Příprava vrcholí, Vsetín míří k odvetě do Přerova

Filip Bazala • 29.08.2011

Po vyhraném utkání ve Valašském Meziříčí 2:7, se Valaši chystají do Přerova. Vsetín v prvním utkání Zubry přehrál a po zásluze zvítězil 5:4. Nyní zajíždí k odvetě a tentokrát už nastoupí s největší pravděpodobností proti nejsilnější možné sestavě, kterou povede do utkání trenér Pavel Sedlák. Vše se to odehraje v úterý 30. srpna na zimním stadionu v Přerově. Buly vhodí na led hlavní rozhodčí přesně v 18:00.

Vsetínskému týmu se zatím v přípravě velmi daří, kromě nepodařeného utkání v Uherském Hradišti zatím zažívají velmi dobrou formu. Tým hraje od prvního utkání velmi kompaktně a trenéři Hlobil, Jenáček a Forch mohou být zatím se hrou spokojeni, ale vždy je co napravovat a zlepšovat. Při přípravných zápasech už se i v týmu zelenožlutých představilo trio třineckých posil, které budou ve Vsetíně pomáhat. Bajtek, Rufer, Hegyi sice nebyli tak produktivní v posledním utkání ve Valašském Meziříčí, ale problémů obraně Bobrů přinášeli pravidelně hned několik.

Jako další možná posila, jenž by mohla Vsetínu v sezoně vypomáhat je určitě talentovaný brankář Tomáš Kohn. Ve "Valmezu" svým uměním dokázal pomoct vybojovat vysokou výhru 2:7 a po zápase dal jasně najevo, že když bude třeba, tak Vsetínu rád pomůže. V obraně to zatím vše vypadá také velmi dobře. Defenzíva je spolehlivá, nechybuje a tak minimalizuje riziko inkasování. Za zmínku také stojí hra Zúbka, Hrušky, Vaňka, Vítka, kteří také od prvního utkání předvádějí kvalitní hru a budou jistě oporami týmu.

Přípravné zápasy Vsetína:

9.8. Vsetín – Přerov 5:4
12. 8. Prostějov – Vsetín 4:3sn
16. 8. Uherské Hradiště - Vsetín 8:4
19. 8. Vsetín – Prostějov 4:3
23. 8. Vsetín - Uherské Hradiště 8:2
26. 8. Valmez – Vsetín 2:7
30. 8. Přerov – Vsetín
2.9. Vsetín – Valmez

To bylo hodně pozitivních slov směrem k týmu, ale před námi je další zkouška a to v ambiciózním Přerově. V prvním přípravném utkání Valaši dokázali Zubry docela snadno přehrát, jenže v poslední třetině si zbytečně zkomplikovali situaci a ještě se museli strachovat o výsledek. Nakonec vše dobře dopadlo a Vsetín zvítězil 5:4. Nutno říct, že přerovský tým přijel bez největších opor a prostor dostali hlavně mladí hráči. Nyní se dá už počítat se soupiskou Zubrů v plné "palbě". Přerovu se zatím příliš v přípravě nedaří a proti Valachům se budou chtít vytáhnout. Přerov disponuje velmi kvalitním týmem a proti Vsetínu je hra vždy vyhecovaná. Dá se čekat velmi bojovné utkání, ve kterém si obě družstva nedarují ani centimetr ledu.

Opět bude v přímém přenosu z utkání připraven textový onlajn, který můžete sledovat zde.

Předpokládané sestavy:

HC Vsetín: Kohn – Spitzer, Farda, Mečiar, Mizera, Hruška O., Vaněk, Korčák, Rufer, Zúbek, Holík, Tesařík, Šimek, Vítek, Hegyi, Bajtek, Kubo, Dědek.

HC Zubr Přerov: Okáč - Pala, Faltýnek, Ferenc, Jedlička, Drábek, Pírek - Kočara, Hanák, Goiš; Sedlák, Kolařík, Brančík (Vaněk); Sprušil, Kolář, Ditrich.