Vstupenky online

Na ledě Přerova Vsetín neuspěl

Aleš Novotný, Radek Bařina • 30.08.2011

Druhou prohru v základní hrací době si v rámci přípravy připsali hokejisté VHK Vsetín. I na přerovském ledě přitom předvedli kvalitní výkon a svému soupeři byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Tentokrát ale Valachy zradila koncovka. Na Sedlákovu trefu z úvodu zápasu ještě dokázali odpovědět ve 20. minutě Jiřím Korčákem, v dalších čtyřiceti minutách se však trefovali pouze domácí. Druhá Korčákova branka z poslední minuty pak již jen kosmeticky upravila skóre na konečných 5:2 pro Přerov.

Příprava - přát. út 30.8.18:00
HC ZUBR Přerov
VHK ROBE Vsetín
5:2(1:1, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 2. Sedlák, 33. Jedlička (Brančík, Ditrich), 51. Krajíček (Ditrich), 53. Kundrátek (Sedlák), 59. Kolařík (Vlček, Sedlák) - 20. Korčák (Mečiar), 60. Korčák (Vaněk, Vítek). Rozhodčí: Klimecký - Lakomý, Dučák. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Buly: 49:29 Střely: 55:46 z toho na branku: 41:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2.
HC ZUBR Přerov: Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Krajíček, Sklenář, Jedlička, Drábek - Kočara, Hanák, Sprušil, Sedlák, Kolařík, Černý, Kolář, Brančík, Ditrich, Menšík, Kundrátek, Goiš.
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Spitzer, Tesařík, Farda, Šimek, Hrčka, Mečiar, Zúbek, Hambálek, Kajaba, Korčák, Vaněk, Vítek, Dědek, Jánský, Kubo, Holík.
Úvodní šanci zápasu si vypracoval vsetínský Zúbek, ale z rychlého vedení se naopak radovali na druhé straně domácí Zubři. Sedlák zkusil z ostrého úhlu zakončit a puk se nakonec od vsetínského gólmana odrazil za brankovou čáru. Přerov po vstřeleném gólu následně diktoval tempo hry a před Plškem bylo několikrát hodně rušno. V páté minutě ostře střílel od modré Krajíček a tvrdý pokus na branku VHK vyslal po chvíli také Goiš. Bez gólového efektu v desáté minutě skončila na druhé straně i spolupráce vsetínských plejerů Fardy a Vaňka, ale v závěru prvního dějství se však skóre přece jen změnilo. Díky dorážejícímu Korčákovi byl po úvodních dvaceti minutách stav nerozhodný 1:1.

Do druhé třetiny nastoupil Vsetín v přesilové hře a i po jejím skončení byli Zubři pod tlakem. Tihlář musel likvidovat nepříjemné dorážky Kuba a v pozdějím dvojnásobném oslabení také akci Hrčky. Za nevyužití nadějných šancí pak byli Valaši týmem Zubrů dokonale potrestáni. Na začátku 33. minuty hrál přesilovku pro změnu Přerov, který ji po krásné sérii přihrávek dokázal využít. Zcela osamocený Jedlička pohodlně zakončoval. O minutu později byl blízko gólu i hodně aktivní Goiš, ovšem Plška po rychlém vyjetí zpoza klece nepřekonal.

Nevyužité šance byly k vidění také na začátku třetí třetiny, a to na obou stranách. Nejdříve neuspěl dobře najetý Sedlák, který si vylámal zuby na výborně zasahujícím Plškovi a špatného zakončení litoval také Vaněk, jenž před Tihlářem svoji tutovku trestuhodně zahodil. Zubři tak soupeři v dalším průběhu třetí periody zasadili rozhodující údery. Na 3:1 zvýšil vedení Přerova v ponechané výhodě nechytatelnou střelou Krajíček a čtvrtý gól přidal ze sóla Kundrátek, když potrestal Plškův daleký výlet z branky a po rychlé kličce zakončil do zcela opuštěné klece. Závěr přípravného duelu pak přinesl ještě dva zápisy do střelecké listiny. Pátou branku Zubrů vstřelil Kolařík a skóre na 5:2 v poslední minutě už jen kosmeticky upravil Korčák.

Ohlasy k utkání

Pavel Sedlák (HC ZUBR Přerov): Dnešní utkání bylo rozhodně lepší, než to minulé. Vsetín byl, hlavně v první půli, hodně agresivní a dal do toho velké množství sil. Ty mu pak možná v závěru chyběly. V první polovině zápasu jsme měli problémy se dostat z pásma a založit útoky. Chvíli trvalo, než jsme přišli na to, jak na soupeře hrát.

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): Sice je to stále příprava, ale utkání bylo hodně kvalitní. Je škoda těch třech gólů, které jsme dostali v závěrečné třetině, protože jinak byl zápas hodně vyrovnaný. Myslím si, že oba týmy dnes předvedly dobrou práci.