Po první třetině to mohlo být 3:0, říká Radek Hubáček

Jan Hrbáček • 02.01.2007

O s t r a v a - První dvacetiminutovka utkání Vítkovice - Vsetín v ostravské ČEZ Aréně končí, a vsetínští hokejisté jsou rádi, že nedostali v první třetině více než jednu branku. Zápas hodnotí vsetínský útočník Radek Hubáček. "Vítkovice dnes vyhrály zaslouženě. Po první třetině to mohlo být už 3:0 a mohlo být hotovo," říká dvaadvacetiletý nadějný forvard, jenž se po podzimním angažmá v prvoligové Olomouci vrátil zpět do Vsetína, aby alespoň trochu zacelil díru po odchodech čtyř jiných hráčů.

Vsetínští hokejisté i přesto ve druhé třetině překvapili dvěma slepenými góly z 26. a 28. minuty a v tu chvíli byli na ledě lepším týmem. Jenže následné vyloučení je na další dvě minuty uzamklo v jejich vlastním obranném pásmu. A když už to vypadalo, že se Vsetín ubrání, tři sekundy po návratu pátého hráče na led vypálil od modré čáry obránce Michal Barinka a brankář Vehviläinen zareagoval pozdě.

"Hráči Vítkovic hrají hodně do kuchyně. Kdyby více stříleli, tak bylo utkání už po první třetině asi rozhodnuté. Byla škoda, že jsme za stavu 2:2 neudrželi nerozhodný výsledek do konce třetiny. Pak by Vítkovice jistě znervózněly, protože musely vyhrát, což by byla voda na náš mlýn. Jenže potom jsme dostali dva góly a bylo hotovo," hodnotí Hubáček průběh utkání.

V dnešním zápase však nebyl sám, kdo měl na sobě dres se svým příjmením. Jeho bratr Petr hraje již několikátou sezónu stabilně za Vítkovice a v loňské sezóně si dokonce zahrál na Mistrovství světa. "Oba týmy hrály na tři pětky, takže jsme se s bráchou potkávali na ledě pořád. Už jsem proti němu dvakrát hrál, takže to není nic nového, ale samozřejmě je to příjemné."

Po příchodu z prvoligové Olomouce nastupuje Radek na levém křídle v útoku s Romanem Stantienem a finem Matii Näätänanem, ale jak to bude dál s jeho působením ve Vsetíně, si zatím netroufá příliš odhadnout.

"V Olomouci jsem hrál v listopadu a část prosince a teď jsem se vrátil do Vsetína. Pořád mám vyřízený střídavý start, ale myslím si, že pokud tady budu pravidelně hrát, tak není potřeba nikam chodit. Uvidíme, co bude dál. Kdybych nehrál, tak do Olomouce rád pojedu. Za ten měsíc a půl jsem tam byl na ledě pořád, takže spokojenost. Vyhrál jsem se a myslím si, že to v extralize trochu zužitkovávám."