Tři do konce, na řadě jsou Vítkovice Steel

Jan Hrbáček • 16.02.2007

V s e t í n - Extraliga pomalu vrcholí nelítostnými boji o play off, vsetínští hokejisté však mají dávno po sezóně. Dalším soupeřem Valachů budou Vítkovice, jež si ve středu prohrou ve Znojmě dosti zkomplikovali možný postup do vyřazovacích bojů. Na vytouženou desítku nyní ztrácejí dva body a v následujícím zápase se Vsetínem musí bezpodmínečně zvítězit. Hosté nebudou mít v ČEZ Aréně co ztratit a mohou se soustředit jen na svůj výkon. Utkání začíná v 17 hodin.

Vsetín se v posledním utkání doma s Kladnem musel obejít bez výpomoci některých prvoligových hráčů a nasadil do sestavy hned deset juniorů. Mezi nimi nastoupil i devatenáctiletý Martin Podešva a stal se tak 49 hráčem, který zasáhl do utkání české nejvyšší soutěže za poslední tým tabulky. Byl to pro něj zároveň první zápas v mužské kategorii. Další dva junioři David Kapr a Libor Naschka zatím příležitost nedostali a na svůj premiérový start v extralize čekají.

Proti Vítkovicím budou nadále chybět zranění Horák s Kučným, do sestavy by se však měli vrátit Jan Fadrný, Matti Näätänen a Miroslav Barus a nově by se mohl objevit i prostějovský Michael Procházka. Do Vítkovické sestavy se zase vracejí Petrové Kuboš s Hubáčkem a po dlouhodobé pauze možná už i zkušený Roman Šimíček.

Vsetín vs. Vítkovice 06-07

Vsetínská hokejová a.s. - HC Vítkovice Steel 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky:
28. Demel (Kučný) - 5. R. Procházka (Kuboš), 33. Krenželok (Šimíček).

Vsetínská hokejová a.s. - HC Vítkovice Steel 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky:
55. Demel (Všetečka) - 28. Irgl (Chmelíř), 41. Kropáč (Burger).

HC Vítkovice Steel - Vsetínská hokejová a.s. 4:2 (1:0, 3:2, 0:0)
Branky:
15. P. Hubáček (Burger), 21. Burger (Barinka), 30. Barinka (Jurečka), 36. Burger (Hudec) - 26. D. Mocek (Grill), 28. Davídek (Grill).

Pravděpodobné sestavy

Vítkovice: Pinc - Jurečka, Barinka, Jasečko, Gulaši, Ovčačík, S. Hudec, Kuboš - E. Weissmann, Burger, P. Hubáček - Irgl, Šimíček, Krenželok - Kropáč, R. Procházka, T. Káňa - Klimek, Mikula, Köhler - Vala, Tomášek.

Vsetín: Štefl - Bobček, Ostrčil, Pokora, Andersons, Mocek, Šmach, Michael Procházka - Näätänen, J. Hruška, R. Hubáček - Dubec, Fadrný, Darzinš - Grill, Sabol, Barus - Davídek, Podešva, Hrňa - Knebl.