V přestřelce podlehli vsetínští dorostenci Vítkovicím

Kristýna Guricová • 24.11.2006

V s e t í n – 23. kolo dorostenecké extraligy svedlo už potřetí v sezóně dohromady cesty Vsetínské hokejové a Vítkovic. První třetina přinesla rychlý hokej, ale až do zaznění sirény neviděli diváci ani jeden gól. Naopak hokejové hody přišly v druhé části hry, když se ve vstřelování branek střídali oba týmy, za Valachy proměňoval Štindl, Holomek, Vávra a Surovčík a za Vítkovice pak dvakrát Palát a po jednom gólu přidali Slavík s Hlinkou a Kucserou. V poslední třetině se střelecky dařilo už jen Severomoravanům a to především Vránovi, jenž dostáhl hattricku.

- 23.kolo čt 23.11.17:30
HC Vítkovice Ridera
4:8(0:0, 4:5, 0:3.)
Branky a nahrávky: 21. Štindl (Pořický), 24. Holomek (Kentoš), 25. Vávra (Štindl, Kadlčík), 36. Surovčík (Ptáčník) – 24. Palát (Vrána), 29. Slavík (Vrána), 32. Hlinka (Bartoš, Galajda), 34. Palát (Slavík, Vrána), 39. Kucsera (Včíslák), 45. Vrána (Seidler), 47. Vrána (Seidler), 55. Vrána (Palát). Rozhodčí: Palášek M. – Dučák L., Zídek R. Vyloučení: 10:11, navíc Pořický (VSE), Polášek (VIT) 10min. Využití: 1:0. Diváci: 150. Střely na branku: 32:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:4, 4:4, 4:8.
VHK ROBE Vsetín: Hromada (47. Škývara) – Holomek, Jaškin, Kocur, Lukeš, Štindl, Vrba F., Vrba L. – Červenka, Dubec, Kadlčík, Kentoš, Kubo, Palička, Pořický, Ptáčník, Surovčík, Vávra.
HC Vítkovice Ridera: Taťák – Hruzík, Kopel, Krause, Polášek, Prokop, Slavík – Bartoš, Galajda, Hlinka, Kolouch, Kucsera, Palát, Seidler, Včíslák, Vrána.
V první třetině byl na zimním stadionu Na Lapači k vidění sice velice živý a rychlý hokej, ale ani jeden z týmů si nedokázal vytvořit kloudnou šanci. Na konci 7.minuty pak poslal rozhodčí Palášek hosty do tří a domácí tak dostali možnost něco s tím udělat. I když si v této dvojnásobné přesilovce dokázali Valaši vytvořit několik větších šancí, ani jedna nebyla pro hostujícího gólmana příliš ohrožující a dokonce se po chybě domácích k brejku dva na jednoho dostali dva vítkovičtí hráči. Jeden ze vsetínských obránců však dokázal jejich přihrávku těsně před brankářem Hromadou šikovně vypíchnout. V 10. minutě pak dostali i hosté poprvé v utkání šanci zahrát si v početní převaze a na delší dobu se usadili v obraném pásmu Vsetína, ale do konce první části se už nic převratného nestalo.

Na rozdíl od první třetiny, která nebyla příliš produktivní, ta druhá přinesla krásný hokej a plno gólů. Hned v čase 21:00 přihrál Pořický Štindlovi a ten jen lehce nastřelil touš od modré na Taťáka, který pak puk nešťastně propustil mezi betony (1:0). V dalších vteřinách pak domácí hostujícího gólmana ještě několikrát ohrozili, ale 29 vteřin před koncem vlastního oslabení ujel s pukem vítkovický Vrána a přesnou střelou o tyč vyrovnával po přihrávce Palát (1:1). Hosté se však z vedení neradovali příliš dlouho, protože domácí Holomek už po 15 vteřinách hry odpověděl nahozením puku od modré a přes houšť těl vítkovický brankář dráhu puku neviděl (2:1). Domácím se radost z gólů zalíbila a brankovou smršť završil po dalších 30 vteřinách utkání Vávra, který po rychlé útočné akci překonal střelou z první gólmana Vítkovic (3:1). Následovaly dvě rychle po sobě jdoucí vyloučení a hosté tak dostali ve 25.minutě šanci přiblížit se opět k vyrovnání. Nedokázali však tuto dvojnásobnou přesilovku zužitkovat k obrazu svému a těsně po jejím skončení se na druhou stranu do přečíslení dva na jednoho řítili Vsetínští. Jejich šanci však přerušil hostující obránce, který se odevzdaně položil do rány.

