Znojmo bez útočníka Eliáše

Aleš Koňařík • 30.11.2004

V s e t í n - Absenci další zámořské osobnosti budou muset vsetínští diváci oželet v utkání se Znojmem. Útočníka Patrika Eliáše trápí natažené tříslo a s největší pravděpodobností se na soupisce Znojemských Orlů neobjeví. Jihomoravanům to ovšem jde i bez něj, na Vsetín míří s vizitkou čtyř vítězství v řadě. Naposledy Orli naplno bodovali v Plzni, odkud přivezli vítězství 3:0.

Orli zastavili sestup

Bídné výkony Orlů se nedávno odrazily na výrazných změnách, na které v předchozích letech nebyli bohorovní hráči a fanoušci Znojma zvyklí. V rozjeté sezóně došlo na rošády trenérů (Leoše Zajíce vystřídal Miloslav Hořava, muž s velkými zkušenostmi ze znojemské lavičky), na ukončení kontraktů s hráči, kteří nesplňovali představy vedení (Ján Pardavý a Tomáš Kucharčík) a v neposlední řadě klub opustil dlouholetý sportovní manažer Rostislav Dočekal, který je významně podepsán pod novodobou historií znojemského hokeje.

Dres Orlů už více neoblékají ani dvě zámořské akvizice, které zamířily za lukrativnějším dobrodružstvím do ruské superligy: útočník Martin Havlát a obránce Karel Rachůnek. Poslední výsledky ale naznačují, že odchodem čtyř hokejistů zvučných jmen jako by se vyčistil vzduch ve znojemské kabině a mužstvo konečně zabralo.

Letošní bilance: Dvě porážky

Poslední domácí výhra nad Znojmem se datuje na 13. prosinec 2002, z čehož vyplývá, že ani první letošní zápas na Lapači nedopadl pro Vsetínské právě úspěšně. Valaši prohráli s loňským čtvrtfinalistou 2:4 a o nic lépe se jim nevedlo ani při odvetě. Ačkoliv tehdy Znojmo procházelo herní i výsledkovou krizí, dokázalo Vsetín poměrně snadno přestřílet 6:3.

Vsetín - Znojmo 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
Branky: 47. Kowalczyk (Vak), 57. Němec (Klesla) - 10. Uram (P. Pucher, R. Erat), 33. R. Erat (P. Pucher), 45. R. Erat (Uram), 60. K. Rachůnek.

Znojmo - Vsetín 6:3 (2:2, 3:1, 1:0)
Branky: 11. Bičánek (Křetinský, Pardavý), 20. Uram (Kucharčík, R. Erat), 28. R. Erat (Pardavý, Kucharčík), 32. Uram (Bičánek), 39. Havlát (K. Rachůnek, Haman), 56. Havlát (Eliáš) - 14. Vlach (Somík, Veselý), 16. Somík (Veselý, Vlach), 36. Klesla (Vak).

Pravděpodobné sestavy:

Vsetín: Čechmánek - Klesla, Frolo, Gýna, Gřegořek, Němec, Mikel, Jaškin - Veselý, Brabenec, Somík - Radivojevič, Vak, Demel - Dubec, Pavliš, Korotvička - Vlach, Selingr.

Znojmo: Vokoun - Soudek, Mojžíš, Bičánek, Němeček, Benák, Toman, Křetínský - Erat, Ludvík, Mikulík - Plášek, Pucher, Uram - Vorel, Haman, I. Rachůnek - Barus, Ondřej.