Ve vyrovnané partii Vsetín podlehl Karviné

Václav Trávníček • 03.11.2012

Vyrovnané utkání sehráli vsetínští hokejisté v sobotu v Karviné. Svěřenci trenéra Viktora Hlobila drželi s Moravcem & spol. krok a zejména v první třetině byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Karvinští však hráli trpělivě, střádali branky a když v 58. minutě zvýšil na 4:2 Kowalczyk, bylo o vítězi rozhodnuto. Valaši ještě zkusili štěstí v power-play, ale znamenalo to jen pátou branku do jejich sítě.

2. liga - 13.kolo so 3.11.17:00
SK Karviná
5:2(1:1, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 7. Holý (Kowalczyk, Pavliš), 21. Pavliš (Holý, Mikšan), 49. Moravec (Mikšan), 59. Kowalczyk (Samiec), 60. Pavliš (Moravec) - 14. Brezáni (Vítek), 50. Vítek (Holík, Brezáni). Rozhodčí: Mrkva - Řezáč, Mrákava. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 27:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2.
SK Karviná: Smolka - Javín, Sznapka, Kowalczyk, Deutsch, Venenk, Krause - Mikšan, Moravec, Segiň, Pavliš, Badžo, Holý, Blatoň, Samiec, Rosůlek, Mareček, Číhal, Contratto.
VHK ROBE Vsetín: Hromada - Vrána, Vrba, Vodák, Tichý, Mečiar, Žabčík, - Zúbek, Vaněk, Mikšovský, Kajaba, Dubec, Brezáni, Holík, Vítek, Kubo, Podešva.

Začátek utkání se nesl ve vlažném duchu, ale oběma týmům trvalo jen pár minut než se zahřály na tu správnou provozní teplotu. Vyrovnaný obraz hry trval do sedmé minuty, kdy Baník potvrdil trend posledních kol a jeho hráčům se podařilo využít přesilovou hru. To Pavel Kowalczyk napřáhl od modré, puk se od hradby těl odrazil ke stále ještě čerstvé posile z Vítkovic, juniorovi Markovi Holému, a ten propálil vsetínského gólmana Petra Hromadu. Po vstřeleném gólu se hra změnila. Valaši začali zbrojit na vyrovnání a kolem brány domácího Lukáše Smolky bylo velmi živo. Jeho klec se ocitala často v nebezpečí ohrožení a karvinská defenziva byla značně přetížená. V jedenácté minutě dokázal ještě Smolka střelu Davida Vítka do odkryté brány vykopnout svým betonem, ale o tři minuty později se k němu štěstí obrátilo zády. Po ztrátě své hole ji sice dokázal zvednout z ledu, ale než stačil zaujmout základní gólmanský postoj jeho betony propálil Mário Brezáni. Po skórování hosté pokračovali v aktivnější hře, ta však byla přibržděna nedovoleným zákrokem z jejich strany.

Výhodu jednoho hráče v poli si domácí přenesli do začátku druhé části hry a tuto situaci dokázali bleskově využít. Ostrostřelec a lídr kanadského bodování Baníku Libor Pavliš si po vysmeknutí vsetínskému obránci najel do mezikruží a střelou k tyči se nemýlil. Následující minuty se nesly v duchu mírné vsetínské převahy odůvodněné tím, že trestná lavice na domácí straně neměla, zásluhou hlavního sudího Mrkvy, v tomto úseku hry příliš možností vystydnout. Tým vedený Viktorem Hlobilem ovšem potvrdili svou nízkou úspěšnost využití přesilových her a i přes střeleckou převahu a velkou šanci Františka Zúbka se mu skórovat nepodařilo. Respektive podařilo, ale úspěch Juraje Tichého ze čtyřiadvacáté minuty nemohl být uznán pro posunutí domácí svatyně.

Počátkem třetí třetiny vygradovala snaha Vsetína po vyrovnání v šestačtyřicáté minutě megašancí Adama Mikšovského, avšak Lukáš Smolka se dokázal proti jeho dorážce přesunout na správné místo. Vsetínští brzy své bezzubosti v koncovce litovali. Během devětačtyřicáté minuty dostal David Moravec parádní přihrávku od Mikšana, na brankové čáře si roztáhl Hromadu a puk mu nekompromisně poslal mezi betony do brány. Hosté se ovšem nezlomili a za minutu snížili. To se po sérii prapodivných odrazů dostal do úniku David Vítek, proti němuž domácí brankář příliš vyjel a nechal mu místo u tyčky, kam zmiňovaný hráč po zemi pohodlně zasunul. Jeho spoluhráči se následně začali nadechovat k závěrečnému náporu, kterému však učinil přítrž v devětapadesáté minutě Pavel Kowalczyk, který si z pozice obránce sjel před branku a dokázal vložit hůl do kotouče nahazovaného Samiecem, a tím jej nesměroval za záda brankáře Hromady. Ten byl několik vteřin poté odvolán na střídačku a Vsetín to zkoušel se šesti hráči v poli. Neúspěšně – v šedesáté minutě poslal David Moravec do samostatného úniku Libora Pavliše a ten uzavřel skóre dnešního utkání do konečné, a pro domácí Karvinou velmi příjemné, podoby.

Aleš Flašar, trenér Karviné: „Dnešní vítězství bylo vydřené, ale myslím, že zasloužené. Nejdůležitější byl fakt, že se nám podařilo ubránit velké množství oslabení, což rozhodlo společně s našimi úspěchy v přesilových hrách. Ve třech po sobě jdoucích zápasech na domácí půdě se nám tedy podařilo získat šest bodů z devíti možných, což není málo. Samozřejmě, při jejich vyšším počtu bych byl spokojený více, ale vzhledem k letošní mimořádné vyrovnanosti celé soutěže si nestěžuji.“

Viktor Hlobil, trenér Vsetína: „O našem neúspěchu rozhodlo to, že jsme ve druhé třetině nejenže nedokázali využít pět přesilových her, ale dokonce jsme ani pomalu nevystřelili na bránu. Jasnou příčinou dnešního neúspěchu tedy byla naše nemohoucnost v početních výhodách, nic jiného. Přesto si myslím, že se nám dařilo dostávat soupeře pod tlak jak v první, tak v poslední třetině, ale dnes bylo jasně patrné, jak těžce se nadřeme na góly. Jestliže čtvrtá branka domácích padla odrazem ze vzduchu, nám se podobným způsobem skórovat nedaří.“