Dvacet let od 6. titulu Vsetína: Kdo byl kdo ve zlaté partě?

Redakce • 30.11.2021

Letos je tomu dvacet let od chvíle, kdy vsetínští hokejisté vybojovali šestý mistrovský titul a definitivně se zařadili mezi ligové dynastie. Jak vypadala tehdejší sestava Valachů? Kdo patřil mezi hlavní opory party, která v play-off postupně odstranila z cesty Zlín, Slavii Praha a ve finále vrátila porážku z předchozího roku Spartě?

Trenéři:

Jan Neliba
Návrat jako z amerického filmu. Charismatický kouč byl ze Vsetína před lety odvolán, v průběhu sezony jej ale vedení klubu angažovalo zpět. A Neliba pomohl týmu k šestému zlatu.

Zdislav Tabara
Na konci sezony zvedl nad hlavu pohár pro vítěze extraligy už pošesté. Stejný kousek se povedl pouze třem hráčům v týmu. Zdislav Tabara si odnesl i cenu za nejlepšího trenéra soutěže.

Brankáři:

Jaroslav Kameš
Neměl jednoduchý úkol. Kladenský rodák musel nahradit hvězdného Romana Čechmánka, který odešel do NHL. S těžkou rolí se ale popasoval a dotáhl tým k titulu.

Ivo Pešat
Stálice vsetínské kabiny. Ivo Pešat je ve společnosti obránce Alexeje Jaškina a útočníka Romana Stantiena tím, kdo má ve sbírce všech šest vsetínských titulů.

Obránci:

Alexej Jaškin
Železný muž. V základní části nastoupil do všech zápasů, v play-off jich odehrál 12. Spolu s Ivo Pešatem a Romanem Stantienem držitel všech 6 vsetínských titulů.

Radim Tesařík
Vsetínský odchovanec zažil nejlepší sezonu v zelenožlutém dresu. Jeho forma gradovala v play-off, byl jedním z pilířů, na kterých vyrostl šestý triumf Valachů.

Martin Štrbák
Urostlý slovenský obránce zamířil na Valašsko z Litvínova po stříbrném mistrovství světa. Na konci sezony slavil na lapači svůj jediný mistrovský titul.

Jan Srdínko
Nezdolný bojovník vynechal v základní části pouze pět utkání, v play-off nechyběl u ničeho. Na konci dlouhé pouti slavil s týmem šestý titul, ve své kariéře pátý.

Milan Nedoma
Zkušený bek si do Vsetína „odskočil“ z Českých Budějovic, kde odehrál většinu své kariéry. Na Valašsku skvěle zapadl do mozaiky a získal svůj jediný titul.

Pavel Zubíček
Rozlučka se zlatou tečkou. Tvořivý obránce odehrál v základní části za Valachy 24 utkání a následně bojoval v play-off, aby završil své vsetínské angažmá čtvrtým mistrovským titulem v kariéře.

Petr Kuboš
Z talentovaného mladíka se pomalu stávala opora zadních řad. Vsetínský odchovanec získal s A-týmem mistrovský titul a nastartoval úspěšnou extraligovou kariéru.

Útočníci:

Roman Stantien
Asistent kapitána nasbíral v základní části 32 bodů, tedy rekordně nejvíc v kariéře. Důležitou roli sehrál v play-off, zejména v souboji se Spartou o zlato.

Ondřej Veselý
Zlínský odchovanec se zkušenostmi z WHL platil za železného muže sestavy. Odehrál všechny zápasy, bojoval, sbíral body. A na konci slavil s týmem zlato.

Jiří Dopita
Před rokem po prohraném finále se Spartou zvedal kapitán nad hlavu pohár za druhé místo, nyní se jeho týmu povedla dokonalá odplata. Šestý titul Vsetína!

Jiří Hudler
Vycházející hvězda českého hokeje, už v šestnácti hrál za A-tým. Na hostování v Havířově si pochroumal krční páteř, velký talent to však v rozletu nezabrzdilo.

Jiří Burger
Na Lapač zamířil v průběhu sezony z finského Espoo Blues a týmu výrazně pomohl. V 22 utkáních základní části získal 15 bodů, dalších 11 ve 14 duelech play-off.

Ján Pardavý
V jeho první vsetínské sezoně mu mistrovský titul unikl e finále se Spartou, nyní se po rozhodující bitvě se stejným soupeřem konečně radoval z českého zlata.

Ján Lipansky
Charismatický útočník přišel na Valašsko ze Slovanu Bratislava, se kterým předtím oslavil mistrovský titul. Ve Vsetíně přidal do sbírky i zlato z české extraligy.

Jan Tomajko
Na šikovného útočníka byl spoleh, v sezoně posbíral celkově třiatřicet kanadských bodů. A na světovém šampionátu získal druhý mistrovský titul v řadě.

Martin Paroulek
Nadaný útočník na ledě těžil zejména ze spolupráce s Jiřím Dopitou. Na Valašsku oslavil svůj třetí mistrovský titul a odešel zkusit štěstí do zámořské AHL.

Petr Vampola
Talentovaný útočný univerzál se v sezoně nezastavil. Táhnul juniorku, nastupoval za A-tým a odskočil si o do první ligy. Pro play-off byl ale připraven naskočit.

Petr Žajgla
Vrchol kariéry talentovaného forvarda, který táhl juniorku a zahrál si i v první lize. Byl u mistrovského titulu Valachů, později působil v nižších soutěžích.

Luděk Krayzel
Šikovný útočník posílil Valachy v průběhu sezony z finského týmu SaiPa. V základní části stihl 17 utkání (13 bodů), v play-off byl u všeho důležitého.

Radim Kucharczyk
Vsetínský odchovanec naskočil do 14 utkání v základní části, zároveň sbíral zkušenosti v prvoligovém Šumperku. Na play-off už byl ale zpět a pomohl pro klub vybojovat poslední titul. Coby jediný hráč tehdejší sestavy je stále aktivní, patří k oporám útočných řad VHK.

Jan Sochor
Talentovaný forvard vyhrál hned třikrát juniorskou extraligu a dokonce i mistrovství světa dvacetiletých. Se Vsetínem pak slavil zlato v nejvyšší soutěži dospělých.