Do Kladna bez zraněného Hudlera, vrací se Veselý

Aleš Koňařík • 06.12.2004

V s e t í n – Minulá výhra Vsetína nad Slavií umožnila na třetí místo tabulky proniknout týmu Kladna, úternímu soupeři vsetínských hokejistů. Ti jsou již pět kol neporaženi, ačkoliv momentální vsetínskou pohodu pokazilo zranění Jiřího Hudlera. Podle optimistických prognóz by se posila z Detroitu mohla ukázat na ledě už za tři týdny. Po nemoci by již měl do hry zasáhnout forvard Ondřej Veselý. Kromě Hudlera vynechá zápas i obránce Alexej Jaškin.

Kladno válí i bez Jágra

Po odchodu Jaromíra Jágra do Omsku nenastal mnohými prorokovaný sestup Kladna do nižších pater tabulky. I bez své největší hvězdy tým pokračuje v nadprůměrných výkonech, v osmi zápasech bez čísla 68 prohráli kladenští hokejisté jen ve třech případech. Naplno bodovali například na ledě Zlína, kde zvítězili 5:2. Probudil se střelec Martin Procházka, který už má na kontě 13 gólů a povedený návrat po vleklém zranění třísel zažívá i obránce František Kaberle. Kladno v posledním kole přehrálo trápící se Karlovy Vary na jejich ledě 4:2, dvě branky vstřelil Miloslav Hořava. Rabatu budou v zápase se Vsetínem chybět zranění Gardoň s Hornou, na reprezentační kemp dvacítek odcestovali Michael Frolík a Hluchý.

Letošní zápasy: Domácí led není výhodou

Oba týmy se vzájemně štědře pohostily: Vsetín zvítězil na Kladně 1:3 a je to dosud jediná tříbodová výhra Vsetína na soupeřově ledě. Kladno oplácelo stejnou mincí, v televizním utkání zvrátilo vedení Vsetína 3:1 na konečných 3:6.

Kladno – Vsetín 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky:
8. Frolík Martin (Kalla) - 36. Brabenec (Kowalczyk, Jaškin), 51. Radivojevič (Stantien), 57.Selingr (Pavliš).

Vsetín – Kladno 3:6 (2:1, 1:3, 0:2)
Branky:
4. Frolo (Vlach, Veselý), 20. Klesla (Němec), 23. Selingr - 7.Bílek (Procházka, Patera), 26. Špelda (Horna), 35. Špelda (Kysela), 38. Kasík (Gardoň, Frolík), 54. Kaberle (Procházka, Patera), 60. Kysela.

Pravděpodobné sestavy:

Vsetín: Biegl (Čechmánek) - Gýna, Gřegořek, Němec, Mikel, Klesla, Frolo – Veselý, Brabenec, Somík - Dubec, Vlach, Selingr - Radivojevič, Vak, Demel – Kovář, Hruška, Korotvička.

Kladno: Orct - Ševc, T. Kaberle, Jelínek, F. Kaberle, Špelda, Kasík - V. Bílek, Patera, Martin Procházka - M. Hořava, Hrdina, Klimt - Kysela, Zajíc, Horna - Kalla, Martin Frolík.