Starší dorost přestřílel Přerov

Radek Bařina • 30.11.2012

Vítězství 7:4 si připsali starší dorostenci VHK v duelu s Přerovem. Poslední celek tabulky však Vsetínské řádně potrápil a ještě šest minut před koncem byl na dosah vyrovnání. Valaši sice byli lepším celkem, hosté ale dokázali úspěšně trestat domácí nepřesnosti. Až dvě trefy Adama Hořanského ze závěru utkání definitivně potvrdily domácí úspěch. Další zápas čeká Valachy už zítra, kdy se představí na ledě Havířova.

ESD - 23.kolo pá 30.11.16:30
HC ZUBR Přerov
7:4(3:2, 2:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Hryciow (Hořanský, Tydlačka), 8. Pancza (Hořanský, Svozílek), 8. Mikula (Rod), 22. Tydlačky (Svozílek, Pancza), 37. Tydlačka (Žabčík), 55. Hořanský (Rod), 58. Hořanský (Pancza) - 3. Karola (Gremlica), 5. Maršálek (Muller, Václavíček), 26. Kubal (Nohál, Červínek), 28. Karola (Gremlica). Rozhodčí: Jeřábek – Vengřín, Rožánek. Vyloučení: 7:8. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 35:27. Střely na branku: 90. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:4, 7:4.
VHK ROBE Vsetín: Gottwald (5. Vlach) - Hajda, Žabčík, Svozílek, Vašíček, Hryciow, Hohl - Pancza, Christov, Forch, Račický, Mikula, Tydlačka, Haničinec, Kuchařík, Grygar, Willert, Hořanský, Rod.
HC ZUBR Přerov: Grigárek (Málek) - Slavík, Kundrátek, Maršálek, Duda, Metelka, Červínek - Gremlica, Kubal, Siegel, Pecha, Muller, Václavíček, Karola, Rybka, Nohál, Padalík, Němec.

Pět branek v úvodních osmi minutách přinesl duel posledních dvou celků dorostenecké tabulky. Vsetín začal náporem, z nějž již po 62 vteřinách vzešla úvodní branka. Michal Hryciow dostal puk na mezikruží a tvrdou ranou do levého horního růžku nedal hostujícímu brankáři Grigárkovi šanci. Z náskoku se domácí neradovali dlouho. Daniel Karola nahodil puk do skrumáže před gólmanem Gottwaldem a plachtící touš nakonec dolétl až do sítě. Než se domácí z inkasované branky stihli vzpamatovat, prohrávali 1:2. Jan Maršálek od levého mantinelu poslal kotouč na Gottwalda a jeho lapačka sáhla do prázdna. Hosté se tak prakticky z ničeho dostali do vedení a nešťastný domácí brankář odjel na střídačku. Místo něj šel mezi tři tyče Vlach.

Vsetín se poté jal dobývat zubří klícku. Netrvalo mu to příliš dlouho. V úvodu osmé minutě přihrál v přesilové hře Hořanský Renému Panczovi a ten prostřelil přemisťujicího se Grigárka. O čtyřiadvacet vteřin později už Valaši znovu vedli. Velký nedůraz hostující defenzívy potrestal Josef Mikula, který měl na brankovišti dostatek času, aby dorazil Račického střelu přes beton ležícího brankáře. V druhé polovině úvodního dějství si hned dvě přesilovky vyzkoušeli hosté. Nesehráli je vůbec dobře, o tu druhou se navíc záhy připravili faulem, kterým hasili výpad Forcha. Největší šanci na srovnání si tak Zubři připravili v následné hře čtyři na čtyři. Nohál ujel domácí obraně, zakončením mezi betony si ale na Vlacha nepřišel. A protože v samém závěru třetiny neuspěl z dorážky tísněný Pancza, odcházely celky do kabin za stavu 3:2 pro domácí.

Druhé dějství začalo vsetínskou přesilovkou. Valaši ji i tentokrát dokázali využít. Svozílek vypálil od modré, puk ze vzduchu ještě usměrnil Ondřej Tydlačka a Grigárek neměl nárok. Náskokem uklidnění domácí i nadále diktovali tempo hry, stačila ale jediná chyba a rázem bylo vše jinak. Minelu ve valašské rozehrávce totiž potrestal Pavel Kubala, který po nezištné přihrávce Nohála zakončoval zblízka do odkrytého kouta branky. Hosté vycítili šanci, a když jim navíc Valaši hned v následující minutě naservírovali možnost přesilové hry, bylo na Lapači rázem srovnáno. Vsetín si počínal v oslabení asi až příliš aktivně Gremlica poslal zpoza brány ukázkovou přihrávku rozjetému Danielu Karolovi mezi beky. Ten obráncům ukázal záda a po naznačení kličky zakončil přesně mezi betony Gottwalda.

Vyrovnání domácím notně sebralo vítr z plachet. Byli sice i nadále aktivnější, puk je ale přestal poslouchat a hosté neměli nejmenší problém odrážet vsetínské akce už v zárodku. Sami navíc čas od času hrozili z rychlých protiútoků. Karola ani Gremlica ale v nadějných pozicích nestihli dobře zakončit. Trápícímu se Vsetínu nakonec pomohli sami hosté. Hráli sice přesilovkou, v ní se ale, v rychlém sledu, dopustili dvou zbytečných útočných faulů a nabídli tím Valachům přesilovku čtyři na tři. Domácí ji sice nehráli nikterak úžasně, nakonec ji ale v branku přetavili. Žabčíkovu střelu od modré Grigárek neudržel a před brankou hlídkující Ondřej Tydlačka puk pohotově uklidil do brány. Do kabin tedy znovu odcházeli Zubři s jednogólovým mankem.

Třetí třetina přinesla rychlý hokej nahoru a dolů. Na Vsetínu byla patrná snaha o vstřelení uklidňující branky, Přerov se pak pochopitelně tlačil za vyrovnáním. Brankáři tak byli v permanenci, ani jeden z nich ale nemusel řešit tutovou příležitost. Ta přišla až v minutě čtyřicáté sedmé a rovnou dvakrát. Nejprve ujeli ve dvou na jednoho hosté. Šikovnou stahovačkou se zbavili i posledního obránce, následnou přihrávku spoluhráče ale Gremlica před zcela odkrytou bránou promáchl. Ještě v téže minutě se do obdobné šance dostal Forch. Ten sice příhru před odkrytou bránu trefil, puk se ovšem jen lehce otřel o hůl a zamířil mimo. Krátce před polovinou třetiny hostům k vyrovnání nepomohla ani přesilovka. Přesto nadále nedávali Vsetínu vydechnout.

Rozhodnutí nakonec přinesla pětapadesátá minuta. Adam Hořanský vjel do útočného pásma, vystřelil přes obránce a k velké hostující smůle se puk otřel o bekovu hůl a změnil směr mimo Grigárkův dosah. Šestá branka zlomila přerovský odpor. Závěr utkání už se tudíž dohrával plně pod taktovkou Valachů. Vzešla z toho ještě jedna branka. Znovu to byl Adam Hořanský, kdo dostal nádhernou přihrávku od Panczy a z bezprostřední blízkosti zakončil do odkrytého kouta branky. Díky výhře se Vsetín dostal na šestou příčku před Zlín, Přerov zůstává beznadějně poslední.