Hrálo se z jedné strany na druhou a růžky začal vystrkovat vítkovický Slavík, který několikrát nebezpečně vypálil na Hromadu. Plně se však mohl radovat až v čase 28:34, kdy od modré vypálil prudkou ránu směrem na brankoviště a puk se zastavil až v síti Hromadovy svatyně (3:2). Gól na holi měl na opačné straně i jeden ze žlutozelených, když se ocitl sám před brankářem Vítkovic a měl plno času na zpracování puku. Mezitím se však gólman Taťák položil na zem a zabránil tak domácím znovu zvýšit svůj náskok o dvě branky. Nedáš, dostaneš praví staré pravidlo a tak se mohli ve 32.minutě radovat znovu hosté, když ze závaru před vsetínskou klecí získal puk Hlinka a z těsné blízkosti překonal domácího gólmana (3:3). Netrvalo to dlouho a hráči Vítkovic mohli znovu zvedat ruce nad hlavu, když od modré nahodil puk na bránu Slavík a Ondřej Palát usměrnil touš do vsetínské klece (3:4). Vítkovice dvěma slepenými góly otočili skóre zápasu a to si domácí nehodlali nechat líbit. Z prostoru u střídačky zkusil přihrát před bránu jeden z hráčů vsetínské hokejové a tam pak neomylně zavěsil Surovčík (4:4). I když se domácím dařilo ke konci druhé části hry Vítkovicím pořádně zatápět, další gól ne a ne vstřelit. V jednom okamžiku se pak do šance dostal Kucsera, který unikal směrem ke vsetínské brance společně se dvěma obránci ve žlutozeleném. Tato akce vypadala zpočátku velice nevinně, ale vítkovickému hráči se podařilo obelstít oba vsetínské dorostence kličkou a po nepříliš nebezpečné střele se za domácím Hromadou rozsvěcovalo červené světlo (4:5). Po druhé části hry tak šli do šaten jako šťastnější hosté, kteří dokázali za stavu 3:1 zvrátit utkání ve svůj prospěch.

Do závěrečné třetiny se vstupovalo ve čtyřech na obou stranách, když po zaznění druhé sirény neudrželi dva hráči opačných barev nervy na uzdě a rozhodčí je nekompromisně poslal na trestnou lavici. Ani jeden z týmu však nedokázal těžit z náhle získaného prostoru na ledě a skóre zápasu se tak znovu měnilo až ve 45.minutě, kdy od modré přihrával do prostoru v mezikruží Seidler a odtud neomylně vsítil puk za Hromadova záda Lukáš Vrána (4:6). Hráči Vsetínské hokejové se z další obdržené branky ještě nestačili pořádně vzpamatovat a náhle museli čelit dalšímu výpadu vítkovického Vrány. Tomu se nadvakrát podařilo dorazit puk do Hromadovy svatyně a zvýšit tak skóre ve prospěch Vítkovic na vysokých 4:7 a donutil Vsetínské k výměně gólmanů. O pár minut později se mohli žlutozelení vrátit zpět do zápasu, když hráli po vylučování rozhodčího v pěti proti třem. Vsetínským dorostencům se sice podařilo udržet Vítkovické ve vlastním obraném pásmu, ale výborně sehrané přesilovce a několika gólovým šancím sházelo to hlavní, vstřelená branka. Vsetínské naděje pak definitivně pohřbil Lukáš Vrána, který v čase 54:30 dokráčel ke svému hattricku.

Konec zápasu se sebou přinesl jen sérii vyloučení, ale to už nemohlo nic změnit na tříbodovém zisku pro Vítkovické a o pádu žlutozelených dorostenců na 5.příčku extraligové tabulky.