Vsetín v Brně body nevyválčil

Václav Trávníček, Radek Bařina • 17.09.2008

B r n o - Ani ve druhém druholigovém zápase se hokejisté vsetínského VHK nedočkali bodového zisku. Po nedělní domácí prohře s Hodonínem nestačili ani na dalšího z favoritů 2. ligy Techniku Brno, které na jejím ledě podlehli 2:4. Po vyrovnané první třetině strhli Brněnští skóre na svou stranu ve druhém dějství, jež vyhráli 2:0. Valaši se nevzdávali a Tesaříkovým gólem ze 42. minuty dotáhli Techniku na rozdíl jediné branky, to však bylo z jejich strany vše. Gól domácího Špoka z 51. minuty pak dal výsledku definitivní podobu a Vsetín se tak z Brna vrací s prázdnou.

- 2.kolo st 17.9.18:00
HC Technika Brno
4:2(1:1, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 12. Liška (Jelínek), 26. Tobiaš (Špok), 29. Špok (Šebek), 51. Špok (Tobiáš) - 15. Staša (Vaněk), 44. Tesařík (Štraub). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.
HC Technika Brno: Nešťák - Zapletal, Habrovec, Kučírek, Karlíček, Maksa, Kalafut, Úlehla, Šindelář, Mráz, Liška, Jelínek, Špok, Šebek, Korotvička, Odehnal, Benýšek, Němec, Tobiaš, Matouš.
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Zavrtálek, Rajnoha, Šimek, Matula, Černák, Černý, Kapr - Ašer, Štraub, Tesařík - Gajdošík, Klabačka, Marek - Staša, Vaněk, Plachtovič - Surovec, Šimurda.
Už v první minutě prověřil Plškovu pozornost Jozef Liška, slovenský legionář v dresu Techniky. Jeho zaváhání mohli napravit Šebek s Tobiášem, kteří jeli v obrovské šanci dva na jednoho, ale bek Rajnoha předvedl své zkušenosti – do přihrávky vložil hůl, čímž akci zabrzdil. Velkou příležitost k otevření skóre měli Valaši, kteří od poloviny páté minuty hráli zkrácenou přesilovku 5:3, ale kromě Klabačkovy rány z bezprostřední blízkosti si žádnou brankovou příležitost nevypracovali. V polovině třetiny měl gól na hokejce Ašer, ale zkušený Pavel Nešťák v brance Techniky předvedl jeden ze svých nejlepších zákroků. Stejně tak se blýskl proti Klabačkovi, který ujel brněnským bekům do brejku.

Byli to tak domácí, kteří načali brankový účet zápasu. Jelínek vystřelil z mezikruží a jeho střelu, která se odrazila za brankou o mantinel, dorazil k pravé tyčce Liška. Brankář Plšek se nestihl včas přemístit, úvodní branka byla ze stejného ranku, jako rozhodující gól v nedělním utkání proti Hodonínu. Valaši protrhli střeleckou smůlu o dvě minuty později, kdy do brejku ujel Roman Staša. Kotouč se mu nejdříve zamotal mezi nohy, ale mladý forvard paradoxně trefil do černého bez přípravy – 1:1. V závěru třetiny mohl strhnout vedení na stranu Vsetína Klabačka, ale opět z bezprostřední blízkosti nedal.

Druhé dějství se ukázalo jako klíčové z hlediska dalšího vývoje. Šestinásobnému mistru jakoby ztěžkly nohy, špatně bruslil, obrana si nerozuměla. Špatný den si navíc vybral obrovitý bek Černák, jehož v průběhu druhé dvacetiminutovky kouč Hlobil stáhl z ledu. Z otočky nebezpečně zahrozil Mráz, obrovskou příležitost trestuhodně promrhal Špok, který nebyl s to překonat ležícího Plška. Stejný hráč v zápětí neproměnil ani samostatný nájezd. V polovině utkání však vsetínský gólman kapituloval podruhé. Vsetínští zadáci jej nechali zcela bez povšimnutí, načež se překvapený Jiří Tobiáš ocitl před Plškem zcela osamocen. Hostující gólman s jeho přesnou ranou nemohl dělat vůbec nic – 2:1. Hřebíček do rakve vsetínského výkonu ve druhé třetině bylo zvýšení Špoka na 3:1.

Do závěrečného dějství však nastoupil úplně jiný Vsetín. Hráči přidali na důrazu, Technika měla najednou problém rozehrát. Naději pro hráče v zelenožlutém vykřesal kapitán Tesařík, když se trefil k levé tyčce Měšťákovy klece. Hosté potom brněnského gólmana nepustili z permanence - sólový nájezd zahodil Staša, zuby si na něm vylámal už poněkolikáté v utkání Václav Klabačka. Definitivní podobu dala výsledku až druhá Špokova branka devět minut před koncem. Za stavu 4:3 pro Techniku už Vsetín na srovnání nemohl dosáhnout.