Vstupenky online

Kouč Hlobil: Střídačka úplně jinak žila. Vítězná sestava zůstává!

Václav Trávníček • 24.11.2008

O p a v a - Po dlouhé době měl trenér vsetínských hokejistů Viktor Hlobil důvod k radosti. Jeho svěřenci předvedli v utkání s Opavou bojovný výkon a odvezli si dva body za výhru na samostatné nájezdy. Vítězství potěší zvláště proto, že jím šestinásobný mistr protrhl smůlu v penaltovém rozstřelu a snad i zažehnal herní krizi, kterou si v posledních kolech procházel. „Jestliže ale chceme na vítězství v Opavě navázat, musíme se už teď soustředit na dalšího soupeře a připravit se na něj," řekl po zápase Hlobil. Tomu k úspěchu pomohly i změny v sestavě, do utkání nenaskočil kapitán Tesařík, ani tahoun Mikeš. A zdá se, že ve středu proti Novému Jičínu tomu bude nejinak. „Vítězná sestava zůstává," hlásí kouč.

V poslední době se vám nedařilo tolik, jako byste si asi představovali. Pocítili jste tlak ze strany vedení nebo veřejnosti?
Pořád jsme se s vedením bavili, jak z toho ven. Dělali jsme pohovory s hráči a musím přiznat, že došlo i na nepopulární praktiky, kde se řvalo. Každý je potom nervózní, což mužstvu nepřidá, když se má z krize dostat. Hráči to sami vědí, sami se z toho musí dostat. Na svoji osobu jsem pocítil tlak hlavně ze strany fanoušků. Na druhou stranu si myslím, že mužstvo potřebuje na sobě pracovat a nejde mančaft odsuzovat po první krizi. Protože ta přijde na všechna mužstva. Podívejte se na Šumperk, který je pomalu profesionální mančaft…

…Přerov, Prostějov.
Vidíte, Přerov. Samozřejmě lidé na kritiku mají nárok, mají na to právo. Ale místo toho aby bylo mužstvo v klidu a snažilo se dostat do pohody, je pod tlakem. A to taky není dobré.

Myslíte, že je vítězstvím v Opavě krize definitivně zažehnána?
Věřím, že ano. Kluci si hrábli, mančaft na střídačce úplně jinak žil. Je to samozřejmě jedno utkání a my to musíme zopakovat v dalších. Ale myslím, že si za utkání v Opavě všichni zaslouží pochvalu.

Karty před utkáním však byly jasně rozdané: Opava se šňůrou vítězství v řadě, Vsetín se sérií proher…
Po zápasech, které se nám výsledkově nevydařily, jsme jeli do Opavy s tím, že musíme něco urvat. I za cenu toho, že nebudeme hrát úplně pohledný hokej. Myslím, že jsme předvedli parádní obranu středního pásma, přes které se soupeř těžko prosazoval. Přestože jsme měli v naší třetině občas zmatky, podržel nás brankář Lukáš Plšek. To ale k hokeji patří. Kluci hráli obětavě, padali do střel, nemůžu nikomu nic vytknout.

Utkání se přelévalo, sahali jste dokonce po třech bodech. Vedení jste nakonec prohospodařili ve třetí třetině, kdy jste neproměnili přesilovku 5 na 3. Navíc jste pak museli čelit sérii tří vyloučení za sebou, o kterou se „postaral“ hlavně obránce Petr Bezouška. Co k tomu říct?
Musím si s ním promluvit. Nejde, aby byl hráč zbytečně třikrát vyloučen. Před každým utkáním si říkáme, že tohle dělat nesmíme, protože soupeř to trestá. Navíc Opava má přesilovky dobře sehrané přes obránce Tichého. Dávají z nich hodně gólů. Vyrovnávací čtvrtý gól dal pak soupeř rukou, ale kluci to nevzdali a hráli až do konce. Trestné nájezdy? To je už loterie a já jsem rád, že se k nám konečně přiklonilo štěstí. Zvítězili jsme.

Nepřipadal vám závěr utkání tak trochu jako hon na Dalibora Gergelu?
Dalibor je pro nás platný hráč, protože se dovede udržet na kotouči, odclonit si obránce. To soupeři dělalo problémy a zřejmě to někteří hráči neunesli…

Gergela vedl tým jako kapitán, protože dosavadní muž s céčkem, Daniel Tesařík, do utkání nenastoupil. Proč?
Bylo to důsledkem toho, že jsme udělali nějaké změny. Vyplynulo z toho to, co vyplynulo. Do dalšího utkání nic měnit nebudeme, protože…

…vítězná sestava zůstává?
Ano. Jenom nevím, jak na tom budeme ve středu s obránci. Kluci, kteří k nám jezdí ze Zlína, toho mají plné zuby. Uvidíme v úterý na tréninku, jak na tom budou fyzicky. Podle toho se na středeční zápas připravíme.

Jde o juniory Šenkeříka a Matulu?
Ano. Mají toho plné brýle, protože hrají utkání v pátek, sobotu a na nedělní kolo jdou k nám. Mají toho plné zuby, takže budeme muset asi sáhnout na středu do našich juniorů. Uvidíme.

První utkání s Novým Jičínem nastartovalo úspěšnou sérii Vsetína. Věříte, že může středeční duel mužstvo znovu nakopnout?
Doufám, že se mužstvo po vítězství nad Opavou zvedne, začne dávat branky a doma vyhrávat. Dá se hrát s každým mančaftem, i s Novým Jičínem. Je to jenom o štěstí v koncovce, proměňování šancí. Musíme se na zápas soustředit, protože Nový Jičín je nevyzpytatelné mužstvo. Hraje technicky velice dobře, snaží se tlačit do brány. Musíme se na to připravit, jestliže chceme na utkání s Opavou navázat.