Vstupenky online

Junioři v derby vyzvou Přerov, SDO čeká klíčový duel s Olomoucí

Dominik Tobola • 06.12.2012

Junioři měli tento víkend zakončovat kalendářní rok, avšak vánoční pauzu si dají až po odloženém utkání v Šumperku, které kvůli marodce bylo přesunuto na příští pátek. A tak svěřenci Luboše Jenáčka sehrají pouze derby s Přerovem, které je na programu v neděli 9.12. od 10:30. SDO se utká v pátek v důležitém zápase s Olomoucí a v sobotu Valaši cestují do Třince, kde je čeká velmi tvrdá dřina proti lídrovi celé skupiny Východ. Rébus to však není neřešitelný. MDO má na programu jediný zápas, v neděli přivítají ,po vzoru svých starších kolegů, opět olomouckou Moru.

Junioři: Rozlučkou s domácím publikem v tomto kalendářním roce bude derby s Přerovem

Aktuální pohled na tabulku Ligy juniorů

Vsetínští junioři prozatím procházejí sezónou jako nůž máslem. Svůj třináctibodový náskok zatím drží pevně a nevypadá to tak, že od něj chtěli upustit, ba spíše naopak. Nyní drží osmizápasovou šňůru vítězství. V pátek se měli Valaši postavit šumperským Drakům, ale kvůli velké marodce utkání odehrají až příští pátek. Takže na tento víkend si svěřenci Luboše Jenáčka připravili jediné utkání, v neděli v derby přivítají na Lapači Přerov. Právě v Meo Aréně načali svoji vítěznou sérii, která trvá až do nynějška.

Ale v neděli nečeká Valachy žádná procházka růžovým sadem, naopak Přerovští po vrtkavém startu nabyli sebevědomí a také bodů. Do posledního utkání proti Hodonínu se Hanáci pyšnili třízápasovou šňůrou vítězství. Postupně přehráli Šumperk, Prostějov a v neposlední řadě také Opavu. V minulém utkání však neodolali kouzlu hodonínské arény, kde se jen těžko vyhrává, což poznal mimochodem také Vsetín. Svěřenci trenéra Dočkala padli poměrem 6:4. Zubry čeká velmi náročný víkend, nejprve se představí v pátek na ledě ostravské Poruby a poté zajíždějí právě na Lapač.

To svěřenci Luboše Jenáčka prohráli naposledy 21.10. na domácím ledě proti Šumperku, od té doby však plení jednoho soupeře za druhým. Naposledy to odnesla ostravská Poruba, která na Vsetíně sice vzdorovala, ale nakonec stejně podlehla 6:4. „Letos jsme s Porubou ještě za tři body nevyhráli. V přípravě jsme na Lapači remizovali 3:3 a v prvním zápase sezóny u nich jsme vyhráli až na nájezdy 3:2. Myslím, že Poruba je tým, který by měl hrát úplně jinde v tabulce, než hraje. Mají velmi dobrý tým a před sezónou jsem je tipoval na jednoho z adeptů na první místo. Bohužel pro ně nezachytili začátek soutěže, ztratili nějaké body, ale pořád je to tým, který když se soustředí na hru, tak patří mezi nejlepší ve skupině. Dnes to prokázali, nesložili zbraně ani za stavu 5:2. Podali velmi dobrý výkon, zápas byl správně vyhecovaný. Nakonec šest branek, které jsme dali, stačilo na vítězství za tři body a já jsem za to rád, protože Poruba je tým, který je schopen porazit kohokoliv,“ dodal na adresu ostravského celku Jenáček.

Posledních 5 zápasů juniorů VHK Vsetín:

16.11. Vsetín – HC Slezan Opava 5:3
25.11. AZ Havířov – Vsetín 2:4
23.11. Vsetín – SHK Hodonín 7:4
25.11. HC Frýdek-Místek – Vsetín 2:4
2.12. HC RT Torax Poruba – Vsetín 6:4

K vítězstvím je také potřeba produktivita, jak obránců, tak především útočníku. Nabízíme pohled nejprve na tři nejvíce bodující forvardy:

Dominik Tobola – 28 bodů (16+12)

Martin Štrbík – 23 bodů (8+15)

Josef Daněk – 22 bodů (8+14)

Z obránců jsou na tom nejlépe dva hráči původem z Nového Jičína, za kterými poté velká bodová propast:

Stanislav Báchor – 15 bodů (5+10)

Michal Žák – 13 bodů (6+7)

Kamil Valentík – 3 body (1+2)

Předpokládané sestavy: Chybí distancovaný Žák, vrátit by se mohl Kývala

Vsetínští se budou muset obejít bez svého klíčového obránce Michala Žáka, který v minulém utkání s Porubou dostal druhou desetiminutový osobní trest, což znamená automaticky stopku na jeden soutěžní zápas. V utkání také bude chybět zraněný Zvonek, který léčí poraněný prst na ruce. Otazník také visí nad startem Petra Hradila, jenž si poranil v utkání s Ostravou pro změnu koleno. Do zápasu by však teoreticky mohl naskočit a i šikovný křídelník Martin Kývala, který léčil natržené vlákna stehenního svalu.

