Vsetín se s rokem rozloučil vítězstvím, jasně přehrál Techniku

Václav Trávníček, Michal Veselý • 19.12.2009

S kalendářním rokem 2009 se vsetínští hokejisté rozloučili vítězstvím, když v sobotu na domácím ledě jednoznačně přehráli Techniku Blansko 4:1. Valaši soupeři nedali příliš možností ke skórování a pro poslední zápas před Vánocemi se obešli i bez marodících tahounů Mokrejše a Štrauba.

- 25.kolo so 19.12.17:30
HC Technika Brno
4:1(2:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 12. Sakrajda (Šimek), 19. Bořuta (Hrňa), 49. Vaněk (Ševčík, Hrňa), 60. Ondráček (Zavrtálek) - 59. Benýšek (Hrůza). Rozhodčí: Kusý - Adamec, Štěpán. Vyloučení: 7:8. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 980. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
VHK ROBE Vsetín: Plšek – Bořuta, Rajnoha P., Zavrtálek, Matula, Tomis, Šimek – Hrňa, Vaněk, Ševčík – Ondráček, Klabačka, Tesařík – Sakrajda, Finsterle (23. Knebl), Mikeš.
HC Technika Brno: Novák J. – Pálka, Dufek, Šindelář, Úlehla, Pazdera, Rajnoha M. – Hrůza, Benýšek, Látal – Fischer, Tesař, Mifek – Rajnoha K., Veselý, Kroupa.

V první třetině viděli diváci na Lapači ospalý hokej. Domácí Vsetín byl aktivnějším týmem, ale na pořádnou šanci si museli diváci počkat. Poprvé ohrozil branku Techniky jemnou tečí Ondráček, ale jeho pokus těsně minul Novákovu klec. Zelenožlutí si během krátké chvilky zahráli dvě přesilové hry, po první jalové početní výhodě, ukázal recept svým spoluhráčům Sakrajda. S pukem se najel na modrou čáru a prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:0, to běžela 12. minuta. V 19. minutě to velice podobně provedl i obránce Bořuta, který před povedenou ránou od modré čáry předvedl chytrou kličku, čímž dokonale oklamal bránícího útočníka hostí – 2:0.

Do prostřední části nastoupili svěřenci trenérů Hlobila s Juríkem s velkou chutí a elánem. Brankář Techniky Novák se ale rozchytal k velkému výkonu. Brankář hostí si vychutnal zejména Bořuta, jehož pokus lapil elegantním semaforem. Na blanenského fakíra si vzápětí nepřišel ani Vaněk, na kterého zívala poloodkrytá klec, ale dravý útočník nezamířil přesně. Obraně hostí ve druhé části ujel několikrát rychlonohý Ondráček, ale žádný svůj únik nedokázal gólově zakončit. Lehkostí jakou se dostával do šancí, by mu záviděl lecjaký útočník. Jen díky opravdu vynikajícím Novákovi, kterému pomohlo při střele Ševčíka i tyčka, odcházela Technika po druhé třetině s čistým štítem. Stínem druhé části byl krvavé zranění útočníka Finsterleho, jehož trefil kotouč do úst.

Kdo čekal, že se Technika ve třetí části osmělí, musel být zklamaný. Hosté po celé utkání vypadali, že jsou už u vánočního stromečku. Brankář Plšek se po většinu zápasu nudil, a když už ho hosté prověřili, počínal si jistě. Ve 48. minutě předvedli hezkou útočnou kombinaci první útočná lajna Valachů, puk se po ose Hrňa – Ševčík dostal k volnému Vaňkovi, který zblízka zamířil přesně – 3:0. Útočník s devítkou poděkoval za svou branku spoluhráči Ševčíkovi, který ho našel přihrávkou jak ze zlaté helmy.

Když už Blanenští překonali Plška, pomohli mu obránci, kteří odpálili puk směřující za brankovou čáru. Hosté se po verdiktu brankového rozhodčího hodně zlobili. Pomstili se ale sportovní cestou, když necelé dvě minuty před koncem prostřelil Benýšek na dvakrát z brankoviště Plška – 3:1. Technici pak odvolali brankáře a zkusili v šesti mužích zdramatizovat utkání. To se jim vymstilo, puku se zmocnil Ondráček, jenž z poloviny hřiště trefil opuštěnou klec – 4:1, za svůj výborný výkon si branku zasloužil. Hráči VHK uzavřeli hokejový rok 2009 zaslouženou výhru a ve výborné atmosféře získali do tabulky další tři body.