Ze Znojma bod

Aleš Koňařík, ČTK • 21.10.2001

Z n o j m o – Vsetínští hokejisté sice nevyhráli, přesto vezou ze Znojma cenný bod. V utkání, kde nad útočnými aktivitami převažovaly obrany a pozorní brankáři, padly pouhé dva góly. Za Orly se nejprve trefil Uram, Vsetín pak z tlaku ve třetí třetině vytěžil vyrovnávací branku z hole kapitána Vlacha. V prodloužení už přes několik šancí žádné z mužstev neskórovalo. Za vsetínský celek letos poprvé nastoupil Jan Sochor.

- 16.kolo ne 21.10.17:30
HC LERAM Orli Znojmo
1:1
24. Uram (Vorel) - 53. Vlach (Vaic). Třetiny: 0:0,1:0,0:1 Rozhodčí: Homola - Charvát, Frühauf. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 5200.
HC LERAM Orli Znojmo: O. Svoboda - Soudek, Havíř, Pavel Kumstát, Jakeš, V. Holík, Heš, Zapletal - Plášek, P. Pucher, Vorel - Fink, Haman, Uram - Milan Procházka, Pazourek, Buďa - Petr Kumstát, Ludvík.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Němec, Hriňa, Kuboš, Štrbák, Šafařík, Spitzer - Vaic, Vlach, Demel - Veselý, Burger, P. Beránek - Valko, Hudler, Vampola, Sochor.
ZNOJMO 21. října (ČTK) - Dělbou bodů se rozešli hokejisté Znojma s úřadujícím mistrem ze Vsetína. Na faktu, že na obou stranách padl jen jeden gól, měli oba brankáři - domácí Oldřich Svoboda a vsetínský Radovan Biegl.

Zpočátku byla hra poněkud rozháráná. První velkou šanci měla vsetínská dvojice Vampola, Hudler, ale na domácího brankáře Svobodu nevyzrála. Poté na druhé straně Havířova dělovka jen těsně minula branku hostí. Další vzruch přinesla až závěrečná pětiminutovka úvodního dějství, kdy hrál Vsetín dvě přesilovky. Do šancí se dostávalo spíše Znojmo, když zvláště Pucherova rána notně otřásla gólmanem Bieglem.

Na počátku druhé třetiny se střídaly šance na obou stranách, více jich však měli domácí a Uram také na sklonku čtvrté minuty jednu z nich proměnil. Poté začali Orli na domácím ledě kralovat a hosté se bránili jen s vypětím všech sil. Góly měli na hokejkách Vorel, Plášek i další hráči, ale skóre se nezměnilo.

Ještě na počátku posledního dějství Orli pokračovali v dobré hře a z míry je nevyvedlo ani čtyřminutové oslabení při dvojnásobném vyloučení Soudka. Inkasovat mohli při vlastní přesilovce, ale Svoboda tváří v tvář vychytal Hudlera. Jakoby to ale byl signál k obratu a Vsetín se stále více usazoval v útočné třetině až Vlach poněkud šťastně sklepl Vaicovo nahození za Svobodova záda a bylo vyrovnáno. Strhnout vítězství na stranu Znojma se pokusila rychlou kombinací první formace domácích, ale Vorel Biegla neprostřelil, a tak se vůbec poprvé ve Znojmě letos prodlužovalo.

Nastavená hra sice přinesla několik dalších šancí, ale skóre se už nezměnilo.

Pavel Pazourek (Znojmo): Po průběhu utkání můžeme být s bodem spokojeni. Vytvořili jsme si také dost šancí, ale dali jsme jen jednu a zápas po zásluze skončil remízou. Vyzdvihl bych opět výkon brankáře Svobody.

Zdislav Tabara (Vsetín): Můžeme být spokojeni s výsledkem i hrou. Na začátku jsme nepustili domácí do tlaku a měli první velkou šanci, ale tu jsme nevyřešili dobře. I druhá třetina byla z naší strany dobrá, přestože jsme ji prohráli. Vypracovali jsme v ní totiž několik šancí, ale chyběl nám důraz před brankou. V posledním dějství se nám díky vůli a bojovnosti podařilo vyrovnat, i když poněkud šťastně.