Posledních deset minut ukázalo, že můžeme hrát dobře, tvrdí obránce Pavel Rajnoha

Kristýna Guricová • 26.11.2009

Sedm bodů v jedenácti zápasech, taková je letošní bilance zkušeného obránce Pavla Rajnohy. Svou produktivitou tak leckdy zastiňuje své útočné kolegy, což ostatně dokázal i v utkání s Prostějovem. Po zápase jsme si potom s pětatřicetiletým obráncem VHK popovídali nejen o jeho produktivitě, ale též o příčinách a důsledcích současné vsetínské výsledkové mizérie.

Prohráli jste pět z posledních šesti utkání, myslíte, že už se dá hovořit o krizi?

Je těžké na tuto otázku odpovědět. Osobně si myslím, že o krizi se ještě hovořit nedá. Pět utkání je samozřejmě dost, ale my se budeme snažit na to nemyslet a do dalšího zápasu snad naskočíme tak, jako jsme ukončili toto utkání. Uděláme všechno proto, aby se začalo vyhrávat.

Jaká je nálada v kabině?

V kabině samozřejmě není nálada nic moc, když se prohrálo. Ale to neznamená, že bychom se tam po sobě dívali nějak špatně, nebo si něco vyčítali. Zkrátka není to samozřejmě ono, ale posledních deset minut ukázalo, že můžeme hrát dobře a já doufám, že tak budeme hrát i příště.

Kdy myslíte, že se lámalo dnešní utkání?

Špatně jsme vstoupili do zápasu a rychle jsme dostali dvě branky. Povedlo se nám sice dotáhnout na 2:2, ale místo abychom dali další gól, tak jsme opět dvakrát inkasovali. Vždy, když se prohrává a družstvo musí dotahovat, tak je to složitější. Dneska se nám to bohužel nepodařilo.

Zdá se, že po inkasovaných gólech se mužstvo až moc sesype, co si o tom myslíte Vy?

Ono pokud se prohrává, tak je potom nějaká krize či únava mnohem více vidět. Ale tak je to i v jiných zápasech, a i když se ty zápasy třeba vyhrají, obraz hry je kolikrát stejný.

Patříte k nejzkušenějším hráčům Vsetína, tak se Vás zeptám, jaké podle Vás mohou být příčiny současné série neúspěchů?

Je fakt těžké říct, čím to může být. Někdy se prostě může sejít více věcí najednou, a když se navíc prohrává o gól, nebo se remizuje, tak si pak člověk přestává věřit, na hokejku se mu začne lepit smůla a potom už se to s ním táhne. Ani výkon díky tomu není 100 %, ale třeba jenom 80 %.

Daniel Vaněk po minulém zápase říkal, že by hráči měli spadnout z hrušky. Jaký jste z toho měl dnes pocit Vy?

No pokud na té hrušce někdo je, tak by si to měl rychle uvědomit a spadnout z ní, ale já si myslím, že každý by měl začít v první řadě od sebe, nedívat se kolem sebe a hrát co nejlíp.

Vy osobně jste dal dneska dvě branky a přidal jste jednu asistenci, takže jste byl vlastně nejproduktivnějším hráčem mužstva v zápase, jste tedy spokojen alespoň s vaším osobním příspěvkem?

Prohrálo se a to jde ruku v ruce s výkonem. Kdyby se vyhrálo, tak je člověk určitě spokojený. Ale co se týče mé produktivity, tak si myslím, že se jedná v podstatě o náhodu, protože já jsem spíš takový sváteční střelec.

Ale od návratu do sestavy VHK se vám zatím v produktivitě poměrně daří…

Nedokážu si vysvětlit čím to je, zkrátka někdy to tam padá, někdy ne.

V sobotu jedete do Hodonína, s čím tam pojedete?

Do Hodonína pojedeme určitě pro nějaký bod. Rozhodně odtud chceme odvést nějaké body, uděláme pro to všechno.