Polák odchází do Varů, Demel podepsal novou smlouvu

Aleš Koňařík • 12.05.2004

V s e t í n – Po třech letech odchází ze Vsetína obránce Jiří Polák, který se vrací do Karlových Varů. „Poláka přestoupil za standardní tabulkovou cenu,“ řekl k transferu sportovní manažer Vsetína Oldřich Štefl. Ve Vsetíně naopak zůstává klíčový útočník Tomáš Demel, který smetl ze stolu nabídku Zlína. „Tomáš zde podepsal novou jednoletou smlouvu,“ doplnil Štefl.

Jiří Polák odehrál ve vsetínském dresu 3 sezóny, během který nastoupil ke 147 zápasům v základní části a 4 v play-off. Patřil k nejstabilnějším pilířům vsetínské obrany, vinou zranění chyběl pouze v 9 zápasech v sezóně 2001/02. Nasbíral 30 bodů za 12 branek a 18 asistencí a ze Vsetína si do Varů veze pozitivní bilanci 2 plusových bodů.

Levému křídlu první vsetínské formaci Tomáši Demlovi vypršel k poslednímu dubnovému dni jeho kontrakt a nejvážnější nabídku kromě Vsetína předložil konkurenční Zlín. „Vsetínská nabídka byla lepší, proto zůstávám,“ vysvětlil stručně Demel, který v loňské sezóně vstřelil 9 gólů a přidal 14 asistencí.