Burgerova řada přistřihla Orlům křídla

Aleš Koňařík • 17.09.2001

V s e t í n – Až třígólová sprcha v závěrečné části utkání rozhodla o konečném vítězství vsetínských hokejistů nad trápícím se Znojmem v poměru 5:2. Úvodních čtyřicet minut nabídlo sice vyrovnaný, ale kvalitou nevalný hokej plný vyloučení a se spoustou chyb na obou stranách. Střelecky se v celku domácích prosadil nejvíce Burgrův útok, který zařídil čtyři góly. Vedoucí této formace byl také vyhlášen nejlepších hráčem zápasu. Pro úterní derby ve Zlíně tak naši hráči získali na potřebné psychické pohodě.

- 3.kolo ne 16.9.17:00
HC LERAM Orli Znojmo
5:2
17. Veselý (Burger), 19. Kuboš (Burger), 45. Burger (Streit, Štrbák), 50. Vampola (Kucharczyk, Hudler), 54. Veselý (Burger, Štrbák) - 12. Uram (Havíř, Soudek), 23. Havíř (Vorel) Třetiny: 2:1, 0:1, 3:0 Rozhodčí: Rejthar - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 10:9. Využití: 1:1. Diváci: 3360.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Hriňa, Polák, Kuboš, Štrbák, Šafařík, Vašut - Vaic, Vlach, Demel - Veselý, Burger, Streit - Kucharczyk, Hudler, Lang (41. Vampola), navíc 45. Žajgla, Valko
HC LERAM Orli Znojmo: O. Svoboda - Soudek, Havíř, Jakeš, Pavel Kumstát, Heš, Klimeš - Uram, Pucher, Vorel - Mařák, Haman, Buďa - Milan Procházka, Pazourek, Fink

Hlavní rozhodčí Rejthar rozdal jen v první třetině zápasu 26.trestných minut a neustále kouskovaná hra neumožňovala ani jednomu z mužstev dostatečný prostor pro rozehrání. Úroveň hry tím značně trpěla, Vsetín nejprve promarnil čtyřminutovou přesilovku za faul na kapitána Vlacha, který po zásahu holí přišel o dva zuby. V početních výhodách však domácí výběr nebyl schopen si vytvořit dostatečnou převahu a první vážnější šanci si před brankářem Svobodou vypracoval útočník Demel paradoxně až ve chvíli, kdy byli vsetínští ve čtyřech. V téže přesilové hře Znojma byl ale vykázán Vašut, a i deset vteřin dvojnásobné převahy stačilo na to, aby Uram umístil puk pod víko Bieglovy branky. Domácí ovšem odpověděli poměrně rychle, v 17.minutě dorážel Burgerovu střelu za Svobodova záda Veselý a o dvě minuty později z identické pozice protlačil puk do znojemské branky obránce Kuboš.

Velmi dobře a s očividnou chutí hrající druhý útok si mohl další úspěch připsat krátce po zahájení druhé části, Burger ale před prázdnou brankou nestačil zpracovat prudkou přihrávku Veselého. Radosti z gólu se tak dočkali díky nepřesnému zásahu brankáře Biegla hosté, vysoký puk z hokejky Havíře se překulil přes Bieglovu lapačku do sítě. Kterému mužstvu vyrovnání herně prospělo lez jen těžko odhadovat. Hra obou týmů totiž upadla do hlubokého průměru a až několik náznaků šancí se na ledě nedělo krom dalších vyloučení nic hokejově zajímavého. Jedna pěkná kombinační akce Vlachova útoku nehezkou třetinu nezachránila.

Obrat k lepšímu nastal až v závěrečné dvacetiminutovce. Na křídlo třetí pětky se vrátil útočník Vampola a vsetínští začali postupně soupeře přebruslovat a vytvářet si nebezpečné šance. Dělovky Vlacha a Vašuta stačil ještě Svoboda zlikvidovat, na teč Jiřího Burgera už ale neměl nárok. Na okamžik ožili i hosté a Radovan Biegl si vzápětí napravil reputaci skvělým zásahem proti dotěrnému Pucherovi, po nájezdu a střele Kumstáta jej před kapitulací zachránila tyč. Vsetín na tato varování odpověděl nejlepším možným způsobem, a to další gólovou akcí. V nájezdu dvou na jednoho si Kucharczyk mazácky počkal na vhodný okamžik pro přihrávku a premiérovou brankou v nejvyšší soutěži se do střelecké listiny zapsal Petr Vampola. Domácí mužstvo ovládlo kluziště a Orlům očividně docházely jak fyzické, tak psychické síly. 54.minuta a gól Veselého už jen kosmeticky vylepšil letošní premiérové vítězství vsetínských hokejistů.

Milan Kastner (Znojmo): Po třetí porážce v řadě se mi dnes hovoří jen velmi těžko. Ukázalo se, že na vítězství nestačí hrát soustředěně a disciplinovaně jen jednu třetinu, a proto jsme také zaslouženě prohráli.

Zdislav Tabara (Vsetín): Našemu mužstvu trvalo dvě třetiny, než se dokázalo střelecky prosadit. Dlouho jsme se hledali, špatně bruslili a nedařila se nám kombinace. Znojmo bylo u všeho dříve, až ve třetí části se naše hra zjednodušila a začaly padat branky. Od stavu 4:2 se už hosté tlačili do útoku, vzadu měli mezery, což nám nabídlo další šance a jednu z nich jsme také využili.