Junioři budou doma čelit Porubě, starší dorost čeká Přerov a Havířov

Filip Bazala • 29.11.2012

Dalšími zápasy pokračují soutěže mládežnických celků. Junioři tento týden odehrají jediný zápas a to doma proti ostravské Porubě. Trenérovi Jenáčkovi by měl být k dispozici navrátilec, Rus, Jaroslav Uchin. Starší dorostenci budou doma bojovat o body proti poslednímu Přerovu, následně na ledě čtvrtého Havířova. Mladší dorostenci zajíždí ke dvou venkovním zápasům, nejprve na led Warrioru Brno a poté k derby na led Zlína.

JUN: 1. místo, skóre 73:45, 44 bodů

Aktuální pohled na tabulku Ligy juniorů

Junioři tento víkend sehrají tentokrát pouze jedno utkání, ale opět to nebude pro svěřence trenéra Luboše Jenáčka nic lehkého. Na Lapač přijede ostravská Poruba, která před startem sezóny patřila mezi favority soutěže, ale po sedmnácti kolech mají svěřenci Petr Trojana na kontě pouze 24 bodů, tedy o dvacet méně než první Vsetín. Ostravané na Valašsko jedou urvat nějaké body, i když letošní Vsetín je téměř k neporažení, o čemž se tým RT TORAX přesvědčil už v prvním měření sil, když v poslední třetině doháněli ztrátu dvou branek, což se jim nakonec podařilo, ale v nájezdech na zelenožluté už byli krátcí. Uvidíme, jak se soupeři spolu popasují tentokrát. Trenér Luboš Jenáček by do utkání už měl mít k dispozici navrátilce z Ruska – Jaroslava Uchina. Zápas se hraje v neděli 2. 12. od 10:30.

Sestavy v minulých kolech:

Vsetín: Kohn – Vašíček, Valentík, Žabčík T., Koutský, Hradil, Žák – Štrbík, Daněk, Báchor – Baroš, Tobola, Kajaba – Ondra, Gromus, Koutník.

Poruba: Seifert – Dusík, Černín, Franek, Jasiok, Ryška, Baca – Maček, Kameníček, Kofroň – Piják, Mihal, Rosypka – Pobuta, Kaleta, Kysučan.

SDO: 7. místo, skóre 65:85, 22 bodů

Aktuální pohled na tabulku Extraligy staršího dorostu

Starší dorostenci poslední zápasy nabírají na formě, což budou moct potvrdit hned v následujícím, kdy na domácím ledě přivítají poslední Zubr Přerov. Ten letos už dvakrát porazili, jednou padli v prodloužení. Poslední měření sil dopadlo jasně pro Valachy, kteří nadělili poslednímu týmu tabulky na jejich stadionu devět branek. V pátek 30. 11. se od 16:30 pokusí na domácím ledě o podobný kousek, ale hlavní bude zisk tří bodů a to jakýmkoliv výsledkem.

V dalším zápase svěřenci trenéra Weintritta narazí na čtvrtý Havířov, který si v lize vede zatím velmi dobře. AZet za poslední tři duely se Vsetínem Valachům vždy ukázal, že jejich hra je účinná hlavně díky bojovnosti, která v zápasech s nimi zelenožlutým chyběla. AZet Vsetín porazil ve třech duelech poměrem 4:1, 4:3sn a 4:3. Porazí Vsetín Havířov aspoň jednou? To se ukáže v sobotu 1. 12. od 13:00 v Havířově.

Sestavy v minulých kolech:

Přerov: Grigárek (56. Málek) - Slavík, Duda, Kundrátek, Žůrek, Hradila, Maršálek, Červínek - Gremlica, Karola, Václavíček - Nohál, Rybka, Kubal - Padalík, Němec, Pecha - Novák, Müller.

Havířov: Šimeček (od 20. Turšner) - Ďurkáč, Šteffko, Bahounek, Adamík, Chroboček, Potočný V., Potočný J. - Kurovský, Orság, Pořízek, Carbol "C", Sonnek "A", Polak, Gola R., Bednář, Synek "A", Gola P., Caruk

MDO: 10. místo, skóre 27:59, 12 bodů

Aktuální pohled na tabulku Extraligy mladšího dorostu

Mladší dorostenci spadli na poslední místo tabulky, i když jejich situaci zkreslují tři neodehrané utkání kvůli nemoci, které se odehrají v náhradním termínu. Ve čtvrtek 29. 11. tým Miroslava Kuba čeká zápas na ledě Warrioru Brno. ten s devatenácti body sídlí na páté příčce. Oba soupeři se v lize už jednou potkali, ale na Lapači mladší dorostenci Vsetína padli 1:3. Jak si povedou v Brně se dozvíte na našem webu.

V dalším kole v neděli 2. 12. čeká Vsetín derby se Zlínem. Zlín je v tabulce na třetím místě a v utkání bude jasným favoritem, navíc hraji Ševci na domácím ledě. Vsetín v PSG aréně hrál už v prvním kole, ale i přes bojovný výkon domácím podlehli poměrem 8:1. Další zápas na Lapači byl odložen, jak už bylo dříve konstatováno. V těchto dvou utkáních můžou vsetínští jen překvapit, doufejme, že se jim to podaří.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Bechný – Běhula, Gonos, Krůžela, Nadymáček, Vítek, Vodák – Čechmánek, Dobiáš, Dubnický, Fryšara, Gharibyar, Janošek, Kovář, Matocha, Miko, Tydlačka, Vojkůvka, Weintritt.

Warrior: Gerža - Petrla, Jurnečka, Padrnos, Zelinka, Haman, Lejska, Vágner - Tondl, Kuntoš, Hussein, Jarolím, Lecián, Roubal, Nossek, Paulík, Lainka.

Zlín: Barvík – Gabrhelík, Váňa, Mikulec, Tomešek, Martínek, Fridrich, Schmied, Gazda, Procházka – Kolařík, Werbik, Gago, Peška, Stiksa, Dlabaja, Karafiát, Kotek, Rezek.