Dvoubrankové vedení na Vítkovice nestačilo, Vsetín znovu prohrál

Jan Hrbáček • 16.02.2007

O s t r a v a - Na světelné tabuli svítí čas 31:46 a Lauris Daržinš zvyšuje v přesilové hře po přihrávce obránce Šmacha vedení Vsetína na 2:0. Diváci v ČEZ Aréně nevěří svým očím. Nicméně je jen otázka času, kdy domácí zaberou a výsledek otočí a tak se taky stalo. Vítkovice čtyřmi brankami obrátily skóre utkání ve svůj prospěch a při vsetínské power play stanovily skóre na konečných 5:2. V dresu Vsetína zasáhl do utkání O2 extraligy už 50. hráč, a to prostějovský obránce Michael Procházka.

- 50.kolo pá 16.2.17:00
HC Vítkovice Ridera
5:2(0:1, 1:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 39. Tomášek (R. Procházka), 42. Krenželok, 45. Irgl (Vala), 57. T. Káňa (R. Procházka), 60. Jurečka - 17. Haluza, 32. Darzinš (Šmach). Rozhodčí: Rejthar, Turčan - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4452. Střely na branku: 40:35. Průběh utkání: 2:0.
HC Vítkovice Ridera: Pinc - Jurečka, Barinka, Kuboš, Gulaši, Ovčačík, Jasečko - E. Weissmann, Burger, Tomášek - Irgl, Vala, Krenželok - Kropáč, R. Procházka, Káňa - Klimek, Šimíček, Köhler.
VHK ROBE Vsetín: Štefl - Michael Procházka, Bobček, D. Mocek, Šmach, Andersons, Pokora - R. Hubáček, J. Hruška, Haluza - Davídek, Sabol, Grill - Hrňa, Podešva, Därzinš.
Na čtvrté utkání Vsetína s Vítkovicemi se do ČEZ Arény přišlo podívat něco kolem čtyř a půl tisíce diváků a vidělo rozhodně kvalitní utkání. Hosté přijeli do Vítkovic znovu s velmi omlazeným kádrem, nicméně to v úvodní dvacetiminutovce vůbec nehrálo hlavní roli. Domácí, nuceni zvítězit se dostali do pořádné šance až v páté minutě po úvodních náznacích z obou stran.

Petr Jurečka přebral na modré puk a jeho tečovaná střela jen těsně minula Šteflovu klec. Jen o minutu později byli domácí gólu ještě blíže, to když Jiří Burger aktivitu své řady zakončil střelou do tyče. Ve čtrnácté minutě se při přesilovce netrefil zblízka Lukáš Krenželok a později to byl právě on, kdo se podepsal na první brance soupeře. Vsetínská posila z první ligy Petr Haluza zužitkoval jeho chybu přesnou tvrdou ranou a poslal hosty do vedení.

Kdo by čekal, že se ve druhé části Vítkovice zvednou, čekal by marně. Vsetín byl daleko aktivnější a několikrát mohl zvýšit skóre. Při chuti byl hlavně Petr Haluza, jenž se nejprve dostal k dorážce po střele Jana Hušky a o dvě minuty později nevyužil výrazné brejkové šance. Domácí si najednou nevěděli rady. V polovině třetiny měl vsetínský Marek Grill na hokejce další gólovku, jenže ve ztížené pozici netrefil. V čase 31:46 využil vsetínskou přesilovku Lauris Darzinš, jenž ranou po ledě propálil Pince a zvýšil vedení.

Vítkovice se přeci jen dočkaly branky. Minutu před koncem druhé části se prosadil z kruhů Martin Tomášek a zajistil domácím důležitý kontaktní gól. Ve třetí části došlo k neuvěřitelnému bleskovému vyrovnání. Vsetínský obránce Ondřej Šmach si nešikovně zpracovával puk, který se posléze od brankářovy brusle dostal až za brankovou čáru. Po konzultaci s videem byl střelcem gólu určen Lukáš Krenželok.

Tato branka Vsetín srazila do kolen. Do vedení se domácí dostali při následné přesilovce, to když Zbyněk Irgl využil přesné přihrávky Petra Valy. Hosté se sice snažili, ale soupeř bojující o Play off už si vedení hlídal zodpovědně. V 55. minutě Burgrovu přihrávku Martin Tomášek ve svůj druhý gól neproměnil. Zhruba o minutu později byl však úspěšnější Tomáš Káňa, který ranou z první prostřelil Štefla a dal na 4:2. Vsetín se ještě při končící přesilovce pokusil o power play, jenže domácí hokejisté si vydřené vítězství pojistili zásluhou Petra Jurečky.

Vsetín hlavně v prvních dvou třetinách hrál velmi dobrý hokej, ale ve třetí části udělal znovu až příliš mnoho chyb a proto znovu prohrál. Ve vsetínském dresu se objevil podruhé útočník Petr Haluza z Hradce Králové a premiéru si odbyl prostějovský obránce Michael Procházka.

Miroslav Fryčer (Vítkovice): "Dneska nevyhrálo lepší, ale šťastnější mužstvo. My jsme byli čtyřicet minut v absolutní křeči. Dost kluků bylo utahaných, ale měli jsme štěstí, že jsme dali kontaktní gól před koncem druhé třetiny a pak jsme i rychle vyrovnali. Pak už jsme byli lepší. V žádném případě v tom dneska nebylo podcenění, spíše podvědomí, že se musí vyhrát. I takové vítězství se ale počítá v boji o play-off."

Břetislav Kopřiva (Vsetín): "Jsme velmi zklamaní výsledkem. Dlouho jsme nehráli tak dobře jako dneska. Mužstvo podalo vynikající výkon z hlediska nasazení a bruslení, ale ani to nestačilo. Pak se dopustíme naivních chyb, po kterých soupeř vyrovnal. Domácí to pak nastartovalo a někteří naši mladí kluci to už pak nezvládli. S výkonem jsme spokojeni, s výsledkem ne."