Starší dorostenci na body v Třinci nedosáhli

Daniel Ježek, Václav Trávníček • 24.11.2011

Nevyšlo to. Starší dorost Vsetína si ve čtvrtek odpoledne brousil zuby na bodový zisk z duelu s Třincem, ale Oceláři plány Valachů rázně odmítli. Zelenožlutí se sice u polských hranic drželi, douhou dobu byli Třineckým na dostřel, ovšem tři branky v jejich síti v průběhu třetího dějství rozhodly o tom, že stejný počet bodů zůstal pro tentokrát v Třinci. Vsetín zakončí víkendové dvoukolo v sobotu na domácím ledě v derby se Zlínem.

ESD - 22.kolo čt 24.11.18:00
HC Oceláři Třinec
5:3(2:1, 0:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 7. Pastrňák (Kofroň, Cienciala), 20. Pastrňák (Foltýn), 42. Ciencala (Kofroň), 44. Cienciala (Pastrňák), 57. Ohera (Jaroš) - 11. Zvonek (Kohut), 45. Surý (Šjafotdinov, Helešic), 60. Helešic (Zuzaník, Žabčík). Rozhodčí: Šír - Barteček, Moravec. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 126. Střely na branku: 30:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3.
HC Oceláři Třinec: Němec - Pisarik, Mičulka, Valíček, Rataj, Jonáš, Kalus, Foltýn - Cienciala, Růžička, Kovařčík, Samek, Kasala, Pěnčík, Kofroň, Heider, Ohera, Pastrňák, Malyjurek, Jaroš
VHK ROBE Vsetín: Svoboda - Hajda, Žabčík, Surý, Hryciow, Zuzaník, Ščotka - Zvonek, Neuwirth, Kohout, Stodůlka, Hrňa, Helešic, Kuchařík, Grygar, Šjafotdinov, Hořanský

První třetina střetnutí přinesla hned několik zajímavých šancí. Úvod utkání byl velmi vyrovnaný, první branku vsítili domácí Oceláři. Opět zafungovala spolupráce první formace, jmenovitě Cienciala – Kofroň – Pastrňák. Kotouč se od Adama Kofroně dostal k Davidu Pastrňákovi. Ten byl zcela osamocen před brankou Svobody, nabídnutý čas Pastrňák beze zbytku využil. Třinecký forward si nejprve položil brankáře a poté pohodlně zavěsil. Oceláři mohli zanedlouho jít do dvoubrankového vedení, Kofroňův pokus ale zastavila tyč. V této chvíli zafungovalo známé rčení: Nedáš, dostaneš. Od modré nahazoval Martin Kohut, dráhu letu puku ještě mírně pozměnil Dalimil Zvonek. Němec na jeho teč nedokázal zareagovat a hosté vyrovnali. Vsetínští mohli zanedlouho jít do vedení, to by ale musel Lukáš Stodůlka mířit přesně. V první třetině jsme se ale dočkali ještě jedné branky. Půlminutu před koncem se do rychlé protiakce dostal David Pastrňák, který svou druhou brankou v utkání poslal Oceláře do vedení.

Druhá perioda přinesla několik dobrých příležitostí na obou stranách, skóre se ale v této dvacetiminutovce neměnilo. Nejblíže ke vstřelení branky měl Ocelář Tomáš Rataj. Ten byl při svém úniku faulován, situaci si proto zopakoval při trestném střílení. Rataj se snažil prostřelit Svobodovy betony, kotouč ale nenašel cestu do branky. Za hosty pak mohl vsítit branku Tomáš Surý. Také on byl v brejku, svou střelu ale poslal jen do betonů brankáře Němce.

Utkání tak šlo do poslední třetiny, ve které se začaly dít věci. V rozmezí pouhých tří minut se skóre na světelné tabuli třikrát měnilo. Gólovou přestřelku započal David Cienciala. Ten se prezentoval individuální akcí, po které potřetí rozradosnil domácí příznivce - 3:1. Za další minutu to byl opět David Cienciala, jenž vsítil další branku. Ten se prosadil střelou k levé tyči, jeho akci předcházelo vyhrané buly Davida Pastrňáka. Hosté ale neházeli flintu do žita, za další minutu korigovali na rozdíl dvou branek. Tomáš Surý si spravil chuť a přesnou střelou nedal brankáři Němcovi žádnou šanci - 4:2. Šance se pak střídaly na obou stranách. Nejprve útočili domácí, hosty ale skvělými zákroky držel Miroslav Svoboda. Na druhé straně pak útočili Helešic a Neuwirth, ani jeden z nich ale nepřekonal pozorného gólmana Daniela Chvostka. V závěru utkání jsme ještě byli svědky dvou branek. Na 5:2 zvyšoval Filip Ohera, poslední branku utkání pak v dvojnásobné přesilovce zaznamenal Martin Helešic. Hostům to ale k zisku bodů nepomohlo, z vítězství se radují Oceláři.

Roman Cienciala (Oceláři Třinec): Utkání se mi těžko hodnotí. Výsledek je sice uspokojivý, ale naše hra nikoliv. Hráči musí na sobě více zapracovat, abychom byli zcela spokojení.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): Dvě třetiny jsme byli lepším mužstvem, měli jsme spoustu šancí. Bohužel se nám ale nedaří v koncovce, v posledních třech utkáních jsme dali jen dva góly. Dneska nám tam sice padly tři, ten poslední ale přišel příliš pozdě. Třinec byl v úvodu ospalý, nebruslil. Kdybychom některé věci provedli lépe, tak bychom se dostali do vedení a zápas by se vyvíjel jinak. Těžko ale předpokládat, že Třinec bude hrát špatně celý zápas. Dnes nás vlastně porazili Cienciala s Pastrňákem. V kádru máme patnáct hráčů, v týmu není konkurence. Letos hrajeme o záchranu, do konce sezóny s tím asi budeme mít spoustu starostí.