Další atraktivní bitva! Vsetín v repríze finále přivítá Jihlavu

Jan Tajzler • 03.11.2022

Po derby se Zlínem se na Lapači schyluje k další atraktivní bitvě. Sobota bude patřit repríze posledního finále Chance ligy. Na Valašsko přijede jihlavská Dukla a zelenožlutí mají konkurentovi z Vysočiny rozhodně co vracet. Navíc se bude jednat o souboj tabulkových sousedů a rovněž o poslední hokej před reprezentační přestávkou. Souboj klubů, které jsou v kronice českého hokeje zvýrazněny tučným písmem odstartuje v sobotu na Lapači od 17:00.

Partner utkání:

Dukla chce zabránit třetí porážce v řadě

Výkony Jihlavy mají dle výsledků kolísavou tendenci. Dukla už dvakrát v základní části zažila sérii tří prohraných zápasů v řadě a na Valašsku bude usilovat o odvrácení nepříznivého trendu. V pelhřimovském azylu totiž Jihlava podlehla v posledních dvou duelech Šumperku v prodloužení 3:4 a nestačila ani na prostějovské Jestřáby (3:5). V nabité a vyrovnané tabulce Chance ligy se však Dukla drží na dostřel předním týmům soutěže, momentálně ji patří 5. místo a je pouze o bod horší než Vsetín.

Výraznou individualitou jihlavského týmu je útočník Otakar Šik a s počtem 10 branek je druhým nejlepším střelcem soutěže, k tomu navíc přidal dalších 6 asistencí. Vsetínská obrana si pak znovu bude muset dát pozor na Patrika Miškáře, který první vzájemné měření sil ovlivnil dvěma kanadskými body, aktuálně se jedná o druhého nejproduktivnějšího hráče Ujčíkova výběru s bilancí 5+9. Z extraligového Litvínova pak přišel Jihlavě znovu pomoci Jiří Fronk (4+6) a dvouciferný počet kanadských bodů nastřádal i Petr Beránek, který se proti Vsetínu letos už jednou prosadil. Do černého pak již 6x zamířil Tomáš Harkabus. Naopak Jihlava v posledních zápasech postrádá Tomáše Čachotského, zkušený útočník si totiž odskočil do extraligových Českých Budějovic.

Defenzíva Jihlavy se musela nedávno vyrovnat s odchodem Daniela Kowalczyka, kterého si stáhla extraligová Kometa, aby jej záhy poslala do Frýdku-Místku. Oporami obrany tak zůstávají Filip Haman (1+5) s Filipem Dundáčkem (1+4). Jedničkou jihlavského brankoviště je Adam Beran, jenž v loňské sezoně krátce vypomáhal Vsetínu při reprezentační absenci Jakuba Málka, za Jihlavu letos odchytal 12 zápasů s úspěšností zákroků 91.25 %, průměrně inkasoval 2.33 branky na zápas. Dukla si pak dvakrát pomohla extraligovým Jakubem Neužilem, ten vychytal Jihlavě dvě vítězství, jedno z nich bylo právě proti Vsetínu.

Vsetín pokračuje na vzestupné tendenci

V posledních dvou sezonách to byla právě Jihlava, která vystavila Vsetínu stopku v play-off. V roce 2021 Dukla slavila v semifinále a v čerstvé paměti je letošní finále Chance ligy. Obě tyto série výrazně ovlivnil jeden muž a tím byl brankář Maxim Žukov. Nyní jej však budou mít Valaši na své straně. Bezesporu se pro Žukova bude jednat o speciální utkání, proti Jihlavě v prvním vzájemném utkání nechytal a stejně tak absentoval i Peter Lichanec, jenž také v Jihlavě zanechal výraznou stopu. Nyní by se oba borci měli dočkat startu proti bývalému klubu.

Vsetín pod novým trenérským tandemem pokračoval v úspěšném tažení i na ledě Frýdku-Místku. Po dlouhých šesti letech si v Polárce připsal vítězství v soutěžním zápase a zlomil černou sérii z této pro Valachy ne příliš populární haly. Bylo to vůbec poprvé, co oba celky společně působí v Chance lize. Na moravsko-slezském pomezí Vsetínští nejprve ztráceli, ale zásluhou Šimona Jenáčka skóre srovnali a ve třetí třetině rozhodli o již čtvrtém vítězství v řadě, když vzestup formy znovu potvrdil Riku Sihvonen (6+3), uklidňující branku přidal Jan Berger (4+4) a do prázdné branky pak přidal svou 9. trefu v sezoně Luboš Rob.

Čtyři vyhrané zápasy vynesly valašský tým na 4. místo v tabulce, ta ovšem zůstává i nadále mimořádně vyrovnaná, třeba 7. Litoměřice ztrácejí na Vsetín pouhé tři body. Zelenožlutí budou zcela jistě chtít potvrdit zlepšenou formu a oplatit jihlavské Dukle porážku z první čtvrtiny, když v Pelhřimově padli těsně 1:2. Po sobotním kole navíc následuje reprezentační přestávka, která zastaví české soutěže na devět dní. Vsetínští určitě budou chtít odpočívat s vítěznou náladou. Souboj Vsetína s Jihlavou odstartuje v sobotu od 17:00 na Lapači.

Sestavy v posledním kole:

Vsetín: Žukov – Kajínek, Říha, Ondračka, O. Němec, Smetana, Jenáček, Voženílek – Jonák, Přikryl, Rob – Jenyš, Lichanec, Berger – Sihvonen, Klhůfek, Klímek – Hořanský, Š. Bláha, Vítek.

Jihlava: Wolf – Dundáček, Bilčík, D. Kolář, A. Dvořák, M. Jáchym, F. Kočí, Matějíček – Jungwirth, Skořepa, Šik – Harkabus, Miškář, Fronk – Beránek, Pořízek, Křehlík – Cachnín, Juda, V. Brož.