Hokejový Vsetín: Intenzivní jednání o sponzorech pokračují

Eva Stejskalová, město Vsetín • 12.05.2006

V s e t í n - Intenzivní jednání zástupců Vsetínské hokejové o sponzorech pokračují. Kromě toho však vsetínský hokejový klub chystá také opatření, která povedou k jeho stabilizaci a k zajištění nadcházející extraligové sezóny. Jednání o partnerech na následující sezónu byla sice zahájena okamžitě poté, co Vsetín obhájil svou extraligovou příslušnost vítězstvím v baráži nad Ústeckými Lvy, ta ale už teď začínají mít jasnější obrysy a vedení vsetínského hokeje mohlo formulovat další strategii.

„Je evidentní, že na ruskou společnost Atlantik v tuto chvíli nemůžeme čekat, proto jsme se rozhodli jít vlastní cestou,“ říká vsetínský starosta Jiří Čunek. Rusové totiž ze slíbených devíti set tisíc dolarů zatím zaplatili pouze třetinu. „Rýsují se nám ale jiní zajímaví partneři,“ dodal starosta, který vzhledem k probíhajícím jednáním odmítl být konkrétnější.

Pro zajištění nadcházející sezóny se chce hokejový Vsetín také více zaměřit na regionální sponzory, proto již nyní začal intenzivněji pracovat v oblasti marketingu. „Připravujeme marketingové produkty, jejichž prodejem budeme krýt část rozpočtu, a zároveň zlepšujeme servis pro stávající sponzory. Žádný hokejový klub se nemůže pyšnit tak velkou podporou veřejnosti jako Vsetín, proto hodláme tohoto potenciálu využít,“ nastínil starosta.

Aby ale Vsetín a ostatní hokejové kluby získali potvrzení své účasti v nejvyšší hokejové soutěži, musí splnit podmínky, které stanovila APK. To mimo jiné znamená zajistit do 20.6. bankovní garanci na 7 milionů korun.

„Věřím, že všechny požadavky včas splníme,“ ubezpečil Čunek. Přípravu na novou sezónu zahájili počátkem tohoto týdne také vsetínští hokejisté. „První týden je rozběhový, po neděli ale začneme s dvoufázovým tréninkem,“ sdělil trenér Břetislav Kopřiva s tím, že suchá příprava končí 30. června a po dovolené, tzn. 24. července nastupují hráči na led.