Vstřelíme branku a další střídání ihned inkasujeme, musíme na tom zapracovat, uvědomuje si Vítek

Filip Bazala • 24.11.2013

Vsetínští hokejisté měli do zápasu s Prostějovem velmi dobrý vstup. Zaskočili aktivitou domácí tým a po zásluze šli do vedení. Ještě do konce první dvacetiminutovky však čtyřikrát inkasovali. „Vstřelíme branku a v dalším střídání ihned inkasujeme, to se nesmí stávat,“ je si vědom David Vítek. Valaši však nesložili zbraně a v dalších periodách soupeře dokázali zatlačit a bojovat ještě o výsledek. „Po první třetině jsme více přidali, škoda jen, že se nám nepodařilo snížit na rozdíl jediné branky,“ lituje neproměněných šancí vsetínská jednadevadesátka.

Davide, jak hodnotíte zápas s Prostějovem?
Chtěli jsme hrát poctivě zezadu, ale to se nám moc nepovedlo. První třetinu jsme prohráli 4:1, i když jsme měli šance na to, aby skončila vyrovnaně 4:4. My ovšem nemůžeme za třetinu dostat čtyři branky. Pokud bychom prohrávali 2:1, mohl zápas vypadat úplně jinak. Z první třetiny se musíme poučit, aby to tak už příště nedopadlo.

I tak jste nesložili zbraně a vytvořili si mnoho příležitostí ke skórování. Polevil soupeř?
Myslím si, že jsme po první třetině více přidali a škoda, že se nám nepodařilo snížit třeba na 4:3, aby se Prostějov začal více bát. Je to škoda.

V čem vidíte tu chybu, že soupeř z vyložených šancí proměnil sedm branek a vy pouze čtyři?
Není to poprvé, co soupeře přestřílíme a stejně prohrajeme. Asi nyní nemáme tolik štěstí na branky. Věřím, že v dalším zápase se to obrátí a šance začneme více proměňovat.

Co bylo zlomem zápasu?
Byla to určitě první třetina. Když prohráváte 4:1, tak se zápas už těžko otáčí. S klukama jsme semknuli, hráli jsme co to šlo, ale bohužel už se ztráta doháněla těžko.

Myslíte, že první branka nás trochu uspokojila?
Nevím, je to pořad dokola. Dáme branku a v dalším střídání vlastně ihned inkasujeme. Musíme hru uklidnit po vstřelené brance. Na tom musíme zapracovat.

Vstřelil jste už svou letos šestou branku, jak jste spokojen se svými výkony?
Nikdy nemůžeš být se sebou spokojený. Předtím jsem měl šňůru dvanácti zápasu bez vstřelené branky a nyní se to snažím dohnat. Není to jen o gólech jednotlivce, ale o celém týmu. Každý má v týmu svou roli. Když dám branku, jsem za to samozřejmě rád, ale jde o týmový úspěch, nikoliv počítání kdo kolik má bodů.

Opět se vám venku podařilo vstřelit poměrně dost branek, což by mělo na vítězství stačit.
Kdybychom věděli, proč se nám s takovým branek nedaří vítězit, tak bychom to určitě změnili. Doma i venku se snažíme hrát útočný hokej, který se divákům musí líbit. S Prostějovem se hraje dobře, než s jiným týmem, který jen osekává a brání. V zápase s Prostějovem bylo šancí a šancí na každé straně. Bohužel se nám ale zvítězit nepodařilo. Prostějov má přeci jenom v týmu velkou sílu, jde vidět, že jsou to profíci. Nemusí chodit do práce, mají tréninky i dopoledne, zkrátka mají podmínky, jaké nemají ani některé týmy v první lize. My chodíme do práce nebo na brigády a někdy je to těžké skloubit, ale vymlouvat se to na to nebudeme.

I tak jste sehráli poměrně dva vyrovnané zápasy s týmem, který má podmínky postaveny citelně rozdílné.
Sehráli jsme s nimi vyrovnaný zápas s rozdílem, že oni využili o tři gólovky více než my. Pokud bych ale srovnal letošní Prostějov s loňským Havířovem, tak si myslím, že Azet byl ještě o něco lepší. Prohráli jsme, ale se ctí.

V následujících třech zápasech hrajete doma. S čím do utkání půjdete?
Jdeme do každého zápasu s tím, že chceme zvítězit. Před domácími fanoušky v těch následujících zápasech musíme urvat co nejvíce bodů. Nejlépe všech devět. Musíme hodně bruslit, hrát do těla. Moc to tak nehrajeme, měli bychom se více srážet, bojovat, hrát obětavě. Tímto způsobem si myslím, že přijdou lepší výsledky.