Opustí vsetínští dorostenci 12.místo?

Radek Bařina • 06.12.2007

V s e t í n - Další pochmurný podzimní víkend vchází plíživě mezi nás a s jeho začátkem přichází další dvojkolo nejvyšší soutěže dorostenců. Spolu s pátečním soumrakem nejprve vlétnou na posvátnou půdu stadiónu Na Lapači Draci ze Šumperka, aby se pokusili, stejně jako před týdnem Olomoučtí, předvést, že jejich umístění na spodních příčkách tabulky není odpovídající jejich výkonnosti. O den později vsetínští dorostenci opustí své útulné domovy a vyrazí do moravské metropole, kde se pokusí místní Kometě Brno uzmout nějaký ten bodík.

Vsetínským dorostencům patří už několik kol 12. místo v tabulce ELD a to i přesto, že momentálně prožívají výsledkově docela plodné období. V posledních čtyřech kolech si připsali dohromady 9 bodů poté, co doma porazili Litvínov 3:2 po nájezdech, Ústí nad Labem 7:0 a Olomouc 3:2. Naposledy sice prohráli v Jihlavě, avšak pouze nejtěsnějším rozdílem 1:2 v prodloužení, když navíc ještě 8 minut před koncem drželi těsný náskok. Ač se dobrá série Valachů neodrazila přímo na umístění v tabulce, získali alespoň solidní náskok 7 bodů na tým za nimi. Také na 4. Zlín ztrácejí dorostenci ze svého 12. místa pouhopouhých šest bodů. V následujících zápasech se Valaši nicméně pokusí odrazit ze svého současného umístění na cestu k výšinám, a zda se jim to podaří, můžete na vlastní oči sledovat i vy!

Hokej Šumperk 2003: 19. místo, 25 bodů, skóre 65:94

Nebýt solidního vstupu do sezóny a úspěšné série mezi 16. – 18. kolem, okupovali by Šumperští zřejmě ještě nižší příčku, než na které jsou momentálně zabydleni. V posledních 8 kolech vyhráli pouhý jeden zápas a připsali si 4 body. Ono vítězství se datuje k 25. kolu, kdy porazili Třebíč (3:1), jinak však současné výsledky Draků nebudí příliš hrůzu. Přesto však neradno Severomoravany podcenit, neboť v letošní ELD nejsou vyloženě slabé týmy a tak jakýkoliv náznak podcenění by mohl mít pro vsetínské dorostence fatální následky. Nejproduktivnější hráčem Draků je Vladimír Cink s 26 body za 15 gólů a 11 asistencí. O jediný bod zpět je Michal Skoumal s 8 góly a 17 asistencemi. Trio nejproduktivnějších dráčat, které se postaralo takřka přesně o polovinu všech šumperských gólů, kompletuje David Stejskal s 24 body (10+14).

Jen tak pro srovnání, nejproduktivnější dorostenec Valachů Dmitrij Jaškin má bodů 18 (10+8), což dokazuje, že přes své nelichotivé postavení v tabulce nejsou hráčů Šumperku žádná ořezávátka. Zda se Vsetínu podaří splnit papírové předpoklady a získat 3 body nebo se naopak dokáže Šumperk vzepřít svému osudu, budou moci všichni hokejoví fanoušci shlédnout v pátek od 17 hodin na vsetínském Lapači.

HC Kometa Brno: 16. místo, 35 bodů, skóre 83:99

Deset bodů před Šumperkem a na poslední postupové příčce, se před víkendovými koly nachází klub slavného jména. Střed tabulky je vůbec místem, které brněnské mládežnické týmy okupují již po několik sezón a ani letošní sezóna, zdá se, nebude výjimkou. Současné výsledky Komety jako by se odvíjely v určitých sériích, ať už výher nebo proher. Těch porážek je pohříchu o dost více než vítězství, ovšem pozor, právě nyní letí Kometa na vítězné trajektorii. V posledních čtyřech utkáních si Brno připsalo hned tři vítězství, když porazilo postupně doma Budějovice 4:2, zítřejšího soupeře Vsetína Šumperk na jeho ledě 3:1 a v minulém kole opět doma Duklu Jihlava nejtěsněji 1:0. Tato série byla přerušena pouze prohrou ve 24. kole, kdy Brno doma nestačilo na vedoucí Plzeň a podlehlo jí 4:5.

Přesto je tým z moravské metropole očividně v dobrém rozpoložení a svou dobrou bilanci bude chtít jistě prodloužit i proti Valachům. Stejně jako tým ze Šumperka i Kometa sází především na výkon několika individualit. V případě Brna jsou to konkrétně Jiří Zemánek a Tomáš Komínek, kteří jsou dle všech dostupných statistik hlavními tahouny Brňanů. Zemánek má na svém kontě 33 bodů za 9 gólů a 24 asistencí a Komínek 30 bodů (20+10). Oběma tak patří pozice na začátku druhé desítky produktivity celé ELD. V sobotu, nezvykle již od 11:30, se tak dá na brněnském ledě očekávat vyrovnaná bitva, doufejme, že se šťastným koncem pro Vsetínské.

Sestavy z minulého kola:

Vsetín: Hromada - Vrba L., Jaškin, Trška, Mikuláštík, Vrba F., Hladký - Vávra, Kentoš, Kozák - Ptáčník, Pořický, Matuštík - Podešva, Kajaba, Horehleď - Slováček.

Šumperk: Fabrici - Drábek, Geweise, Zacpálek, Soós, Kašpar, Štefan, Karas, Starý, Fryč, Prokopec, Pezda, Svoboda, Fořt, Stejskal, Šrámek, Cink, Tomiga, Tomaník, Trtí

Kometa Brno: Galanský - Nedvěd, Bilčík, Ješko, Hradil, Horák, Tesař, Pospíšil, Krejčiřík, Kala, Sedláček, Hlávka, Hnilička, Komínek, Zemánek, Touška, Jarůšek, Maša, Procházka, Heža, Crhák.