Víkend plný hokeje

Aleš Koňařík • 30.11.2002

V s e t í n - Víkendovým dvojbojem Vsetín uzavře první a zároveň načne druhou polovinu základní části extraligy. V sobotní televizní dohrávce se utká s týme pražské Slavie, v neděli pak doma přivítá hokejisty Plzně. Ačkoliv v posledních dnech bylo kolem vsetínského týmu přestupové rušno, kádr nakonec žádných změn nedočkal, minimálně proti Slavii nastoupí v kompletním složení z minulých zápasů.

Vsetín dokázal v předchozím střetnutí vyválčit na slávistickém ledě cenný bod za remízu 1:1. Střelecky se tehdy prosadil Jan Sochor, který však už ve vsetínské sestavě není. Naopak, pro obránce Jana Horáčka bylo utkání proti mateřskému klubu premiérou ve vsetínských barvách.

Po sérii pěti zápasů bez prohry se rozjetý valašský celek zadrhl, prohrál dva zápasy venku a play-off se mu opět vzdálilo. Na domácím ledě je však Vsetín opět nebezpečný a rád by získal skalp dalšího pražského klubu, se kterým před osmi lety společně postoupil do nejvyšší soutěže.

Slavia je letos pasována za jednoho z favoritů soutěže, nabitý kádr však doznal několika zásadních změn. V probíhající sezóně Slavia uskutečnila senzační výměnu Ujčíka za bouřliváka Dudu, po vyhazovu z Českých Budějovic se do metropole stěhoval i Petr Sailer. Opačným směrem zamířil veterán Josef Štraub.

Pravděpodobná sestava Slavie: Málek - P. Kadlec, Hejda, J. Novák, F. Kučera, Kolařík, Posmyk, Graňák - Duda, J. Beránek, Sup - Fadrný, Krátoška, Antoš - Tomica, Štraub, Šaffer - Jaroš, Klepiš, Dlouhý.

Převažuje-li na Slavii s umístěním a výkony spokojenost, nedělní soupeř Vsetína Plzeň si o pohodě může nechat jen zdát. Vždy ambiciózní západočeský celek se pohybuje pod hranicí postupu do play-off a předvádí velmi nevyrovnané výkony. Dokáže přehrát suverénní Pardubice (4:3) a o kolo později vybuchne v Liberci 3:6. Klub skrze špatné výsledky odvolal loňského „záchranáře“ Richarda Fardu, na jeho místo nastoupil Karel Trachta.

V Plzni po výměně ze Slavie ožil Viktor Ujčík, v 11 zápasech za nový tým vstřelil 8 gólů, často ale zůstává ve svém snažení osamocen. Pouze o jedinou branku navíc vstřelil Dušan Andrašovský, který ale na tento počet potřeboval všech 26 zápasů první poloviny. Keramika nyní postrádá i zraněnou brankářskou jedničku Libora Bartu, jehož do plné zátěže nepustí ještě nějaký čas prasklá čelist. Kromě něj chybí Plzni zranění Voskár, Vlček a Eiselt.

Vsetín na vlastním ledě Plzni podlehl 3:5, porážku však vrátil, když brankou Martina Ambruze zvítězil v Plzni 2:1.

Pravděpodobná sestava Plzně:Z. Šmíd - Kubeš, Řezníček, M. Divíšek, Mazanec, Vobořil, M. Výborný - Ujčík, Štefanka, Matějovský - M. Dvořák, J. Straka, Andrašovský - Švík, Hurtaj, Adamský - Koreis, R. Procházka, Volák

Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava