Vstupenky online

O další ligové body svede Vsetín bitvu na ledě ostravské Poruby

Jan Tajzler • 31.10.2015

K atraktivnímu utkání se schyluje na ledě ostravské Poruby. Domácí hokejisté přivítají hosta ze Vsetína. Právě Vsetín vystavil porubskému týmu na jeho vlastním ledě stopku v posledním play-off. Poruba, byť ochuzena o své nejzkušenější hráče, dokázala část úvěru Valachům splatit již v úvodu sezony na Lapači, když zde zvítězila 5:4 po samostatných nájezdech. Vsetín však oproti minulým sezonám dokáže sbírat body snadněji na hřišti soupeřů, než v domácím prostředí Lapače, což dokázalo i poslední měření sil s předposlední Karvinou. Ovšem tipovat sobotního vítěze je i pro ty nejzkušenější fandy velmi zapeklitá situace, lepší bude, když budete přímo u toho. Utkání v ostravské Porubě startuje v 17:00.

Bitvy hokejistů Vsetína a Poruby patří mezi ty nejatraktivnější v druholigové skupině východ. Oba celky hrají v posledních sezonách nahoře a vsetínský klub snad nemá většího soupeře než právě Porubu, vždyť důležité bitvy mezi sebou svádějí i mládežnické celky. Mezi nejživější vzpomínky obou táborů zcela jistě patří semifinále ročníku 2014/2015. Vsetín ve snaze odčinit čtvrtfinálové fiasko z roku 2013, začal skvěle, proti Porubě si vypracoval vedení v sérii 2:0, jenže svěřenci trenéra Tomáše Sršně nedali kůži lacino a sérii srovnali, v rozhodujícím zápase však Vsetín zmobilizoval síly a Porubě vystavil ráznou stopku, když zvítězil na jejím ledě 6:0.

Poruba doma padla pouze jednou, bude to platit i v sobotu?

Poruba se přes léto musela rozloučit se svými zkušenými hráči. Konec kariéry ohlásil Luděk Krayzel a stejně tak i Marek Pavlačka. Aby toho nebylo málo, vyslyšel vábení konkurenční Karviné i zkušený obránce Miroslav Javín. Ostravský provinční klub však vždy myslel i na práci se svými vlastními hráči a právě začleňování mladých talentů během dřívějších sezon se Porubským vyplatilo. Tým dokázal, že i bez zkušených opor může pomýšlet na čelo tabulky, úvod sezony byl zdařilý. Pravda, Poruba hned ve druhém kole ztratila body v Opavě, ale zároveň je jediným týmem, který doposud dokázal pokořit lídra tabulky z Frýdku-Místku. K tomu ještě musíme započítat také vítězství na vsetínském Lapači 5:4 po nájezdech. Slibně rozjetou Porubu však zastavili soupeři, od kterých by se to až tak nečekalo. Nejprve Ostravané museli skousnout hořkou porážku na ledě Valašského Meziříčí, kde dokázali otočit stav z 0:3 na 4:3, domácí Bobři však zabrali a favorizovaného soupeře přehráli 5:4. Stejný výsledek se urodil i na ledě Moravských Budějovic. Poruba si spravila chuť v domácím prostředí, kde doposud padla pouze jednou, její poslední domácí obětí se stali hokejisté opavského Slezanu, kteří zde podlehli 2:3 po samostatných nájezdech. Doposud poslední utkání sehráli Porubští na ledě Hodonína, Jihomoravané potvrdili vzestup formy a Porubu porazili 5:2.

