Vstupenky online

Do Karviné si jedeme pro výhru, říká odhodlaně Michal Nedbálek

Helena Hegeďová, Kristýna Zigmundová • 06.12.2015

Po úspěšném sobotním utkání shledává třicetiletý obránce Michal Nedbálek chybu hlavně v obranné hře a účesu Davida Hrazdiry.„Ne teď vážně. David je velmi kvalitní hráč. Přijde mi, že poslední dobou hrajeme strašně naivně v obranném pásmu.“ Zápas s Technikou ale hodnotí pozitivně a velmi si cení vybojovaného vítězství.

Jak byste zhodnotil dnešní zápas? 

Byl to těžký zápas, kdy se to vítězství nerodilo lehce, i když celkový rozdíl skóre vypadá celkem jednoznačně. Poslední dobou se nám moc nedaří, ale dneska jsme to zlomili a vyhráli za tři body. 

Vy jste byl na ledě docela dost vidět, jak byste zhodnotil svůj výkon? 

Já nerad hodnotím osobní výkon od toho je tady trenér. Spíš bych zhodnotil výkon mužstva, dneska jsme makali a vydřeli vítězství, jak jsem už řekl, moc nám to teď nejde, odskakuje nám to od hokejek, dnes to naštěstí vyšlo, takové vítězství se počítá a je někdy i cennější než když se vyhraje jednoduše.

Dal jste první gól Vsetína a vyrovnal na 1:1, jak vypadala ta situace? 

Hráli jsme oslabení a Tom Vávra tam dobře napadal, získal puk, nakonec se mu podařilo mi ho přiťuknout a já jsem se snažil zachovat klid, nevystřelit hned, hodit si to na forhend a naštěstí se mi povedlo to, co jsem chtěl udělat.

S Tomášem Vávrou se vám ve formaci všeobecně daří, myslíte, že trenér udělal dobře, když vám ho tam dal?

Jo, určitě. My si s Tomem rozumíme i lidsky, myslím si, že i na ledě nám ta spolupráce klape a jsem za to rád. 

Minule Lukáš Finsterle říkal, že se musíte zlepšit v důrazu na bránu. Dnes vám to očividně šlo. V čem si myslíte, že byl problém v těch posledních utkáních?

Dneska se nám to podařilo ubojovat a zvládli jsme to, co se nám nepodařilo minule. Ta snaha střílet na bránu, dorážet a být agresivní se nám v minulém zápase nepovedla. Myslím, že teď procházíme takovým slabším obdobím, ale to padne na každý tým. Musíme se z toho dostat tady tou agresivní hrou, tvrdou prací a pak ten hokej bude vypadat líp. 

I přesto jste ale celou první část zápasu dotahovali jednogólovou ztrátu, co tam chybělo? 

Přijde mi, že poslední dobou hrajeme strašně naivně v obranném pásmu, kdy si dáváme přednost a soupeři se tak dostávají do strašných přečíslení, takže nejlepší by asi bylo vyhnout se hře v obranném pásmu, snažit se hrát vepředu a hlavně zdokonalit tu obrannou hru, která nám nejde. Kvůli tomu dostáváme poměrně dost gólů. 

1. a 2. lajna jsou teď hodně vyrovnané, myslíte si, že je to pro tým dobré? 

Myslím, že jak jsme teď v průběhu podzimu posílili tým, tak máme nejenom dvě, ale tři, prakticky všechny lajny silné a konkurence mezi útočníky je vysoká, což je jenom dobře, protože to nutí neustále pracovat a podat ten nejlepší výkon, protože potom se může stát, že pro někoho místo nezbude. 

David Hrazdira, který přišel ze Zlína, odehrál teď první tři domácí utkání v sezoně, ale nějak se mu nedaří. Čím si myslíte, že to může být? 

Já si teda myslím, že to je těma vlasama (směje se), ne teď vážně. David je velmi kvalitní hráč, dá se říct, že trenér mu teď hledá místo v tom nabitém týmu, kde by se mu dařilo nejlíp. Nebyl tady s námi, takže není sehraný s těma útočníkama. Je to jen otázka času, kdy se David v některé lajně sehraje a bude hrát stejně, jako vloni kdy hrál výborně.

V dalším utkáni vyzvete Karvinou, jak vidíte tento zápas? 

Bude to strašně náročný zápas, já jsem tady dva roky a v Karviné se hraje vždycky špatně. Tam víceméně nechodí lidi, je tam uspávací atmosféra a pokaždé jsme tam remizovali nebo vyhráli horko těžko o gól. Takže si myslím, že to tam zase nebude lehké, i když ten tým je dole v tabulce. A byl bych určitě rád za to, kdyby se nám podařilo vstřelit nějaké góly, vyhrát a taky kdyby to byl poklidnější zápas, ne abychom až do konce tahali o jeden gól. 

Venku se vám ale daří, takže podle statistik by výhra měla vyjít… 

Určitě si jedeme pro výhru, nebudeme se bavit o tom, že tam chceme získat bod nebo něco takového, určitě tam musíme vyhrát. Doufám, že to bude poklidnější vítězství o víc branek a nebudeme se tam trápit. 

Jaký je váš názor na Frýdek-Místek?

Frýdek-Místek má hodě kvalitní tým. Nechci, aby to vyznělo, že se vymlouváme, ale mají úplně jiné podmínky, tím si nestěžuju, že my bychom měli špatné, to vůbec. Jejich systém tréninku je ale profesionální, trénují ráno a to se potom musí projevit jak na síle, tak v bruslení. My si ale myslíme, že i když jsou v tabulce o nějakých 16 bodů, tak s nimi jde hrát. Musíme na ně něco vymyslet a pokusit se s nimi porvat o nějaké vítězství už v základní části a potom s nimi určitě musíme vyhrát v play-off. Nejde říct, že když jsou profesionálové tak už to vzdáváme dopředu, to vůbec. Myslím si, že na ně určitě můžeme vyzrát, jen musíme přijít na to jak. 

I přes bodový náskok Frýdku všichni na Vsetíně, jak hráči, tak fanoušci, spoléhají na to, že postoupíte do 1. ligy. Jak to vidíte vy?

Je to cíl. Na to, abychom se dostali do 1. ligy, nejprve musíme Frýdek-Místek porazit, a nejen ten, musíme porazit všechny týmy, a druhou ligu vyhrát. Je těžké předpokládat, že by se ten Frýdek podařilo někomu vyřadit, takže to asi zbyde na nás. Myslím, že by to nemělo smysl, kdybychom si mysleli, že se nám to nemůže povést. V tom případě by ani nemělo smysl se tady za něčím honit a počítat s tím že nás potom v dubnu vyřadí a skončíme sezónu. Takže určitě jdeme za tím, že je chceme porazit a vyřadit.

Například Valmezu se podařilo s Frýdkem remizovat, takže určitě nejsou nepřemožitelní...

No, oni asi taky nemají poslední dobou nějakou extra fazónu, remizovali s Valmezem, teď prohráli. Poslední dva zápasy neměli úplně standardní. Jak jsem řekl, na každý tým padne někdy slabší období. My nemůžeme spoléhat, že zrovna budou mít slabší období, a tak je porazíme, nebo získáme nějaký bod jako Valmez. Musíme se je pokusit porazit, i když budou v plné sestavě a v plné formě. O to víc to vítězství pak bude těšit.

banner pod článkem
×
Dnes v | Jun.
VHK ROBE Vsetín
HC RT TORAX Poruba 2011