Možné sestavy:

Vsetín: Kohn - Báchor, Valentík, T. Žabčík, Koutský, Vašíček, Hradil? - Štrbík, Daněk, Kývala? - Baroš, Tobola, Uchin - Koutník, Gromus, Kajaba?.

Přerov: Sklenář - Vávra, Loupal, Hradil, Drábek, Fibrich, Bauer, Řezáč, Kebza, Andrýsek, Rajnoch, Mašíček, Klusal, Tomeček, Spěvák, Čelko.

SDO: V pátek je na programu klíčový duel s Olomoucí. V sobotu by byly body překvapením

Aktuální pohled na tabulku Extraligy staršího dorostu

Svěřence Jiřího Weintritta čeká páteční zápas pravdy s Olomoucí, který bude velmi klíčový pro další vývoj tabulky. Domácí ztrácí na Hanáky 6 bodů a v případě vítězství by si velmi polepšili. Sebevědomí Valachům proti Moře nemůže chybět, neboť své stejně staré soky naposledy doma porazili 8:1. V posledním vzájemném utkání se ovšem radovali Hanáčtí, když na domácí půdě urvali vítězství 6:4. Uvidíme, jak to všechno dopadne v pátek 7. prosince. Utkání začíná v 16:30.

Sobotní duel sehrají zelenožlutí na půdě Třince a body z města u polských hranic by byly spíše překvapením. Avšak i to se může stát, což deklaruje domácí utkání s Oceláři, ve kterém sice domácí prohrávali již 0:3, ale nakonec jej stihli dotáhnout alespoň do samostatných nájezdů, ve kterých padli a výsledek nakonec zněl 5:6. "Dnes jsme za stavu 0:3 brali bod, což se nám povedlo. Svědčí to o naší velké bojovnosti a chtíči hrát utkání za jakéhokoli stavu. Teď jde jen o to, abychom tohle nadšení a kvalitu hry předváděli i v další části sezóny," pochválil své svěřence tenkrát Weintritt. Úvodní buly je v plánu na pravé poledne.

Sestavy v minulých kolech:

Vsetín: Vlach - Hajda, Hohl, Hryciow, Svozílek, Ščotka, Vašíček, Žabčík - Tydlačka, Forch, Grygar - Haničinec, Kuchařík, Hořanský - Christov, Račický, Mikula - Rod, Willert, Pancza.

Olomouc: Urbisch – Gatěk, Hes M., Hrabica, Majer, Brandýs J., Nesvadba - Pavlovský, Čamek, Beták (C), Vrána, Kropáč, Konečný, Kočiřík, Galeta, Ministr T., Heža J., Minařík, Štefka.

Třinec: Fendrich - Polášek, Kovařčík M., Růžička, Kovařčík O., Christov, Pěnčík, Kofroň, Poruba, Trčka, Motloch, Stránský, Zahradníček, Bartoň, Pala, Lorek, Adámek, Jašek, Heider, Bartko.

MDO: Body jsou potřeba jako sůl, dostaví se nějaké v neděli?

Aktuální pohled na tabulku Extraligy mladšího dorostu

Svěřenci trenéra Miroslava Kuba potřebují body a to tak, že nutně, protože vidina sestupu je čím dál aktuálnější. Hráči ročníku 1997 a mladší nevyhráli již čtyři zápase v řadě. Naposledy se ze třech bodů radovali 15.11., kdy fotbalovým výsledkem 1:0 zdolali Opavu. Nyní čeká Valachy Olomouc, se kterou mají odehraný pouze jeden zápas. Utkání na Hané bylo odloženo pro marodku týmu VHK. První vzájemný zápas vyhráli Vsetínští taktéž hubeným výsledkem a to 2:1, kdy v závěru rozhodoval škrtnutím o brusli Vojkůvka. Jak dopadne utkání v neděli? Na Lapači se začíná přesně ve 13:00.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Bechný – Běhula, Čechmánek, Dobiáš, Fryšara, Gonos, Haničák, Janošek, Koňařík, Kovář, Krůžela, Miko, Nadymáček, Richter, Riška, Vítek, Vodák.

Olomouc: Pospíšil – Škoda, Galvas, Beutl, Spurný, Kolovratník, Klvaňa (C), Piska – Kuba, Štefka, Zabloudil M. – Malý, Heža J., Husták – Horák J., Krejčiřík, Zabloudil Z. – Přibylová.

banner pod článkem
×
Dnes v | Jun.
VHK ROBE Vsetín
HC RT TORAX Poruba 2011