Vstupenky online

Uherské Hradiště - další dobyvatel vsetínského ledu

Kristýna Guricová • 06.12.2011

Již 26. kolem pokračuje ve středu východní skupina druhé ligy. Hokejového zápolení nebude tentokrát ušetřen ani vsetínský Lapač, vyzvat místní VHK totiž přijedou hráči Uherského Hradiště. V jeho dresu tradičně dorazí řada hráčů, kteří dříve oblékali i zelenožluté barvy Valachů, utkání lze proto bez nadsázky považovat za malé derby. Zda se v něm Vsetínským bude dařit lépe, než v sobotu na ledě Bobrů, bude k vidění ve středu od 17:30.

Takřka nedobytný! Přesně takový je v letošní sezóně Lapač. Ze dvanácti zápasů na vlastním ledě ztratili hokejisté VHK Vsetín jenom dva (Přerov, Valmez), díky čemuž jim náleží pozice nejlepšího týmu na domácím ledě v soutěži. Potvrdit tuto bilanci jistě budou chtít valašští bojovníci i v duelu s Uherským Hradištěm, čili s týmem, jehož velká část hráčů se na Lapači velmi dobře vyzná. Hlobilovi svěřenci si navíc budou chtít spravit náladu po neúspěšném derby s Valašským Meziříčím.

Zatímco Valaši si odvezli z horkého ledu Valašského Meziříčí porážku 4:6, Uherské Hradiště mohou hřát 3 body ze střetnutí s Opavou. Asi málokdo by očekával, že slovácký tým povede po dvou třetinách o 4 branky. Doma hrající Slezan to ale nevzdal a vrhl v poslední části všechny síly do útoku. Podařilo se mu, i díky power-play hrané netradičně už v 55. minutě, snížit na rozdíl 3 branek. Uherské Hradiště ale po dalších 30 vteřinách hry zareagovalo stejnou mincí a Opava se tak znovu dotahovala na rozdíl 4 gólů. I přes to, že se jí v pokračující výhodě podařilo vsítit třetí gól, na pátou branku Uherského Hradiště už byli Slezané krátcí.

Uherské Hradiště: 9. místo, 18 bodů, skóre 73:121

Uherské Hradiště se po 22 odehraných kolech nachází na 9. místě tabulky východní skupiny II. ligy. Necelou polovinu (8) ze svých 18 bodů dokázal tým ze Slovácka uhrát s celky ze spodních příček tabulky, jako je Nový Jičín (7:3, 4:3sn) a Frýdek-Místek (5:1). Na druhou stranu dokázali hráči Uherského Hradiště sebrat body papírovým favoritům ze Vsetína (4:2), Havířova (4:3) nebo Opavy (5:3).

Většina duelů Uherského Hradiště je navíc okořeněna tučným brankovým soupisem. Skóre 73:121 napovídá, že zatímco UHH vstřelí v průměru 3,3 branky na zápas, celých 5,5 jich přitom obdrží. Toto číslo dokládá také skóre ze vzájemných duelů VHK s tímto týmem – 10:5 (ve prospěch Vsetína).

Nejproduktivnějšími hráči, kteří se doposud o branky Uherského Hradiště starali, jsou vsetínským fanouškům velmi dobře známí Petr Sakrajda a Josef Mikeš. První jmenovaný nasbíral ve 20 duelech celkem 32 bodů za 10 branek a 22 asistencí a je nejproduktivnějším hráčem východní skupiny druhé ligy. Mikeš má stejný počet vstřelených branek, na góly svých spoluhráčů však přihrával „pouze“ 13krát. Vzhledem k tomu, že společně s Michalem Šafaříkem tým Uherského Hradiště před několika dny opustil, jeho bodový příděl již neporoste. Nahradit by ho v pozici střelce mohl třeba Radim Antonovič, který se již jako jediný pohybuje nad hranici 15 kanadských bodů. Konkrétně jich má 17, za 8 branek a 9 asistencí.

Do středečního utkání s velkou pravděpodobností nenastoupí brankář Hynek Kůdela, který toho spoustu odehrál také na Vsetíně. Kůdela se při utkání v Karviné dostal do střetu s jedním z tamních hráčů a z ledu odešel s krvavým zraněním obočí. To má navíc opuchlé do takové míry, že momentálně není schopný nasadit si helmu.

V brance jej tak nejspíš nahradí Karel Heneš, který Hradišti v posledním kole vychytal výhru v Opavě a navíc byl vyhlášen nejlepším hráčem hostujícího celku. Karel Heneš se do klece v této sezóně postavil v 9 utkáních, dohromady odchytal cca 336 minut. Z toho pět minut jej mohli vidět také diváci na vsetínském zimáku, když ve 4. kole za stavu 7:1 střídal tehdy chytajícího Oharka. Celých 60 minut pak odstrážil také ve druhém vzájemném duelu obou celků, hraném v Hradišti.

