Vsetín začal sbírat body

Václav Trávníček • 20.09.2002

O s t r a v a - Hokejisté Vsetína zvítězili ve třetím kole Český Telecom extraligy na ledě vicemistra z Vítkovic a poprvé v nové sezóně si na konto připsali tři body. O vítězství se rozhodlo ve druhé části, kdy Vsetín, hrající opět na čtyři formace, poslal za záda gólmana Trvaje tři puky, poprvé v extralize se trefil i junior Korotvička.

- 3.kolo pá 20.9.17:00
HC Vítkovice Ridera
1:4
48. Zátopek (I. Padělek) - 34. Vak (Hudler), 38. Korotvička (Valko, Vampola), 40. Kucharczyk (Kuboš), 45. Streit (Kucharczyk, Hudler). Rozhodčí: Homola - Křivský, Hejduk. Vyloučení: 6:6. Diváci: 4621.
HC Vítkovice Ridera: Vítkovice: Trvaj - Tesařík, Černošek, Chmelíř, Zápotočný, Jurečka, Zátopek, od 41. navíc Výtisk, Philipp - Melenovský, Burger, Moravec - Kaděra, I. Padělek, Krayzel - Laszkiewicz, A. Padělek, Selingr - od 41. navíc Irgl, Gron, Hulva.
VHK ROBE Vsetín: Vsetín: Biegl - Luža, Bartek, Němec, Kuboš, Jaškin, Frolo, Ptáček, Polák - Dubec, Stantien, Demel - Kucharczyk, Hudler, Streit - Sochor, Vak, Ambruz - Vampola, Korotvička, Valko.
OSTRAVA 20. září (ČTK) - Vsetínští hokejisté se dočkali ve třetím utkání nového ročníku extraligy prvních bodů. Stoprocentní zisk zaznamenali po výsledku 4:1 na ledě vicemistra z Vítkovic. O vítězství rozhodli Valaši v druhé třetině, kterou vyhráli 3:0. Vítkovickým se tak doma vůbec nedaří, protože podlehli i v úvodním kole pražské Slavii a dva body si zatím přivezli pouze z Karlových Varů.

Hosté přestáli vítkovický nápor z úvodních minut, kdy brankář Biegl musel zasahovat hned šestkrát za sebou. První vážnější šanci měl ve čtvrté minutě vítkovický Burger. Vsetín se objevoval v obranném pásmu soupeře jen ojediněle, ovšem Hudlerovo sólo v oslabení mělo k gólu velmi blízko. Převaha Vítkovic se postupně vytrácela; domácí přitom měli stále více šancí, ale ani Melenovský ani Burger zblízka nedokázali Biegla překonat. Krayzelova dorážka pak skončila na tyči.

V druhé třetině se obrat hry změnil, hosté se už pouštěli do útočení odvážněji a vítkovický gólman Trvaj měl mnohem více práce. Vsetínští poznali, že Vítkovice nejsou zdaleka ve své kůži, vázne jim kombinace a chybují v rozehrávce. V 34. minutě se hosté ujali po Vakově brance vedení. Za čtyři minuty zvýšil Korotvička a třetí gól přidal ještě v závěru druhé části Kucharczyk.

Ani přestávka ovšem domácím příliš nepomohla. Ve 44. minutě skončila Streitova přesná rána za Trvajovými zády počtvrté. Vítkovičtí trenéři poslali do hry čtvrtou pětku, výraznější efekt to ale nemělo. Zátopkova trefa pouze pokazila Bieglovi radost z čistého konta.