Znovu na hokej! Lapač v pohotovosti, v sobotu přijedou Zubři z Přerova

Jan Tajzler • 19.11.2021

Po dlouhých čtrnácti dnech se na Vsetíně půjde znovu na hokej a opět se bude jednat o atraktivního soupeře. V rámci odvety zavítají na vsetínský Lapač přerovští Zubři, kterým mají Valaši rozhodně co vracet. Zelenožlutí se budou pokoušet o zpětný návrat na vítěznou vlnu. O návrat do formy se bude snažit také Přerov, který až v minulém kole přišel o domácí neporazitelnost. Souboj Valachů s Hanáky startuje v tradičních 17:00 na Lapači. Vstupenky získáte zde (klikněte).

Zubři se v případě výhry dotáhnou na Vsetín

V našlapané tabulce drží Přerov 8. místo, od Vsetína jej dělí pouhé tři body, které se právě na Lapači budou snažit Zubři vybojovat. Před první domácí porážkou s Jihlavou se Hanákům dařilo, v Kolíně vyhráli vysoko 7:0, doma pak zvládli derby se Šumperkem v poměru 4:3 po prodloužení a kontumačně vyhráli nad Kadaní (0:5). Jak už jsme ale zmínili, poslední kolo Zubři nezvládli, když Jihlavě podlehli těsně 1:2, šlo o první domácí porážku v sezoně.

Přerovským střelcům letos vládne zkušený odchovanec hanáckého klubu Jakub Svoboda (8+7). Na stejný počet kanadských bodů dosáhl i tradiční přerovský tahoun Roman Pšurný (2+13). Trojici nejproduktivnějších borců uzavírá Jan Süss (7+7). Pozor si však vsetínská obrana bude muset dát také na extraligou protřelého Jakuba Hermana (4+7).

Prostředí vsetínského Lapače zná další zkušený přerovský borec a momentálně nejproduktivnější zadák Zubrů Josef Hrabal (0+11). Přerov se vzadu může opřít taktéž o Roberta Černého (3+6) a zatím jako výhodná se jeví i výměna Daniela Krenželoka, který v Přerově nastřílel 4 branky a přidal i stejný počet asistencí.

Přerov je tradičně silný v brankovišti, zde může nasadit zkušeného Michaela Petráska či talentovaného Michala Postavu, vyloučen však není ani start Lukáše Klimeše, který letos za Zubry odchytal sice jen dva zápasy, ale po příchodu Jakuba Sedláčka do Komety by Klimešovy služby měly být nabídnuty právě Hanákům a Klimešovi se ve žlutomodrém dresu vždy mimořádně dařilo, zvlášť proti Vsetínu.

Vrátí se Vsetín na vítěznou vlnu?

Žádný strom neroste až do nebe. O tomhle faktu se vsetínští hokejisté poučili hned v prvním utkání po reprezentační pauze na ledě Poruby, kam sice necestovala kompletní sestava valašského týmu, nýbrž i přesto podali Vsacané sympatický výkon. Stantienovým svěřencům však chyběla efektivita v koncovce, na ostravském ledě se neujala ani jedna z celkových 42 pokusů.

Vsetín po utkání v Porubě měnil v útočných řadách, do extraligového Kladna zamířil Miroslav Indrák, opačným směrem se na Valašsko po dvou letech vrací Tomáš Pitule. Trenéři se nadále musejí potýkat s marodkou nejen v útocích, nejistý je nadále start i obránců Lukáše Buchty a Jiřího Říhy. Kdo však do sobotního utkání určitě nenastoupí, tím je běloruský zadák Roman Graborenko. „Roman se musel vrátit do vlasti dořešit administrativní záležitost možnosti jeho působení u nás. Naše spolupráce byla prozatím přerušena a budeme čekat na další vývoj, zda a za jakou dobu bude možnost jeho opětovného příjezdu,“ uvedl jednatel klubu Daniel Tobola.

Valaši mají Přerovu co vracet, v prvním letošním utkání na jeho ledě padli po bojovném výkonu až v samostatných nájezdech, nyní přichází čas odvety. Vsetín jistě touží po tom, aby se po konci vítězné série vrátil co nejrychleji do formy. Proti Zubrům jej poženou znovu vynikající fanoušci, kteří v hojném počtu dorazili i na středeční zápas do Ostravy. Nenechte si atraktivní duel ujít ani vy, startujeme v tradičních sobotních 17:00.

Sestavy v posledním kole:

Vsetín: Málek – Jerofejevs, Štach, Ondračka, Smetana, Hryciow, J. Jenáček – Půček, Březina, Rob – Apolenář, Berger, Klímek – Gago, Indrák, Zeman – Hořanský, Š. Jenáček, Vítek.

Přerov: Petrásek (21. Postava) – Krenželok, Černý, Hrabal, Kubeš, Krisl, Ševčík, Hrdinka – Sebera, Pšurný, Süss – Jakub Svoboda, Herman, Jan Svoboda – Indrák, Kratochvil, Doležal – Novák, Dvořák, M. Svoboda.