Vsetín zvládl první přípravné utkání

Filip Bazala, Jiří Kubják • 09.08.2011

Ke svému prvnímu přípravnému utkání dnes vyjeli na led hokejisté Vsetína, kteří přivítali Přerov. Utkání bylo celý zápas velice vyhecované a hrálo se ve vysokém tempu. Vsetín si vy druhé třetině vytvořil čtyřbrankový náskok, který ve třetí třetině dokázali hosté smazat a koncovka tedy byla ještě dramatická. Díky gólu Roberta Brandyse, ale nakonec mohli slavit domácí a do nové sezony tak vyšli pravou nohou.

Příprava - přát. út 9.8.18:00
HC ZUBR Přerov
5:4(2:0, 2:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 3. Hruška O. (Žabčík), 5. Vítek (Hruška O.), 24. Zúbek (Hruška O., Vítek), 26. Korčák (Šimek), 57. Brandis (Holík, Mečiar) - 39. Kocan (Černý, Sedlák), 52. Sedlák (Vaněk), 54. Šoula (Kundrátek, Menšík), 56. Šoula (Kundrátek) Diváci: 560. Průběh utkání: 4:0, 4:4, 5:4.
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Šimek, Mečiar, Doležálek, Hoďa, Žabčík, Spitzer - Zúbek, O. Hruška, Vítek - Dědek, Brynecký, Tesařík - Korčák, Vaněk, Kubo - Brandis, Holík, Jánský.
HC ZUBR Přerov: Puš (Okáč) - Ferenc, Krajíček, Sklenář, Jedlička, Drábek, Pírek, Mašíček, Menšík, Kundrátek, Šoula, Sedlák, Kocan, Vaněk, Černý, Sigmund, Dočkal.

Hosté z Přerova nastoupili do utkání s devíti novými hráči, kteří jsi odbyli premiéru v A – týmu , včetně se slovinským brankářem Urošem Pušem. Tomu se první dějství na Lapači vůbec nepovedlo. Již ve 3. minutě musel lovit puk ze své branky, když ho překonal navrátilec ve vsetínské sestavě Ondřej Hruška. Stejný hráč se podílel i na druhé brance z 5. minuty utkání, kdy adresoval přesnou přihrávku na Davida Vítka, ten obkroužil branku a střelou nad lapačku nedal přerovskému brankáři šanci. 2:0 pro Vsetín.

Hosté se do první vážnější šance dostali až v minutě 6. Střela Menšíka se zastavila až o dobře postavený Plškům beton. O tři minuty později už málem přerovští Zubři zvedali ruce nad hlavu. Vaněk už Plška prostřelil, ovšem na brankové čáře vše zachránil pohotový Tomáš Mečiar. Vsetín skvěle bruslil a šance střídala šanci. Za zmínku stálo precizně odehrané oslabení, ve kterém přerovským obráncům ujel po pravém křídle František Zúbek, naznačil střelu, poté zahnul do forhendu, ovšem tentokrát byl Puš na místě. Slibnou příležitost si ve 14. minutě vypracoval vsetínský obránce Mečiar, jehož pokus od modré čáry vytěsnil Puš svým ramenem. O minutu později našel Hoďa skvělou křižnou přihrávkou Bryneckého, ten z levého křídla již nestačil zavěstit puk pod horní tyč přerovské branky. Přerov se během první třetiny spíše rozkoukával. V samotném závěru první dvacetiminutovky se prezentoval ještě dobrou šancí Tomáše Kundrátka. Když na druhé straně neuspěl Daniel Vaněk z prostoru mezi kruhy, šlo se do kabin za stavu 2:0 pro Vsetín.

Valaši si svůj herní elán přinesli i do druhé třetiny. Hned v samém úvodu se do šance probil Zúbek, ovšem slovinský zástupce v brance Přerova Uroš Puš vytasil svůj beton včas. Jinak tomu bylo ve 24. Minutě. David Vítek rozehrál od levého mantinelu akci, poslal do sólového breaku Františka Zúbka, který chladnokrevně po ledě zavěsil k levé tyči. 3:0 pro Vsetín. Za dvě minuty na to měli Valaši zvnou důvod k radosti. Jiří Korčák nejprve orazítkoval tyč a poté z následující dorážky nakonec propasíroval puk po čtvrté za záda přerovského golmana. Tato branka znamenala zároveň i první využitou přesilovou hru.

Zelenožlutým narostla křidla a čím dál tím častěji se vrhali do šancí. Pokusy Bryneckého, Tesaříka skončily na chráničích Puše. Přerov se snažil co nejrychleji snížit skóre. Pokusy Vaňka či Dočkala ovšem skončily na perfektně chytajícím Plškovi. Ve 32. minutě zahrál Přerov hezkou kominaci, na jejíž konci stála minutá úplně prázdná brána v podání útočníka Kocana. Stejný hráč ovšem svou chybu napravil prvním přerovským gólem ze 39. Minuty, kdy z pravého vhazovacího kruhu prostřeli Plška mezi betony. Druhá třetina skončila za stavu 4:1.

Do závěrečného dějství Přerov rapidně přidal na tempu hry. Nejdříve se vytáhl brankář Puš díky fantastickému zákroku proti Korčákovi ze 43. minuty. Za nedlouho poté čelil zákroku důrazného Bryneckého. Od 48. minuty se Přerov vyhecoval Kocan a Kundrátek ještě Plška nepřekonali, jenže v 52. minutě velezkušený Zdeněk Sedlák prostřelil z prostoru mezi kruhy vsetínského brankáře střelou na vyrážečku. 4:2. Celek přerovských Zubrů se rychle dostal do zápasu a během následujících tří minut přidali dvě branky obě z hole Šouly. V čase 55:25 Přerov vyrovnal na 4:4. Půl minuty na to ovšem vyjel po levém křídle vsetínský Robert Brandys a na dva krát překonal Uroše Puše. Vsetín si závěr zápasu již pohlídal a zvítězil 5:4.

Pavel Sedlák (HC Zubr Přerov) Měli jsme v sestavě devět nových hráčů, kteří odehráli svůj první zápas za dospělé, takže se zápasem jsem spokojený.

Viktor Hlobil (VHK Vsetín) Bylo to první zápas s určitou taktikou, ovšem čeká nás ještě kus práce, neboť poslední třetinu jsme si zkomplikovali naší hru, kterou jsme dvě třetiny předváděli. Je to poučení do dalších utkání, do kterých zapojíme už více taktických věcí. Tento zápas jsme nechali klukům takovou volnost.