Ondřej Němec: Moc jsem se nad tou střelou nerozmýšlel

Michal Berg • 19.11.2005

V s e t í n - Poprvé od svého odchodu na západ Čech se představil obránce Ondřej Němec na ledě, na kterém se naučil hrát hokej. Přestože původně v základní sestavě nefiguroval, od druhé třetiny se dostal na led a jeho přesilovková trefa od modré čáry nakonec vybojovala Karlovým Varům bod. „Moc jsem se nad tou střelou nerozmýšlel, puk mi trochu skákal, tak jsem zavřel oči a vypálil,“ popisoval šťastný střelec svoji druhou branku v sezóně.

Ondřej Němec nahradil od druhé třetiny v obraně Energie Petra Macholdu a určitě to byl od trenéra Venery dobrý tah. Němec se dobrým výkonem zasloužil o to, že Karlovy Vary dotáhly dvoubrankové vedení domácích. „Vsetín nás v první části trochu přehrával, ale od druhé třetiny jsme si dali na jejich útoky pozor a podařilo se nám srovnat,“ vrací se Ondřej Němec k průběhu utkání. „Třetí část byla vyrovnaná, žádný z týmů nechtěl udělat chybu, ale v prodloužení už jsme určitě skórovat měli, nevyužít tak dlouhou přesilovku je hodně špatné,“ dodal.

Jedenadvacetiletý bek se na vsetínském ledě představil poprvé jako hráč soupeře. Bylo něčím zvláštní? „Určitě, spoustu kluků tady znám, hrával jsem s nima od dorostu, takže se samozřejmě taky zajímám o to, jak se jim daří. Škoda, že Vsetínu tak utekl začátek sezóny, nemuseli mít teď takovou ztrátu a mohli hrát víc v pohodě. Je to poznat, že v každém zápase musí bodovat. Líbí se mi ale, že teď hrajou hodně aktivně a bojují,“ chválil Němec své bývalé spoluhráče.

Závěr zápasu a zejména prodloužení poznamenala nervozní atmosféra, a to jak na ledě, tak v hledišti. I Němec se dočkal od domácích fanoušků zlostných pokřiků, když vrátil do mimo hřiště jednu z plastikových lahví, které přistály na ledové ploše. „Samozřejmě s etady nehledí na to, že jsem tady hrával. Teď jsem prostě hráč soupeře a je jedno, jak se jmenuju,“ zhodnotil to lakonicky.

Přestože se Energii začátek sezóny nevyvedl, nyní je podle Němce tým ve větší pohodě a bod ze Vsetína je pro ně určitě důležitý. „Škoda že nebyly dva, na ně jsme mohli dosáhnout. Chceme se dostat do osmičky pro play-off a tam si vytvořit nějaký náskok, abychom se nemuseli po každém kole ohlížet po tabulce.“

Ondřej Němec se v lázeňském městě zdá se už dobře zabydlel, přesto nevylučuje, že se někdy ještě ve vsetínském dresu objeví. „Jak se říká, cesty páně jsou nevyzpytatelné, ale teď jsem hráčem Varů. Ve Vsetíně jsem ale doma, takže nikdy neříkej nikdy,“ řekl na závěr.