Vsetínskou obranu rozmontoval Vůjtek

Darek Štalmach, Tomáš Novosad • 06.12.2002

O s t r a v a – V ostravském Paláci kultury a sportu Valaši příliš dobře nepochodili. Do vedení sice poslal Vsetín v 18. minutě Stantien, ale to bylo ze vsetínské strany pro dnešní zápas vše. Hattrickem se v modrých barvách zaskvěl Luděk Krayzel, který vzal otěže zápasu pevně do svých rukou a zařídil dokonalý zvrat. Dílo zkázy už jen dokončil polský hokejista Laszkiewicz. Vsetín tak po třech podařených utkáních na body nedosáhl.

- 29.kolo pá 6.12.17:00
HC Vítkovice Ridera
4:1
Branky: 25. Krayzel (Vůjtek, Melenovský), 31. Krayzel (Vůjtek), 42. Krayzel (Vůjtek, Černošek), 43. Laskiewicz (Irgl, Výtisk) - 18.Stantien (Hudler, Jaškin). Vyloučení: 8:9. Využití:1:1. Rozhodčí: Kolísek -Šátava, Pešek . Diváci: 5065. Třetiny: 0:1, 2:0, 2:0.
HC Vítkovice Ridera: Trvaj - Tesařík, Philipp, Jurečka, Černošek, Výtisk, Zápotočný - Kaděra, Burger, D. Moravec - Vůjtek, Gron, Krayzel - Laszkiewicz, A. Padělek, I. Padělek - Irgl, Melenovský, Selingr.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Luža, Frolo, Horáček, Kuboš, Jaškin, J. Polák - Kotásek, Ambruz, Streit - Stantien, Hudler, Kucharczyk - Demel, Vak, Vozdecký.
Druhý zápas Vladimíra Vůjtka po návratu do extraligy a první na domácím kluzišti prokázal, že ne každý dobrý hráč se v NHL prosadí. Diváci, přilákaní duelem Vůjtek - Hudler, viděli galapředstavení ostravského útočníka, ze kterého těžil jeho kolega v útoku - Luděk Krayzel.

Oba týmy si na začátku první třetiny vyměnily po několika šancích, ale oba brankáři byli na místě. První velkou příležitost ke změně skóre měl na své holi na sklonku dvanácté minuty Roman Kaděra, jenomže puk zastavila tyč Bieglovy branky. Otevřený souboj často rozvracely přesilové hry. Jen v průběhu první dvacetiminutovky byli vsetínští vyloučeni pětkrát, zatímco dvířka na vítkovické trestné lavici byla použita jen ve dvou případech. Domácí však nabízené výhody nezužitkovali a přesně podle zákona nedáš, dostaneš skórovali Valaši. Nezaviněný střet Vladimíra Vůjtka za brankou byl oceněn čtyřmi minutami a ve druhé části přesilové hry zaúřadoval Roman Stantien. V těsné blízkosti Trvajova brankoviště se zorientoval jako první a na jeho dorážku Jiří Trvaj neměl.

Na sklonku šesté minuty zasunuje za Trvajova záda puk Tomáš Vak, ale rozhodčí nemohl branku uznat, neboť byla již předtím posunuta. Podle arbitra na tom měl největší vinu Radim Tesařík a tak jej poslal na dvě minuty na trestnou lavici za zdržování hry. To už byl stav 1:1. v polovině páté minuty totiž poprvé předvedl svůj přehled a šikovnost Vladimír Vůjtek. U levé tyče Bieglovy branky si lehounce pohrál s pukem i s obráncem aby pak našel zcela nekrytého Luďka Krayzela před zívající části Bieglovy branky. Když Vladimír Vůjtek zopakoval stejný kousek podruhé, tentokrát z levého rohu a Luděk Krayzel z mezikruží rozjásal vítkovické fanoušky bylo jasné, že dobrému hokejistovi příliš neuškodí ani půlroční herní výpadek.

Vsetínští hráči začali pomalu odpadat, ostří jejich útoků se otupilo a poslední kapkou byly dvě rychlé branky v samém úvodu závěrečného dějství. U první opět nebyl nikdo jiný než dvojice Vůjtek - Krayzel. Vladimír Vůjtek poslal puk napříč brankovištěm a Luděk Krayzel si protlačením puku přes Bieglovy betony připsal první letošní hattrick. Pouhých pětatřicet vteřin pak stačilo Leszku Laszkiewiczovi, aby se opět dostal před branku Radovana Biegla, jemně zamíchal pukem a nechytatelně jej umístil pod víko.

.

Trenéři:
Zdislav Tabara:
Začali jsme dobře, ale velká spousta vyloučených nás stála moc sil. Zápas se lámal při nájezdu dvou na jednoho, který jsme neproměnili. Pak se domácí dostali do hry a už nám téměř nic nedovolili.
Ladislav Svozil: Vsetín nás předčil důrazem a rychlostí. Ve druhé třetině nás však psychicky zvedly dva góly. Bylo to důležité utkání, dalo by se říct, že se body počítaly dvojnásob.