Severomoravské turné skončilo, Vsetín doma vyzve Přerov

Václav Trávníček • 03.11.2009

Po třech utkáních hraných na ledě soupeřů se vsetínští hokejisté vracejí na Lapač. Ve středu tady vyzvou celek přerovských Zubrů, kteří už šest zápasů po sobě neprohráli. Valaši jsou oproti tomu posíleni vítězstvím proti silné Orlové a kanonádou ve Frýdku-Místku. Do duelu už nezasáhnou vsetínští obránci Haschka, Pšeja a Bezouška, s jejichž službami klub nadále nepočítá. Utkání začíná v 17:30 a nebudete-li moct povzbudit své hokejisty osobně, můžete zápas sledovat na online přenosu.

Vsetínští hokejisté mají za sebou miniturné po venkovních stadionech, ze kterého si přivážejí sedm bodů. V Novém Jičíně Valaši vyrovnali v poslední minutě na 1:1 a podlehli až v samostatných nájezdech. Velké překvapení se pak zrodilo na ledě Orlové, kterou Juríkova družina po výsledku 6:4 oloupila o všechny body. Třetí z venkovních zápasů zvládli Vsetínští ve Frýdku-Místku. Nováček druhé ligy zkraje soutěže překvapil šestinásobného mistra, když na Lapači zvítězil 3:2. Ale v neděli se karta obrátila, zelenožlutá úderka nasázela severomoravanům devět branek a zvítězila 9:1.

Tým Přerova přijíždí do Vsetína s úctyhodnou vítěznou šňůrou za zády. Svěřenci trenéra Lubomíra Oslizla neprohráli už šest utkání v řadě, díky čemuž se vyšvihli na čtvrté místo průběžné tabulky. Úspěšnou sérii začali Zubři 10. října domácím utkáním proti Valašskému Meziříčí. Přerov v tomto duelu nedal Bobrům šanci a zvítězil jednoznačně 3:0. Tříbodové resp. dvoubodové tažení pak pokračovalo v zápasech s Opavou (4:3p), Novým Jičínem (4:2), Frýdkem-Místkem (5:2) a naposledy v sobotu s Blanskem, které Přerovští vyřídili 4:0. Nejproduktivnějšími hráči Zubrů jsou dvanáctibodoví Pavel Hanák (6+6) a Antonín Sprušil (4+8). Spolehlivou jedničkou mezi třemi tyčemi je pak Radek Tihlář, na něhož se středeční soupeř mohl spolehnout i v prvním vzájemném duelu se Vsetínem, který se hrál na přerovském ledě a který domácí ovládli jasně 3:0.

Není bez zajímavosti, že za Přerov ve středu s největší pravděpodobností nastoupí útočník Martin Kotásek, jenž hrál před lety extraligu za Vsetín a letos s valašským celkem i trénoval.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Plšek - Šimek, Zavrtálek, Tomis, Matula, Rajnoha, Horák, od 30.minuty Černý - Ondráček, Štraub, Mokrejš - Sakrajda, Klabačka, Ševčík - Mikeš, Matějka, Vaněk - Korčák (40.Ašer), Knebl, Tesařík.

Přerov: Tihlář - Pala, Faltýnek - Osina, Halouska - Staněk, Vlček , Novák - Ditrich, Martinák, Sprušil - Kotásek, Hanák, Kočara - Menšík, Kohút, Žibrita - Sedlář, Kundrátek, J. Ferenc.