Před pauzou jsme se uklidnili, ale nesmíme usnout na vavřínech, nabádá Jiří Hunkes

Helena Hegeďová • 03.11.2019

Přesnou trefou v 56. minutě vyžil i druhou přesilovou hru Vsetína a především Valachům na ledě Třebíče vystřelil tři body. Zkušený obránce Jiří Hunkes, pro kterého byl sobotní duel na Vysočině už čtvrtým v zelenožlutém dresu, neskrýval po vítězství svého týmu 3:2 radost. „V tabulce jsme se ale posunuli trošku nahoru a jsme za to samozřejmě rádi,“ pochvaloval si bývalý hráč Třince, Liberce nebo Lva Praha.

Jaká jste měl od sobotního zápasu očekávání?
Očekával jsem, že Třebíč bude hrát aktivní hokej a hodně bruslit. Sice jsem tady nehrál asi dvacet let, ale moje domněnka se potvrdila. Hráli velice dobře, my jsme se štěstím vyhráli. Utkání bylo vyrovnané, soupeř hrál nepříjemný hokej a my jsme se s tím celý zápas nemohli moc vyrovnat. Bylo to těžké, a to ve všech aspektech.

Hodně se vám dařilo v přesilových hrách, co je v tomto ohledu nejdůležitější?
Na tréninku se na to snažíme zaměřit. V dnešní době zápasy rozhodují hlavně přesilovky, což se potvrdilo i teď proti Třebíči. Snažíme se to trénovat hlavně proto, abychom měli víc variant zakončení, a vyšlo nám to. Doufám, že na tom ještě přes pauzu zapracujeme a trošku to vylepšíme.

Vy sám jste v početní výhodě vstřelil rozhodující branku, navíc první za Vsetín. Jaké byly vaše pocity?
Z gólu jsou samozřejmě jen dobré pocity, když chce člověk dávat góly. Navíc, když to byl gól vítězný. Tu přesilovku jsme celkově hráli velice dobře a už předtím jsme tam měli nějaké šance. Kluci mi to výborně připravili, Radim Kucharczyk poslal krásnou nahrávku a mně už stačilo najít jen volné místo a prostrčit to. Větší zásluha je tedy dle mého rozhodně na spoluhráčích.

Hodně často jste ale hráli taky v oslabení. V čem byly třebíčské přesilovky nebezpečné?
Zaprvé to hráli výborně, měli tam několik šancí. Nedokážu říct, jestli jsme nebruslili, nebo z čeho vlastně pramenily naše fauly, ale musím říct, že to měli sehráno velice dobře. Díkybohu z toho ani jednou neskórovali a my jsme z našich přesilovek dali dva góly.

Mohlo tedy utkání po šedesáti minutách skončit remízou?
Nebýt té poslední přesilovky, spěl zápas k remíze. Výsledek se opravdu mohl překlopit na obě strany. Za mě to byl vyrovnaný zápas a na konci to bylo o tom, že kdo dá gól na 3:2, tak by to měl dotáhnout do konce. Nám se povedlo. Zbývalo pět minut a soupeř věděl, že moc času nezbývá. Šlápli do toho ještě víc. Poskakovalo to a hořelo okolo naší brány. Ubránili jsme to se štěstím, zachránil nás gólman.

Jak celkově hodnotíte zápasy, které jste za Vsetín doposud odehrál?
Ne, že by se nám všechny povedly tak, jak bychom chtěli, ale díkybohu jsme ty zápasy vyhráli. Trošku jsme se snad teď před pauzou uklidnili, ale zase nemůžeme usnout na vavřínech, protože těch bodů zatím nemáme tolik, abychom mohli hrát úplně v klidu. V tabulce jsme se ale posunuli trošku nahoru a jsme za to samozřejmě rádi. Týmům pod námi musíme odskočit, protože jsme teď získali dvanáct bodů v řadě. Ono to někde poznat bude a my jsme za to rádi.

V týmu nejste dlouho, jak se vám na Valašsku líbí a jak si zvykáte?
Zvykám si, ano, přesně tak bych to nazval. Dlouho jsem nehrál, a tak se přiznám, že si celkově na hokej pořád zvykám. Ještě to není optimální, ale na Vsetíně se určitě cítím dobře a zatím jsem se tu nesetkal s žádným problémem.

Jak vám sedí zdejší herní styl?
Když se vyhrává, je všechno veselejší. Říkám ale, že sám nehraji tak, tak bych si představoval. Budu muset ještě potrénovat a doufám, že teď po pauze to bude ještě lepší. Nicméně abych se vrátil k otázce, tak s žádnými hokejovými věcmi nemám problém. Jen mám na sebe trochu větší nároky a zatím to není optimální a podle mých představ.

Už jste zmínil reprezentační pauzu, jaký bude váš program?
Máme tam nějaké volno, ale taky nějaké těžké dny s třífázovými nebo dvoufázovými tréninky dvakrát na ledě a pak v posilovně. Dva dny budeme mít čas na odpočinek a pak budeme muset šlápnout a potrénovat. Já konkrétně to potřebuji jako sůl, protože jsem dlouho netrénoval nikde v týmu. Naposledy jsem hrál snad někdy v březnu.

Po pauze vás čekají týmy, které jsou v tabulce pod vámi. Co bude podle vás v takových zápasech nejdůležitější?
Hrát náš hokej a vždy získat tři body. Třebíč byla taky v tabulce pod námi a hrála výborně. Nemyslím si, že je to nějak rozdělené. Nesmíme je podcenit, protože určitě budou chtít taky vyhrát a nebude to nic jednoduchého. Zatím jsem tady odehrál čtyři zápasy a opravdu nebyl jednoduchý ani jeden.