Domácí premiéra juniorů a další tažení vsetínské mládeže
Mládežnické extraligy již nabírají na tempu a pro vsetínské mládežníky se opět naskýtá příležitost k dalším bodovým ziskům. V pátek se poprvé od jara 2009 představí extraligoví junioři Vsetína. Příznivce vsetínského sportu číslo jedna určitě potěší sobotní program, kdy se již od dopoledních hodin budou ozývat mantinely. Nejprve vyjede starší dorost a hned po něm juniorka, aby hokejovou sobotu dokončila i premiéra mužů.
Junioři poprvé doma, připíšou si první body?
Vsetínská juniorka se poprvé od jara 2009 představí na svém ledě s příchutí extraligy. Svěřenci trenéra Jenáčka touží zapomenout na úvodní dvojkolo a vybojovat na domácím ledě první body. Pojďme si jen v krátkosti připomenout úvodní zápasy Vsetína v NOEN Extralize juniorů.
Extraligová premiéra čekala zelenožluté na severu Čech v Liberci. Zde se Vsetín postavil Bílým tygrům a po úvodní dvacetiminutovce se držel na dostřel jediné branky. Vsetínu se však stala osudná prostřední část hry, která skončila ve prospěch Liberce za stavu 5:1 a s úvodní brankou utkání se tedy Bílí tygři dočkali vítězství 6:1.
Druhý den mířil Vsetín k reparátu na půdu Mladé Boleslavi. Ve městě automobilů to ale také nebyla žádná sláva. Za Vsetín dokázal pouze dvakrát skórovat Jindřich Abdul, což však nemohlo na přesných osm zásahů do vsetínské svatyně stačit a Valaši tak svou výpravu po zemi České zakončili dalším výpraskem, tentokrát 8:2.
Na to již však Vsacané nemyslí a na domácí půdě pomýšlí na první bodové zisky. První příležitost přijde již v pátek, kdy od 16:30 hostí Vsetín celek HC České Budějovice. Jihočeši ,mají podobně jako Valaši, nulový zisk, když v úvodním kole podlehli na domácí půdě Olomoucí v poměru 0:4. Na body to nebylo ani druhý den v Brně, Kometa slavila zisk tří bodů za vítězství 3:1. V Českých Budějovicích doufají, že právě u nováčka ve Vsetíně budou slavit první body, jisté však je, že jeden z těchto celků získá první body, který z nich to bude se můžete přijít na vlastní oči přesvědčit na Lapač, utkání startuje v 16:30 a pokud se na zimní stadion nedostanete, je připraven také podrobný online přenos.
V sobotu bude juniorka hostit celek Dukly Jihlava. Právě Jihlava byla u toho, když Vsetín nejvyšší soutěž v roce 2009 opouštěl. Hráči obou celků však při této příležitosti ještě v juniorské kategorii nebyli, a tak je tato vzpomínka spíše symbolická. Jihlava odehrála zatím jediný zápas, když na domácí půdě nestačila Kometě Brno a podlehla 2:5. Ve Vsetíně čeká Duklu druhá příležitost jak si opatřit první body, toto utkání startuje v sobotu ve 14:00 a i z něj přineseme online přenos.
Předpokládaná sestava VHK Vsetín
Vsetín:Veselý – Žabčík, Pokorný, Klečka, Kuchařík, Hryciow, Forch, Kouwtský, Klíma, Hruška, Jirušek, Baroš, Neuwirth, Tobola, Vašíček, Abdul, Račický, Zvonek, Hajda.Starší dorost míří znovu do Ostravy
Vstup do RAKO Extraligy staršího dorostu se zelenožlutým nepovedl zrovna podle představ. V úvodní premiéře hostil Vsetín celek Olomouce. Valaši drželi s Hanáky krok pouze v úvodní třetině, pak ale přišla hrůzostrašná druhá třetina, kdy vsetínští inkasovali čtyřbrankové K.O. Mírné zlepšení přinesla sice závěrečná třetina, ale nic už nezabránilo faktu, že Olomouc si ze Vsetína odvezla všechny body za jasné vítězství 8:2.Hned následující den mířil Vsetín na půdu favorizovaných Vítkovic. Utkání tak trochu připomínalo úvodní duel s Olomoucí. Vsetín byl na dohled po prvním dvaceti minutách, kdy ztrácel jedinou branku, pak ale přišla druhá třetina a Ostravané odskočili na rozdíl tří branek, aby ve třetí části Vsetín zcela smázli a nakonec je vyprovodili debaklem 9:1.