Ve vzájemných duelech zatím úspěšnější domácí

I přes to, že v prvním vzájemném utkání deklasovali Valaši soupeře z Uherského Hradiště poměrem 8:1, o deset kol později slavili výhru hráči ze Slovácka. Vsetínu se nedařilo v koncovce, a když z 16 střeleckých pokusů proměnil pouze 2, jen těžko mohl dotahovat na tříbrankové vedení domácích. V obou zápasech tedy platilo, že hostující celek se trápil v zakončení a domácí tým si do tabulky připsal tři body. Pokud by toto pravidlo platilo i v nadcházejícím kole, měli by nyní navrch Valaši. Taková kdyby však ve sportu neplatí, a proto se o osudu utkání rozhodne až ve středu od 17:30 na zimním stadionu Na Lapači.

4. kolo, 21. 9. 2011

VHK Vsetín – HC Uherské Hradiště 8:1 (4:1, 0:0, 4:0) Branky a nahrávky: 2. Tesařík , 5. Zúbek (Hruška O.), 17. Rufer (Zúbek, Hoďa), 18. Kubo (Vaněk), 49. Zúbek (Rufer), 54. Zúbek (Hoďa), 55. Tesařík, 57. Vaněk (Korčák, Vítek) - 8. Knebl (Šoula, Křemeček).

Zaznělo po zápase: „Úvod utkání se nám moc nepovedl. Nehráli jsme dobře a nedařilo se nám dodržovat, co jsme si před zápasem domluvili. Nakonec nám to tam i s trochu štěstí spadlo a asi z šesti střel jsme proměnili čtyři. I když výsledek působí celkem jednoznačně, Uherské Hradiště nehrálo vyloženě špatně a proto můžeme být rádi, že zápas skončil jak skončil,“ zhodnotil dění na ledě druhý nejproduktivnější hráč VHK František Zúbek.

14. kolo, 26. 10. 2011

HC Uherské Hradiště – VHK Vsetín 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Červenka , 10. Horehleď (Křemeček, Šoula), 23. Sakrajda (Křemeček), 54. Horehleď (Sladký, Sakrajda) - 40. Vítek, 49. Zúbek (Spitzer). Rozhodčí: M. Dědek - A. Kika, P. Matěj.

Zaznělo po zápase: „Škoda, přijeli jsme si aspoň pro bodík, ale odjíždíme s prázdnou. O osudu zápasu rozhodla už první třetina, v níž soupeř pětkrát vystřelil na bránu a dvakrát skóroval, zatímco z našich šestnácti ran se neujala ani jedna. Střelecké trápení prolomil až v závěru druhé části Vítek. Po kontaktním gólu na 3:2 jsem ještě věřil, že si vynutíme alespoň prodloužení, ale místo srovnání přišel z čista jasna gól soupeře. Na odpověď už jsme pak neměli dostatek sil ani času,“ posteskl si po druhém vzájemném utkání kouč Valachů Viktor Hlobil.

Sestavy v minulém kole:

Vsetínská marodka se příjemně vyprazdňuje, v současné době by již měl mít trenér Hlobil k dispozici všechny hráče, až na Dana Tesaříka a Martina Kuba. Hostům by mohl, z již zmíněných důvodů, chybět Hynek Kůdela. Sestava celku ze Slovácka je jinak plná hráčů, kteří vsetínské prostředí velmi dobře znají. Jsou jimi už zmíněný Kůdela, dále pak Vodák, Matula, Rapant, Sakrajda, Červenka nebo Horehleď. Co ale vsetínské fanoušky zaujme nejvíce je skutečnost, že s týmem již nepřicestují Michal Šafařík a Josef Mikeš, s nimiž klub před několika dny rozvázal smlouvu.

Vsetín: Hromada - Farda, Heš, Spitzer, Mečiár, Hrčka, Hoďa - Zúbek, Vaněk, Sprušil - Korčák, Hruška O., Vítek - Kajaba, Bajtek, Hruška P.

Uherské Hradiště: Heneš – Šťastný, Vodák, Matula, Krystýnek, Jedlička, Sladký, Rapant, Šafařík - Horehleď, Kříž, Červenka, Hrabec, Mikeš, Karpíšek, Šoula, Sekerka, Sakrajda ml., Antonovič.

banner pod článkem
×
Dnes v | Jun.
VHK ROBE Vsetín
HC RT TORAX Poruba 2011