Hraj hokej za Vsetín!

Vsetínský klub pro český i světový hokej vychoval či objevil řadu talentovaných hráčů. Nikomu netřeba představovat například vítěze Stanleyova poháru Jiřího Hudlera nebo mistry světa Ondřeje Němce a Jakuba Štěpánka. Rádi mezi námi přivítáme další malé hokejisty, tak s sebou vezmi sportovní oblečení a přijď!

Možnost zapůjčení hokejové výstroje ZDARMA
Přijímáme děti už od čtyř let věku
KDE: Zimní stadion Na Lapači
KDY: V sezoně každou sobotu a neděli dle rozpisu ledu. Mimo sezonu trénujeme také! Informace u p. Libora Forcha.

Zaregistrujte své dítě

• Podrobnosti o trénincích hokejové přípravky vám podá trenér přípravky a předseda klubu p. Libor Forch, tel. 602 547 516.

VIDEO: Staň se jedním z nás!

Časté dotazy rodičů

PROČ HRÁT HOKEJ?

• Naučím se bruslit.
  • Získám sílu, vytrvalost, rychlost, zlepším všeobecnou koordinaci.
  • Naučím se zvládnout další sportovní aktivity, jako je běhání, skákání a další věci spojené se všeobecnou sportovní průpravou.
  • Hokejisté jsou kamarádi (leckdy na celý život) a učí se pravidla fair-play i odpovědnosti.
  • Hokejisté musí spolupracovat a vzájemně se podporovat.
  • Hokej je nejrychlejší kolektivní hra na světě.

MUSÍ ZAČÍNAJÍCÍ DÍTĚ UMĚT BRUSLIT?

• Nemusí, dítě se učí všem dovednostem spojeným s bruslením (umět spadnout a vstát z ledu, udržet rovnováhu, učí se první krůčky, první skluz, obraty atd.) s profesionálními trenér.

POTŘEBUJE DÍTĚ KOMPLETNÍ HOKEJOVOU VÝBAVU?

• V začátcích, kdy se vaše dítě seznamuje s hokejem a přichází na úvodní tréninky do hokejové přípravky nemusí mít kompletní hokejovou výstroj. Dětem stačí, když mají přilbu, brusle, rukavice a chrániče na kolena a lokty.
  • Hokej na Vsetíně není drahým sportem.
  • Dětem na začátku půjčíme přilbu, rukavice, brusle.

JE HOKEJ DRAHÝ SPORT?

• V přípravce VHK ROBE Vsetín zaplacením hokejového příspěvku 1000,- Kč ročně může vaše dítě navštěvovat 2x týdně hodinu výuky hokejového bruslení a 1x týdně hodinu všeobecné přípravy v tělocvičně.

JE HOKEJ BEZPEČNÝ SPORT PRO MÉ DÍTĚ?

• V dnešní době jsou děti a později hráči chráněny moderní hokejovou výstrojí, která se neustále vylepšuje.
  • Klub rovněž zajišťuje možnost půjčení hokejového vybavení až do kategorie 3. tříd.

JAK TRÉNUJEME?

• S nejmenšími dětmi, které začínají v hokejové přípravce trénujeme v sobotu a v neděli ráno pravidelně v časech od 7:45-8:45 hod. a od 8:45-9:45 hod.
  • V rámci všeobecné sportovní přípravy trénujeme i v tělocvičně, vždy 1x v týdnu, a to v úterý od 17:00-18:00 hod.

KDY TRÉNUJEME?

• V období květen–červen, kdy začíná nábor do hokejové přípravky trénujeme v tělocvičně na ZŠ v Rokytnici každou středu od 16:00 – 17:00 hod. a ve čtvrtek od 14:30 – 15:30 hod. na umělce u Kostky školy.
  • V červenci mají děti volno a od srpna trénujeme již na ledě.

KDO DĚTI TRÉNUJE?

• Na ledě jsou s dětmi profesionální trenéři z řad VHK ROBE Vsetín.
  • Počet trenérů odpovídá počtu dětí na ledě.
  • Vždy se snažíme docílit toho, aby na jednoho trenéra vycházelo přibližně 5-6 dětí, které trénují ve skupinách, dle aktuálně zvládnutých dovedností na ledě.

JAK MOHU PŘIHLÁSIT SVÉ DÍTĚ?

• V jarních měsících, tedy v období květen–červen můžete s dítětem přijít na kterýkoliv vypsaný trénink hokejové přípravky (tj. ve středu od 16:00 – 17:00 hod. do tělocvičny v Rokytnici a ve čtvrtek od 14:30 – 15:30 hod. na umělou trávu ke Kostce škole).
  • Od srpna potom na kterýkoliv trénink hokejové přípravky, který probíhá na ledě dle rozpisu ledové plochy.
  • Pokud přijdete, informujte se u příslušného trenéra, který Vám rád podá veškeré doplňující informace o jednotlivých trénincích.
  • Prvotně všem rodičům doporučujeme spojit se telefonicky s příslušným trenérem, kontakt na trenéra hokejové přípravky naleznete na webových stránkách VHK ROBE Vsetín pod realizačními týmy.

V KOLIKA LETECH NEJLÉPE ZAČÍT?

• 4 až 6 let
  • Ideálně v předškolním věku, tedy v době, kdy je vaše dítě poslední rok ve školce.

PROČ ZROVNA VSETÍN?

• VHK ROBE Vsetín je zdravý klub s velkou hokejovou tradicí, bohatou minulostí a potenciálem velké budoucnosti rodinného charakteru. Moc rádi vás mezi sebou přivítáme!
Opište kód z obrázku