Poslední zápas letošního roku. Vsetín vyzve Techniku Blansko

Jiří Kubják • 19.12.2009

Poslední zápas před vánočními svátky bude k vidění na zimním stadioně Na Lapači. Domácí VHK Vsetín se střetne s celkem VSK Technika Blansko. Obě družstva razí při tvorbě hráčské koncepce týmů stejné heslo a tím je: Mládí vpřed! Není proto divu, že vzájemná bilance zápasů mezi oběma dnešními soupeři je vyrovnaná. Letos se z výhry radoval vždy domácí celek. Bude tomu tak i na třetí pokus? Utkání začíná v 17:30 a můžete jej sledovat také prostřednictivím online přenosu.

Jak už bylo zmíněno, dnes se proti sobě postaví družsva, která svůj tým stavějí na mladých hráčích, jenž by jednou mohli nakouknout i do prvoligových týmů. Tento fakt snad nejvystižněji vyjadřuje i samotný název klubu sobotního soupeře z jihu Moravy Vysokoškolský sportovní klub Technika Blansko. Valaši se na tuhle cestu vydali už v dřívějších letech a to převážně v období, kdy nejslavnější vsetínské sezóny odvál čas. Zejména v posledních dvou extraligových sezónách byla soupiska tvořena více než z poloviny hráčů juniorského věku. Tituly z mládežnických kategoriích k tomu hovoří za vše, co potom i z české extraligy, kterou si řada vsetínských hráčů prošla.

Poslední zápasy obou celků

Vysokoškoláci odehráli předešlý zápas na domácím ledě, kdy hostili celek Baníku Hodonín, na který však nestačili a prohráli 3:6. Po 25 zápasech je Technika na 9. místě tabulky druhé ligy skupiny východ a na kontě má 29 bodů a skóre 63:94. Klub po stěhování z Brna vcelku osiřel a mezery v sestavě zaplnili mladší hráči, mezi které patří např. Vlastimil Odehnal, syn současného trenéra vysokoškoláků. Dá se říct, že Blansko má jeden z vůbec nejmladších týmů z druhé ligy. V brankovišti se pravidelně střídají oba brankáři Josef Novák a Ondřej Jirkův, jenž se v sezóně 2005 - 2006 na okamžik podíval i do české extraligy, kdy kryl záda Lukáši Mensatorovi v Karlových Varech. Vedle mladých útočníků dává notnou dávku zkušenosti Jiří Mifek, dvaatřicetiletý veterán, který má zkušenosti i z prvoligových zápasů, kdy nastupoval za Písek.

Vsetín se pomalu dostává z herní krize, kterou zažil během 2/4 soutěže. Po dvou výhrách nad Novým Jičínem a Frýdkem - Místkem, nestačil v předešlém zápase po bojovném výkonu na Přerov a prohráli těsně 2:1. Jedinou branku zelenožlutých vstřelil navrátilec do sestavy, Jiří Ondráček, po Finsterleho asistenci. Proti Blansku budou chtít Vsetínští jistě navázat na předpředešlá dvě utkání a vyhoupnout se v tabulce o něco výš. Z 26 zápasů vybojovali svěřenci trenéra Juraje Juríka 36 bodů. Při pohledu na tabulku se Vsetín přece jen pyšní jedním nej. Zatím co celky z vyšších pater tabulky už téměř (z vyjímkou Přerova) překonaly hranici 100 vstřelených branek, či naopak družstva na chvostu tabulky se blíží k metě 100 održených branek, drží si Vsetín naprosto vyrovnanou bilanci se skórem 79:78. Této skutečnosti může Vsetínu konkurovat jen celek z Nového Jičína.

Letošní vzájemné zápasy

3. kolo 19.9.2009

VHK Vsetín : VSK Technika Blansko 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 29. Zavrtálek (Ševčík, Mikeš), 35. Knebl (Ševčík, Šimek), 57. Ašer (Štraub, Korčák) - 10. Fischer, 17. Hrůza (Látal).

Ohlasy po utkání

"Dnes jsme prohrávali 2:0, ale zabojovali jsme a dokázali to otočit. Navíc mi fakt udělali radost diváci. Je skvělé, když máte pro koho hrát. Když se navíc povede otočit výsledek, je spokojené mužstvo i fanoušci." řekl Petr Sakrajda

14. kolo 8.11.2009 VSK Technika Blansko: VHK Vsetín 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Fischer (Rajnoha), 31. Rajnoha (Mifek), 47. Fischer (Tesař) - 29. Sakrajda (Klabačka)