Předvedou Valaši v Blansku další střelecký koncert?

Kristýna Guricová • 07.11.2009

Po šňůře posledních výher je na hráčích ve žlutozelených dresech cítit pohoda. V posledních třech utkáních nastříleli dohromady 22 branek a zdolali přitom i dva celky z vrchních příček tabulky – Orlovou a Přerov. Ve 14. kole 2. ligy se Vsetínští představí na ledě VSK Techniky Blansko, která se svými výkony řadí spíše do spodní části tabulky. Utkání začíná v 17 hodin a sledovat jej můžete také prostřednictvím změn stavu.

VSK Technika Blansko: 9. místo, 14 bodů, skóre 37:55

Výkony nově složené Techniky jsou v letošní sezóně střídavé. Na svém kontě mají Blanenští 4 výhry v řádném čase, 1 výhru po samostatných nájezdech a 9 proher. Přičemž se jim již dvakrát podařilo získat skalp Břeclavi, kterou pokořili 6:2 a 3:0. Další týmy, které Technice v letošních zápasech podlehly, jsou Prostějov (2:4) a Přerov (1:3) a již zmiňované utkání, které se protáhlo až na samostatné nájezdy, se konalo s Novým Jičínem (4:3 sn). Poslední utkání sehráli hráči VSK v Hodoníně, se kterým se jim letos vůbec nedaří a obě utkání, které společně tyto mužstva sehráli, vyhrál s jasnou převahou právě Hodonín, který v obou případech nadělil Technice šestibrankové manko (3:9, 2:8)!

Předchozí utkání:

VHK Vsetín - VSK Technika Blansko 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

Do prvního vzájemného utkání s Technikou nevstoupili Valaši příliš šťastně a už po první třetině prohrávali na vlastním ledě dvoubrankovým rozdílem. Ve třetině druhé ale domácí zaveleli k obratu, když se ve 29. minutě prosadil Pavel Zavrtálek, kterého hned o pár minut později následoval také Marek Knebl. Před závěrečnou dvacetiminutovkou tak na ukazateli stavu svítilo 2:2. Třetí třetina byla dlouho bezbranková a velké radosti se tak domácí hráči i diváci dočkali jen několik desítek sekund před sirénou: v 57. minutě tečoval Štraubovu ránu z pravého kruhu Jakub Ašer. Pro Valachy znamenalo toto utkání nejen první body do tabulky, ale také první výhru Na Lapači v sezóně 2009/2010.

Branky a nahrávky: 29. Zavrtálek (Ševčík, Mikeš), 35. Knebl (Ševčík, Šimek), 57. Ašer (Štraub, Korčák) - 10. Fischer, 17. Hrůza (Látal).

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Plšek - Šimek, Bořuta, Horák, Matula, Zavrtálek, Tomis, Rajnoha - Ondráček, Štraub, Mokrejš - Sakrajda, Klabačka, Ševčík - Mikeš, Vaněk, Matějka – Ašer.

Technika: Novák - Šindelář, Rajnoha - Pazdera, Vlašín - Žalva, Úlehla - Kroupa, Mífek, Látal - Fischer, Tesař, Rajnoha - Odehnal, Benýšek, Veselý – Tatar.