Souboj o páté místo

Aleš Koňařík • 24.11.2001

V s e t í n – Po úspěchu v Českých Budějovicích se bude Vsetín snažit získat body i v sobotním televizním zápase proti pražské Slavii. Ta si posledně poradila s Kladnem hladce 5:0 a po několika nepříliš vydařených kolech tak zlomila střelecké prokletí. Hosté se nadále budou muset obejít bez své největší hvězdy Josefa Beránka, který podstupuje rehabilitaci po zlomenině prstu.

Celek Vsetína, nehledě na problémy s financováním klubu, je herně na vzestupu a sázka na bojovnost se trenérům vyplácí. „Jsem na tento tým hrdý,“ prohlásil po vítězství v Českých Budějovicích Jan Neliba. V sestavě chyběl brankář Biegl a obránce Hriňa, kterého vyřadila nastřelená noha v zápase s Pardubicemi.

První letošní střetnutí obou soupeřů, kteří v roce 1994 bok po boku postoupili do nejvyšší soutěže, skončilo těsnou výhrou Slavie 3:2. Televizní zápas bude taktéž reprízou loňského semifinále play-off.