Mladý vsetínský hokejista utrpěl těžké zranění

Michal Veselý • 24.11.2005

V s e t í n - Během extraligového zápasu dorostenců na ledě pražské Sparty utrpěl mladý vsetínský útočník Jiří Plachtovič těžké vnitřní zranění. Situace ale ze začátku nevypadala nijak dramaticky. Sedmnáctiletý hráč v utkání odstoupil během první třetiny, přítomný lékař diagnostikoval jeho stav jako naražená žebra a doporučil ledování postiženého místa. Plachtovič však těsně před Brnem zkolaboval, autobus musel rychle zamířit do brněnské nemocnice, kde hráč putoval okamžitě na operační sál. Během zákroku mu lékaři museli odebrat slezinu.

„V zápase jsem při běžném souboji vletěl přímo na mantinel, přijel jsem na střídačku a hodně mě to bolelo. Hned za mnou přišel doktor a řekl mi, to jsou jen naražené žebra, jen to leduj,“ řekl Plachtovič už po operaci.

„Během zpáteční cesty mě žebra bolela stále více a před Brnem jsem omdlel. Naštěstí mě viděli trenéři a hned mě vezli do nemocnice. Lékaři mi ani nemohli naměřit tep a měl jsem i hodně nízký tlak. Poslali mě hned na ultrazvuk, kde zjistili vnitřní krvácení a hned jsem šel na sál,“ pokračoval hráč v líčení života ohrožující situace.

V břiše měl až jeden a půl litru krve. Operace jej v hodině dvanácté zachránila od nejhoršího. „Teď už můžu normálně chodit a jíst, mám se tady celkem dobře, snad mě brzo pustí domů,“ přeje si vsetínský forvard.