Vsetínu se v Blansku nezadařilo, prohrál 1:3

Šárka Libenská, Kristýna Guricová • 08.11.2009

Po třech vydařených utkáních, kdy Valaši nasázeli svým soupeřům v průměru 7 branek na zápas, přišel útlum. První gól nedělního střetnutí přišel již v 8. minutě, kdy domácí poslal do vedení Fišer. I přes to, že se Valachům podařilo ve 28. minutě zásluhou Petra Sakrajdy srovnat, svého vyrovnání si hráči ve žlutozelených dresech užívali pouhých 81 vteřin. Když pak v polovině posledního dějství pojistil vedení Techniky Fišer, bylo o osudu utkání rozhodnuto. Další zápas sehrají Vsetínští již tuto středu, v předehrávce vánočního kola, kdy na svém ledě vyzvou celek z Břeclavi.

- 14.kolo ne 8.11.17:00
HC Technika Brno
3:1(1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Fischer (Rajnoha), 31. Rajnoha (Mifek), 47. Fischer (Tesař) - 29. Sakrajda (Klabačka) . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Zavrtálek, Horák, Matula, Rajnoha, Černý, Tomis, Šimek - Mokrejš, Tesařík, Ondráček, Matějka, Ševčík, Klabačka, Mikeš, Sakrajda, Ašer, Knebl, Korčák

Hned ve 2. minutě oslabil svůj tým Robin Ševčík, Vsetínští ale první oslabení zvládli a domácím téměř nic nedovolili. V pomalém tempu úvodního dějství se Vsetín osmělil k prvnímu vážnějšímu pokusu až v 6. minutě, kdy Novákovu pozornost vyzkoušel Ondráček. Z protiútoku pak zahrozil Hrůza, na Plška si však nepřišel, stejně jako když ujel obraně další domácí hráč. Trest pro rozhozenou vsetínskou obranu přišel v čase 7:09, kdy z levého kruhu prostřelil Plška osamocený Radek Fischer.

Hosté se snažili o rychlé vyrovnání, Mokrejšova teč šla ale ke smůle zelenožlutých vysoko. Poté, co Plšek vyřešil nepřehlednou situaci před svou klecí, se do konce třetiny oba týmy dostávaly do šancí jen sporadicky. Za Vsetínské to byl v polovině třetiny neúspěšný Klabačka, v 17. minutě vyrazila na steč dvojice Sakrajda – Ševčík, a ani po pokusu Mokrejše se nerozsvítilo červené brankové světlo. V samém závěru první části hry se na trestnou lavici poroučel ještě Zavrtálek, když nedovoleně zastavil únik jednoho z domácích. Skóre se už neměnilo a Blansko tak odcházelo do šatny s jednobrankovým vedením.

Ani zbytek početní výhody Technika po přestávce nevyužila. Stejně jako v první třetině vázla veškerá kombinace na nepřesnostech, a ve vlažném tempu se tak k ohrožení Novákovy branky dostali až ve 26. minutě Ondráček s Tesaříkem, kteří ale nebyli úspěšní. Na nepříznivém stavu nic nezměnila ani přesilová hra, v níž se hostům příliš nedařilo. Kýžené vyrovnání přišlo v čase 28:52, kdy v přečíslení putoval kotouč po ose Mikeš – Klabačka – Sakrajda a poslední jmenovaný na dvakrát dostal puk za brankovou čáru – 1:1. Vyrovnaný stav ale nevydržel dlouho, po pouhých 81 vteřinách šlo Blansko znovu do vedení. Přesilovou hru využil Rajnoha, když se prosmýkl mezi obránci a zakončil mezi Plškovy betony. Domácí mohli svůj náskok ještě zvýšit – minutu před sirénou poskakoval puk u tyčky Plškovy brány, nakonec stav zůstal na číslech 2:1.

Do posledního dějství vstoupili aktivněji Vsetínští a hned po 37 vteřinách hry si Klabačka vynutil faul. V největší šanci se ocitl Sakrajda, Novák však stihl včas srazit betony a jeho teč tak nebyla úspěšná. V 46. minutě oslabil Vsetín Tomis a Blansku se podařilo v čase 46:44 využít druhou přesilovku – zpoza brány našel Tesař přesnou přihrávku Fischera a ten zamířil přesně nad Plškovu vyrážečku. V polovině třetiny měl čtvrtou branku domácích na hokejce Kroupa, Plškovi se ale podařilo udržet nadějný stav. Ve 52. minutě se dvakrát ve velké šanci ocitl Sakrajda s Mikešem, do třetice měl snížení na hokejce Ševčík, kterému předložil gólovou šanci Klabačka – všichni ale dali jen vyniknout strážci domácí svatyně. Tři minuty před koncem mohli domácí definitivně utnout naděje Vsetína, při dvou pokusech totiž zývala před Blanenskými prázdná branka.

Necelé dvě minuty před závěrečnou sirénou si vzali hosté time-out, po němž již zůstal Plšek na střídačce. Ani to Vsetínským nepomohlo a z Blanska tak odjeli s prázdnou.