Také v letošní sezoně stojí na lavičce ostravského soupeře Tomáš Sršeň, legenda vsetínského hokeje se svým týmem dokázala postoupit třikrát v řadě do semifinále, finále zůstalo ostravskému provinčnímu klubu zakleto a to by letos červenobílí rádi změnili. Ten se v úvodu sezony mohl spoléhat na talentovaného obránce Jakuba Peslara 1+8, jenže toho si vyhlídl prvoligový Havířova a jako náhradu poslal do Ostravy vsetínského odchovance Radima Ostrčila. Vedle Peslara se však v defenzívě daří také Jakubu Malému 3+6. Porcí zkušeností oplývá Milan Ovšák, jeho um podpořit i ofenzivní činnost bystrý vsetínský fanoušek moc dobře zná a znají jej také hráči. Ofenzívu ostravského souboru táhne kvarteto Zachar – Kilnar – Chaloupka – Ballner. Nejproduktivnějším je David Zachar 14+4. Aleš Kilnar po týmové stránce moc dobře na semifinále nevzpomíná, ale proti Vsetínu se mu v osobních statistikách dařilo, prozatimní bilanci 3+14 by proti Valachům jistě rád vylepšil. Novým kapitánem Poruby je po Luďku Krayzelovi Jan Chaloupka. Právě Chaloupka je příkladem bojovnosti a černé práce v porubském dresu, letos navíc dokazuje, že si céčko zaslouží, produktivitě týmu přispěl šesti trefami a desíti asistencemi. V brankovišti Poruby se střídá dvojice brankářů Andreas Kubáň a Radek Tihlář, jenže se do branky vrátil po delším zranění. Lepší čísla prozatím vykazuje zkušenější Tihlář, průměr branek na zápas činí 2,69, zatímco u Kubáňe se jedná o 3,48 branky na zápas.

Vsetínu to letos na ledě soupeřů lepí

Hokejisté Vsetína prožívají bodové hody, tak by to mnozí soudili dle pohledu na bilanci posledních utkání zelenožlutých Valachů. Jenže tento radostný pohled trochu pokazil herní dojem proti předposlední Karviné. Vsetín byl před utkáním jasným favoritem a málokdo by očekával, že Karviná dokáže na Lapači bodovat. Hrůzné představy vsetínských fanoušků se staly realitou, hráči z hornického města dokonce do poloviny utkání drželi těsné vedení 0:1 a Valaši marně hledali recept na brankáře Půtce. Přesto se však Vsacanům povedlo utkání otočit, ale hosté byli tak houževnatí, že dokázali těsně před závěrem třetího dějství srovnat a vynutili si prodloužení. V tom zajistil druhý bod domácímu týmu Ondřej Slováček. „Karvinou jsme, nechci říct podcenili, ale tak nějak jsme se přizpůsobili té jejich hře a místo abychom hráli svoji hru tak jsme se jim přizpůsobili a tak to taky dopadlo. Bojovali jsme až do poslední chvilky abychom urvali vůbec dva body,“ těmito slovy zhodnotil utkání proti Karviné navrátilec do Vsetína odchovanec Jindřich Abdul.

Je jasné, že proti týmu kvalit ostravské Poruby tento výkon stačit nemusí. Pravdou však je, že letos Vsetínští nemají vůbec problémy s hrou na hřištích soupeřů. Když pomineme utkání v Hodoníně a na ledě lídra z Frýdku-Místku, dokázal Jenáčkův soubor vždy zvítězit za plný bodový zisk. Poruba doma padla pouze jedinkrát, to si z Ostravy odvezla body brněnská Technika. Bude Vsetín druhým dobyvatelem ostravské Poruby? Odpověď nám přinese sobotní podvečer, utkání startuje na porubském zimním stadionu v 17:00. Pokud se do Ostravy nechystáte, můžete samozřejmě využít textového online přenosu, který připraví kolegové z redakce webu hcporuba.cz.

Předpokládané sestavy:

Poruba: Kubáň – Slavík, Ostrčil, Buček, Ovšák, Šindelář, Malý – Kilnar, Chaloupka, Sedlář, Vrána, Vaněk, Szajter, Gelnar, Bednář, Ballner, Seidler, Stejskal, Zachar.

Vsetín: Plšek – Tesařík, Báchor, Nedbálek, Vrba, Žák, Hryciow, Štědrý – Zúbek, Vaněk, Kolařík – Slováček, Dvořák, Ambruz – Abdul, Vávra, Vítek – Kubo, Ondráček, Hruška.

banner pod článkem
×
Dnes v | Jun.
HK MD Šumperk
VHK ROBE Vsetín