SDO vyzve Letňany, MDO si zkusí poradit s Havířovem

Kristýna Zigmundová • 24.11.2017

Dorostenci budou mít tento víkend opravdu naplněný. Starší dorostenci zahájí nadstavbu domácím zápasem s Letňany a v neděli pojedou na zápas do Havlíčkova Brodu. Mladší dorost čeká pouze jeden soupeř, a to Havířov, kterému se bude snažit oplatit porážku 0:7. Mladší a starší žáci vyzvou v sobotu na domácím ledě Uherský Ostroh. Oba týmy se budou snažit oplatit porážku z minulého kola a brát plný počet bodů.

Nastavba SDO startuje! Na Lapač přijedou Letňany

Starší dorost si bohužel nedokázal v základní části soutěže zajistit postup do play-off a nyní ho čeká dlouhá štreka za jeho vysněným cílem. V základní části si dorostenci připsali 21 bodů, což na druhý Zlín, který automaticky postoupil do druhé části "O pořadí v play-off", nestačilo.

Valaši i s jejich nyní nasbíranými body, které si přenesli do nadstavby, zaujali krásné třetí místo, což je pro hráče výborná pozice. Před nimi je už pouze Mladá Boleslav a Havířov. Oba týmy mají po 23 bodech.

Kanadskému bodování domácího celku již delší dobu vévodí Roman Půček (8+21), který si zahrál i mužský hokej za VHK ROBE Vsetín a v minulém zápase A-týmu si připsal dva body. Druhý je Michal Matiaško (11+12). S větším odstupem je na třetí příčce Daniel Klímek (9+5). Vsetínská jednička Viktor Chrástecký má úspěšnost zásahu 88 % a průměr 4 inkasované branky na zápas. Dvojka Jakub Málek má úspěšnost 93 % a inkasuje 2,5 branky za zápas.

V pátečním zápase se dorostenci utkají s 10. týmem nové tabulky. Letňany si v základní části nevedly moc dobře. Na svém kontě mají dva body, které získaly proti Mladé Boleslavi v nájezdech. V tabulce skupiny B se umístily na posledním místě a se dvěma body to budou mít opravdu těžké. Zápas začíná na Lapači v 17:45.

Kanadskému bodování týmu vévodí Jan Slavík (4+2) a David Valdhans (3+2). O třetí příčku se dělí trojice hráčů Pavle Vojinovič (2+2), Jaroslav Srbek (2+2) a Ivan Lytvynov (1+3). Nejvíce odchytaných zápasů má na kontě Petr Hamalčík, který inkatsuje v průměru 4,39 branky na zápas. Dvojkou mu v tomto zápase bude asi Tadeáš Zeithamel, který je o něco lepší a inkasuje v průměru 3,49 branky.

V neděli vyrazí SDO na trip do Havlíčkova Brodu, který má na svém kontě po základní části 14 bodů, a obsadil tak 8. místo tabulky. Z šestnácti zápasů se dorostencům podařilo vyhrát dvakrát v základní hrací době a čtyřikrát brali body po nájezdech či prodloužení.

Střelci tohoto týmu jsou Richard Cachnín (9+13), Marek Tecl (7+15) a Tomáš Křehlík (11+10). V bráně se dorostenci mohou spolehnout na Matěje Rachůnka s úspěšností 88,42 % a hned za ním Dominika Arbelovského s 88 %.

MDO čeká soupeř z Havířova!

MDO má svému soupeři co oplácet. V rámci osmého kola se Vsetín vydal na led Havířova, odkud si odvezl trpkou porážku 0:7. Valaši navíc již tři zápasy nebodovali a na domácím ledě budou jistě chtít nějaké ty body uhrát.

Statistikám Vsetína vévodí Boris Babeliak (2+4). Na dalších příčkách jsou Adam Turek (4+0), David Bednář (3+1), Václav kočí (1+3) a Stanislav Kunst (0+4). Vsetín má kvalitní dvojici gólmanů. Přesněji Jakub Málek s úspěšností 90,43 % a Dieter Geidl s 89,69 %.

Havířov má ze dvou posledních zápasů bod a pro další si chce přijet na Vsetín. Dorostenci si doma neporadili v Technikou, kdy padli v prodloužení a venku se jim nezadařilo proti Vítkovicím. Stejně si ale udržuje stabilní 4. místo v tabulce.

Kanadskému bodování týmu vévodí Lukáš Adámek (10+16). Za ním je Wiktor Bochnak (13+10) a Maxim Mastič (11+11). V bráně má Havířov Antonína Nowaka, který inkasuje 1,89 branky za zápas, a Dominika Ludvíka, který také inkasuje kolem dvou branek za zápas.

Utkání začíná na vsetínském Lapači v sobotu v 15:30.