Pustí Tipsport Aréna první body?

Aleš Koňařík • 17.09.2006

V s e t í n - Zatím jen jedinkrát v extraligové historii se podařilo hráčům Vsetína přívézt body z Liberce. A pohříchu to bylo hned v prvním vzájemném zápase obou týmů. Na téměř tři roky starý bodový zisk se bude Vsetín snažit navázat v nedělním zápase v Tipsport Aréně. Napodobí Valaší bojovné domácí zápasy se Spartou a Třincem, nebo dají vzpomenout na matné výkony v Pardubicích a Karlových Varech?

Zaplní Bílí Tygři svoji arénu?

Po loňském vítězství v základní části a následém vypadnutí v prvním kole play-off chtějí Bílí Tygři opět patřik k favoritům extraligy. K tomu však budou muset přidat zejména ve střílení branek - ve čtyřech dosavadních zápasech dali jen šest gólů. Doma Tygři porazili Třinec po nájezdech a následně si poradili i s Českými Budějovicemi, venku zatím ale nebodovali.

Ještě více než slabá produktivita může ale liberecký tým rmoutit úbytek fanoušků v Tipsport Aréně. Zatímco vloni patřila jejich nová hala k ozdobám extraligy co se návštěvnosti týče, letos si do jejich polstrovancýh sedaček nenašlo cestu nikdy více fanoušků než na Lapač.

Zajímavé bude utkání jistě pro útočníka Ondřeje Hrušku. Odchovanec Vsetína se v létě rozhodl vypovedět smlouvu a po několikatýdenních jednáních se nakonec stal hráčem Liberce. Bude mít zvýšenou motivaci, podobně jako ji mívá jeho předchůdce Petr Vampola?

Bilance zápasů s Libercem v sezóně 2005/06

13.kolo Liberec - Vsetín 4:1

Branky a nahrávky: 18. Procházka S. (Vampola, Richter), 19. Richter (Vampola, Procházka S.), 33. Vampola (Plodek, Nikolov), 36. Šachl (Novák, Vaic) - 38. Hrabal (Janků).

26.kolo Vsetín - Liberec 0:4

Branky a nahrávky: 28. Vaic (Podkonický), 41. Šachl (Jiruš, Moravec), 49. Vaic (Jiruš, Šachl), 55. Podkonický (Vaic, Čermák).

39.kolo Liberec - Vsetín 3:0

Branky a nahrávky: 5. Richter (Rataj, Vampola), 24. Hanzlík (Podkonický, Šachl), 31. Hlavačka (Šachl).

52.kolo Vsetín - Liberec 0:2

Branky a nahrávky: 28. Pletka (Hlavačka), 60. Šachl (Podkonický, Vaic).

Sestavy v minulém kole

Vsetín: Štefl - Hrabal, Kučný, Horák, Galvinš, Bolf, Štach, od 21. navíc Ostrčil - Grill, Stantien, Demel - Dubec, Sakrajda, Rob - Škoda, Berzinš, Kraus - od 41. navíc Davídek, Duba, Sabol.

Liberec: Hnilička - Moravec, Jiruš - Žabka, Kočí - Krstev, Zíb - Rýgl - Vaic, Podkonický, Pletka - Čermák (41. Vampola), Šachl, Tomajko - Hruška, Plodek, Procházka - Klimenta, Pabiška, Víšek.