Nadějný vyrovnaný stav ve Vítkovících dlouho nevydržel

Jan Hrbáček • 02.01.2007

O s t r a v a - Dvanáctou porážku v řadě si vsetínští hokejisté odvážejí z Vítkovic. Za stavu 2:0 pro domácí zajistil Marek Grill svými přesnými přihrávkami zpoza branky vyrovnání a ještě tak vykřesal naději nějaký na bodový zisk. Trefili se David Mocek a Martin Davídek. Jenže Vítkovice za dvě minuty strhly vedení zpět na svoji stranu po přesné ráně Michala Barinky od modré čáry a Jiří Burger pak dalším gólem stanovil konečné skóre na 4:2 pro domácí.

- 37.kolo út 2.1.17:00
HC Vítkovice Ridera
4:2(1:0, 3:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 15. P. Hubáček (Burger), 21. Burger (Barinka), 30. Barinka (Jurečka), 36. Burger (Hudec) - 26. D. Mocek (Grill), 28. Davídek (Grill). Rozhodčí: Minář - Chytil, Čech. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3628. Průběh utkání: 2:0, 2:2.
HC Vítkovice Ridera: Pinc - Jurečka, Barinka, Jasečko, Gulaši, Hudec, Ovčačík, Voráček - E. Weissmann, Burger, P. Hubáček - Irgl, R. Procházka, Šebesta - Krenželok, Tomášek, Köhler - Kropáč, Hamrák, Klimek.
VHK ROBE Vsetín: Vehviläinen (41. Štefl) - Kučný, Galvinš, D. Mocek, Horák, Bobček, Šmach - Dubec, Sakrajda, Rob - Näätänen (48. Hrňa), Stantien, R. Hubáček - Grill (54. Sabol), Davídek, Duba.
První letošní utkání vsetínských na ledě Vitkovic začalo náporem domácích. Už v první minutě si vytvořil příležitost Jiří Burger při střele na vyrážečku Vehviläinena. Hosté se po chvíli oťukali střelou Davídka, ale další šance si vytvářeli domácí. Jurečka pálil z první od modré a Stanislav Procházka zase trefil masku finského brankáře.

V sedmé minutě dostali Vsetínští příležitost přesilovky, první nebezpečnou střelu však vyslali na Pince až v jejím závěru - střílel Michal Horák. Vsetín rozhodně nepůsobil odevzdaným dojmem a hlavně David Mocek, který je na Valašsku na hostování právě z Vítkovic, měl o motivaci postaráno. V 11. minutě mohl padnout první gól a asi nikdo by nevěděl jak. Po střele Lukáše Klimka puk jen tak poskakoval u levé tyče vsetínské branky.

Další přesilovka hostů vyzněla naprázdno a po ní gólově trestali domácí. Po Jasečkově přihrávce po mantinelu poslal Jiří Burger kotouč bleskově mezi kruhy na Petra Hubáčka, který se nemýlil. V první domácí přesilovce v 17. minutě měl další gólovku Jurečka, ale Vehviläinen při svém zákroku vytáhl lapačku. V závěru ještě spálil další šanci na brankové čáře Köhler a hosté asi byli rádi za stav pouze o jednu branku.

Po jedenácti sekundách druhé třetiny vedli domácí už 2:0. V brankovišti se po střele Michala Barinky od modré nejlépe zorientoval Jiří Burger a zvýšil vedení o dvě branky. Vítkovičtí zmáčkli svého soupeře i v následující přesilovce a Erik Weissmann trefil boční konstrukci. První střelu Valachů ve druhé části vyslal ve 24. minutě Roman Stantien a po něm i finský forvard Näätänen.

Dvě minuty poté Vsetín dokonce vstřelil branku. Obránce David Mocek si sjel z modré čáry a po přihrávce Grilla zpoza branky pohotově vystřelil. Hosté začali kousat a dočkali se zaslouženého vyrovnání. Marek Grill si vše zopakoval a do podobné pozice nachystal gól Martinu Davídkovi. Do vedení se dostali domácí těsně po následující skončené přesilovce. Michal Barinka vypálil od modré a Vehviläinen neměl šanci.

Vítkovice po vedoucí brance převzaly taktovku, ale Weissmann zblízka nedal. Při hře 4 na 4 už ale gól padl, to když Jiří Burger prostřelil Vehviläinena mezi betony. Domácí Weissmann měl na své holi další gólovku, ale vsetínský brankář vyškrábl jeho blafák pravou špičkou svého betonu.

Do třetí části nastoupil v brance Vsetína Martin Štefl a hra se odvíjela spíše u mantinelů. Při hře 4 na 4 střílel zápěstím hostující Lukáš Duba a vzápětí na druhé straně Radoslav Kropáč prověřil Šteflovu práci lapačkou. Vítkovice si s přibývajícím časem hlídaly dvoubrankové vedení a nepouštěly Valachy k výraznějším šancím. Ve 27. minutě vyslal na modré čáře obránce Galvinš do šance Petra Sakrajdu, jehož příklep vytěsníl mimo branku hodně vyjetý brankář Pinc.

Vítkovice zahrozily Irglem, který si objel hostující klec a střílel jen těsně mimo, vsetínský Marek Dubec zase nezakončil po další Galvinšově přihrávce blafák do forhendu. V přesilovce 5 na 3 si šanci připravil Burger, ale zblízka proti Šteflovi neuspěl. Na pár minut naskočili na led i vsetínští Sabol a Hrňa. Vítkovické ostřelování nemělo pravelký účinek a tak diváky ze sedadel zvedla pouze střela domácího Procházky z 56. minuty. O další dvě minuty později ještě Barinka nastřelil břevno. Vsetín ztratil nerozhodný stav a prohrál ve Vítkovicích 4:2.

Rostislav Vlach (Vsetín): "Začátek byl celkem vyrovnaný, ale my jsme v první třetině hodně chybovali. Ve druhé jsme měli navrch, ale trápíme se. Sráží nás slabá koncovka a chyby v obraně. Závěr byl už v režii Vítkovic. No a k té sérii. Máme velice mladý mančaft, hrajeme třeba vyrovnané zápasy, ale nedokážeme je dotáhnout do vítězství, je to hlavně v nezkušenosti. Pracujeme na tom, ale spíše už se díváme na příští sezónu. Vehviläinen střídal kvůli poraněnému palci."

Miroslav Fryčer (Vítkovice): "Byl to těžký zápas po psychické stránce, když musíte vyhrát. Mužstvo ale mělo dnes velké odhodlání zvítězit. Splnili jsme, máme tři body a pořád hrajeme o playoff."