Úvodní porcí zápasů uzavřel Vsetín v pondělí na domácím ledě proti celku AZ Havířov. Také v tomto utkání se jako první trefil soupeř, ale Valaši dokázali během jediné minuty otočit stav utkání a zlepšený výkon přinesl nakonec zisk dvou bodů, zelenožlutí však mohli mít plný bodový zisk, to by však nesměli inkasovat těsně před koncem vyrovnávací branku. Utkání v samostatných nájezdech rozhodl Jindřich Abdul.
Starší dorost má před sebou jako první utkání venku a míří znovu do Ostravy, tentokrát na led Poruby. V Ostravě bylo na úvod k vidění městské derby, Poruba hostila silné Vítkovice a svému rivalovi podlehla poměrem 3:7. Hned druhý den mířili Ostravané na led dalšího rivala, tentokrát do Havířova, kde jej od prvního bodového zisku dělily pouze dvě vteřiny, nakonec však Havířov dokázal rozhodnout ještě v základní hrací době a export bodů do Ostravy se nekonal. Zatím jediný bod se Porubě povedl vybojovat v duelu s Kometou Brno, toto utkání skončilo v prodloužení za stavu 6:7 pro jihomoravský celek. Dnes tedy můžeme očekávat vyrovnané utkání, které na ledě porubského zimního stadionu odstartuje v 17:00 a můžete jej sledovat v online přenosu.
Na domácí půdě se Vsetín představí hned v sobotu a to již v 10:30. Na Lapač zavítá celek Komety Brno, která se zatím prezentuje těsnými výsledky. Nejprve Brňané padli po samostatných nájezdech v Havířově, poměrem 4:3. Druhý den se představili na domácím ledě proti celku Zlína, Ševci si z Brna odvezli plný bodový zisk za vítězství 3:2. Brňané se vítězství dočkali ve třetím kole, jak už bylo zmíněno, přestřelka s Porubou dopadla lépe pro Kometu a byly z toho dva body za výhru po prodloužení. Jak si Kometa povede ve Vsetíně, můžete shlédnout v sobotu od 10:30 přímo na Lapači, ale také formou online přenosu.
Předpokládaná sestava VHK Vsetín
Vsetín: Gerža – Hohl, Rypar, Metelka, Svozílek, Weintritt, Lejska, Haničák, Světlík – Mikula, Tydlačka, Grygar, Blahunek, Hořanský, Miko, Dobiáš, Willert, Škrabánek, Abdul, Konopka.Naváže mladší dorost na vítězství proti Vítkovicím?
Houpačkový vstup do sezony zažila nejmladší extraligová kategorie Vsetína. Svěřenci trenéra Weinttrita měli ostrý start, když v úvodním kole zajížděli na půdu rivalitního Zlína. Favorit celé soutěže se se Vsetínem čtyřicet minut přetahoval o úvodní branku, Ševci však dokázali rozhodnout v závěrečné části, kdy se čtyřikrát rozvlnila síť vsetínské branky a byly z toho první tři body pro Zlín.Valaši se však dokázali hned v následujícím kole vytáhnout proti dalšímu favoritovi z Vítkovic. V domácí premiéře svedli dramatickou bitvu s ostravským celkem a nakonec mohli být spokojeni, protože tři body zůstali na Lapači. Následující kolo odehrají zelenožlutí na půdě Olomouce, ta prožívá přímo úžasný vstup do nového ročníků. Její sílu poznal nejprve Hodonín, kde Hanáci řádili a vyšel z toho neuvěřitelný výsledek 17:0. Důvod k radosti měla Olomouc také ve čtvrtek, na půdě Havířova se Hanáci odtrhli až v závěrečné třetině, kdy nasázeli pět branek a odvezli si všechny body za vítězství 8:3. Toto utkání má úvodní buly na programu v neděli v 10:00.



