Trápení v zápase s Vítkovicemi a opět těsná prohra

Aleš Koňařík • 06.10.2006

V s e t í n – Na tři zápasy v řadě se natáhlo vsetínské čekání na výhru, Valaši na svém ledě těsně podlehli Vítkovicím 1:2. V upracovaném zápase nebyly k vidění žádné velké útočné manévry, góly padaly vesměs po důrazné práci před brankou. Domácí dokázali v přesilovce odpovědět na vedoucí gól Vítkovic, ale radost střelce Tomáše Demela neměla dlouhého trvání. Ještě ve druhé části prostřelil Štefla Krenželok a více gólů už zaplněný Lapač neviděl. Bojovnost domácího týmu na vítkovickou zkušenost tentokrát nestačila.

- 11.kolo pá 6.10.17:00
HC Vítkovice Ridera
1:2(0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 28. Demel (Kučný) - 5. R. Procházka (Kuboš), 33. Krenželok (Šimíček). Rozhodčí: Minář - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2980. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
VHK ROBE Vsetín: Štefl - Kučný, Hrabal, Bolf, Galvinš, Ostrčil, Brincko, od 33. navíc Stříteský - D. Květoň, Stantien, Demel - Dubec, Sakrajda, Rob - Davídek, Škoda, Duba - Grill, R. Hubáček, Sabol.
HC Vítkovice Ridera: Pinc - Jurečka, Gulaši, Jasečko, Hudec, Kuboš, Dresler - Irgl, Burger, P. Hubáček - Káňa, Šimíček, Krenželok - Kropáč, R. Procházka, Köhler - Klímek, Tomášek, Seman.

*
Žlutozelené hvězdy:
1. Tomáš Demel
2. Marek Dubec
3. Martin Davídek
— podle redakce hc-vsetin.cz
Vsetín má na svém ledě v poslední době problematické nástupy do utkání a stoprocentně to platilo i v případě Vítkovic. Hosté brzy opanovali led. Štefla dostal do brzké permanence nejprve obránce Gulaši, aby jej pak v 5. minutě vykoupal forhendovým blafákem po Kubošově nezištné příhře Radek Procházka. Hosté tak ideálně využili momentu, kdy bylo při hře 4 na 4 na ledě více prostoru.Vsetínská úvodní marnost vyvrcholila v přesilové hře, kdy brejk na osamoceného Kučného ve výsledku pokazili vítkovičtí nájezdníci sami.

Domácí si uvědomili, že tímto stylem budou moci jen těžko uspět a snažili se zvýšit důraz v útoku. Šance nakonec přišly, ale bez patřičné brankové odezvy. Při Pincovi stálo i štěstí, když nekontroloval ránu Škody z mezikruží a také po teči Davídka, při které mu puk proklouzl mezi betony. K další změně skóre nevedly ani dvě přesilové hry na obou stranách.

Přesilová hra byla nakonec klíčem k tomu, aby vsetínští hráči prolomili bezmála devadesátiminutový střelecký půst. Vyloučení Tomáška potrestal po třiadvaceti vteřinách Demel, který za Pince poslal vyražený puk po ráně Kučného. Valaši se ovšem z vyrovnání radovali jen krátce, domácí euforii zchladilo důrazné duo Šimíček – Krenželok. Hřmotného vítkovického kapitána nezastavili ani dva beci, byť jej poslali k ledu, dokázal Šimíček posunout puk na rozjetého Krenželoka. Jeho rána propadla Šteflovi mezi betony.

Závěr prostřední části přinesl převážně hodně nepřesností v rozehrávce a jedinou výraznější šanci na straně Valachů – jenomže Stantienův nájezd zastavila píšťalka čárového rozhodčího.

68 vteřin přesilovky pěti proti třem promrhal domácí tým v úvodu třetí třetiny, kdy se vsetínští střelci prakticky vůbec nedostali k vážnějšímu ohrožení vítkovické branky. Hosté byli očividně spokojeni se svým těsným vedením a změřili se především na jeho hlídání, což v kombinaci se vsetínskou křečovitostí vyústilo v nepříliš pohlednou pasáž utkání.

Snaha se domácímu celku upřít nedala, ale rozbíjela se především o vítkovický důraz v defenzívě. V 53. minutě se při závaru před Pincem nedokázali prosadil Dubec s Kučným a následné dvě přesilové hry nepřinesly Vsetínu žádnou větší šanci. Poslední nadějí se ukázala samostatná akce Dubce, kterou ale Pinc dokázal zlikvidovat. Vsetínu nakonec nepomohla ani kratičká hra bez brankáře.

Mojmír Trličík (Vítkovice): „Získali jsme velice cenné tři body. Základ úspěchu byl ve vynikajícím výkonu brankáře a dnes opět rozhodly přesilové hry, z našeho pohledu ubráněné. Důležité pro nás je, že střelecky zabrali hráči druhé a třetí formace.“

Rostislav Vlach (Vsetín): „Měli jsme hodně přesilovek, bohužel, v poslední době se nám přestaly dařit. Problémem jsou pro nás i první třetiny, kdy máme problémy dostat se do tempa. A dnes se to opět potvrdilo. Na naši obhajobu bych chtěl říct, že v mužstvu řádí nějaký chřipkový virus, takže je možné, že i tohle ovlivnilo náš výkon.