Budou následující dny úspěšné pro naše mladíky?

Filip Bazala • 23.11.2011

Máme tady další utkání mládežníků. Junioři budou o body bojovat doma proti Warrioru Brno. Poté se pokusí vybojovat dobrý výsledek v Přerově na ledě Zubrů. Starší dorostenci nabírají na formě a proměnit ji v body se pokusí na ledě Třince. O dva dny později přivítají v derby Zlín, který se pokusí v této sezoně poprvé porazit. Mladší dorostenci po vysoké porážce ve Třinci si zkusí zlepšit chuť v derby doma proti Zlínu.

6. místo, 15 bodů, skóre 64:54

Aktuální pohled na tabulku 1. ligy juniorů

Vsetínským juniorům se nedaří a je nejvyšší čas s tím něco udělat, protože sestupové příčky se víc a víc přibližují. Nasbírat body budou moct už v pátek od 20:00, kdy na domácím ledě přivítají Warrior Brno, který v první utkání porazili venku 5:9. Warrior má stejný počet bodů a sídlí na sedmém místě tabulky.

Druhé utkání sehrají svěřenci trenéra Kuba v neděli 27.11. v Přerově, kdy úvodní buly padne v 11:00. Přerov se zápasem k dobru je s osmnácti body na čtvrtém místě. V prvním zápase na Lapači dokázal zvítězit Vsetín 5:3, ale na ledě Zubrů to budou mít o poznání těžší.

Sestavy v minulém kole:

VHK Vsetín: Krkoška - Studený, Manastyrli, Daněk, Horák, Zbranek, Medveděv, Pelc, Koutník, Gromus, Tyralík, Kývala, Štrbík, Žabčík, Báchor, Kashaev, Tobola, Klimek

HCM Warrior Brno: Bartošek - Pospíšil, Krytinář, Sedláček S., Lainka, Novoměstský, Odehnal, Krunka, Sedláček T., Březa, Křen, Beránek, Jirák, Hakl, Král, Čtvrtníček, Kohoutek, Novotný.

HC Zubr Přerov: Vrzala - Vávra, Sklenář, Maršálek, Málek, Malínek, Vaněk, Klimecký, Řezáč, Kostiha, Hlídek, Tomeček, Kvapil, Šťastný, Gazda, Javora, Kocan, Halla, Bosák, Vodák, Chovanec.

6. místo, 22 bodů, skóre 71:91

Aktuální pohled na tabulku Extraligy staršího dorostu

Starší dorostenci na tom také nejsou nejlépe, ale jejich herní projev od začátku sezony šel výrazně nahoru a začíná se jim dařit. V minulém kole jen těsně podlehli Vítkovicím a nyní je čeká další soupeř z čela tabulky. „Z posledních pěti zápasů jsme tři vyhráli. Body nenaskakují rychle, ale každé dvoukolo jsme nějaké udělali. Držíme si asi jedenáctibodový náskok na druhou barážovou pozici a do play-off nám stále schází nějaké tři body. Nemyslím si, že by to byla špatná vizitka. V příštím dvoukole nás čekají další těžcí soupeři: Třinec a Zlín. Musíme se snažit znovu zabrat, připravit se na ně a odehrát dobré zápasy. Budeme se snažit, aby nám bodový zisk průběžně narůstal,“ uvedl trenér Luboš Jenáček.

S Oceláři se Valaši letos střetli už třikrát a pouze jednou vyšli jako vítězové. Zápas se hraje ve čtvrtek od 18:00 ve Třinci. Další utkání sehrají naši mladíci v sobotu od 11:00, kdy na Lapači přivítají už trenérem zmiňovaný Zlín, proti kterému stále nemůžou najít recept. Všechny tři vzájemné zápasy letos Valaši vysoko prohráli (6:1, 3:7, 5:1), ale třeba právě na počtvrté se jim podaří zvítězit a vylepšit si tak statistiky. Z obou zápasů bude připraven textový onlajn, ale určitě přijďte podpořit i do hlediště!

Sestavy v minulém kole:

VHK Vsetín: Svoboda - Hajda, žabčík, Neuwirth, Hryciow, Hrňa, Zuzaník, Ščotka - Zvonek, Surý, Kohout, Stodůlka, Helešic, Kuchařík, Grygar, Šiafutdinov, Hořanský.

HC Oceláři Třinec: Němec - Pisarik, Mičulka, Valíček, Cienciala A., Jonáš, Běhal, Foltýn - Cienciala D., Růžička, Kovařčík, Kasala, Pěnčík, Kofroň Orság, Heider, Ohera, Pastrňák, Malyjurek, Jaroš.

PSG Zlín: Čepila - Řezáč, Stuchlík, Velčovský, Macharáček, Kužílek - Kratochvíl, Talán, Haničinec, Tomiga, Skočík, Zaremba, Matula, Hlaváč, Dalajka, Mika, Galuška

8. místo, 19 bodů, skóre 62:84

Aktuální pohled na tabulku ELIOD extraligy mladšího dorostu

Derby čeká i mladší dorostence, kteří už čtyři utkání neuhráli ani bod a dvakrát z toho dostali pořádný gólový příděl. Dostat se ze špatní bilance budou mít šanci v neděli od 13:00 proti Zlínu, který letos venku porazili 1:8! Berani jsou s šestadvaceti body na pátém místě a Valachům mají co vracet. Půjde o atraktivní souboj, tak neváhejte a přijďte podpořit naše mladíky.

Sestavy v minulém kole:

VHK Vsetín: Gerža - Běhula, Chrastecký, Haničák, Janošek, Miko, Ngo, Písklák, Světlík, Svozílek, Tydlačka, Vítek, Vojkůvka, Škrabánek.

PSG Zlín: Wanecki - Puzič, Adamík, Fajkus, Halška, Krenželok, Šendera, Charvát - Kafka, Klapetek, Stránský, Trčka, Volný, Stoklásek, Korec, Slánský, Malina.