Vsetín začne prosinec v Karlových Varech, kapitána čeká jubilejní zápas

Václav Trávníček • 30.11.2006

V s e t í n – Listopad je u konce, vsetínské hokejisty čeká do Silvestra posledních osm kol. První prosincový duel sehrají Valaši proti Karlovým Varům, tedy proti mužstvu, se kterým mají v letošní sezóně bilanci 0 – 0 – 2. Pokud chtějí svěřenci trenérů Kopřivy a Vlacha nepříznivý poměr alespoň trochu zlepšit, musí prolomit současnou mizérii. Vždyť z posledních osmi utkání dokázali zvítězit pouze nad stabilně hrozně hrající Plzní. Do boje proti sedmému místu tabulky povede Vsetínské kapitán Luboš Rob, kterého čeká sedmistý zápas v nejvyšší soutěži. Bude mít v den svého jubilejního startu důvod k radosti?

Pohled do statistik: Západočeši mají navrch

Karlovy Vary jsou v současné době vsetínským protipólem. Z posledních osmi utkání ztratil tým Energie pouze dvě a poprvé v historii zatím úspěšně kráčí do vyřazovacích bojů. Pozoruhodný je také pohled do statistik obou celků. Zatímco z kádru žlutozelených není ani jeden hráč v bodování +/- nad nulou, Západočeši jsou v plusu – až na pár výjimek s nulou - všichni.

Zatímco duo nejproduktivnějších vsetínských hráčů Demel, Rob nasbíralo dohromady devětadvacet kanadských bodů, v Karlových Varech se na špici bodování drží tandem Kumstát, Skuhravý s body devětatřiceti. Jedna z mála statistických veličin, ve které mají vsetínští lepší úspěšnost, jsou trestné minuty.

Karlovarský Václav Skuhravý si sice odseděl šestaosmdesát minut, ale s velkou pravděpodobností ho možná už v pátek předežene vsetínský Jiří Kučný, jenž má momentálně odseděno o dvě minuty méně. Nepodaří – li se to valašskému bekovi, pak se může Skuhravému vyrovnat Tomáš Demel, který je na tom – co se trestnosti týče – stejně jako Kučný.

Předchozí klání: Vsetín šilhal po bodech, ale nezískal je

Ve obou letošních vzájemných kláních byli úspěšnější Karlovarští. Valaši sice mohli v šestnáctém kole na vlastním ledě zvítězit, ale promarnili dvoubrankový náskok. Vsetínský fanoušek má jistě v paměti zápas, kdy jeho oblíbenci v závěru zcela propadli, v posledních pěti minutách inkasovali dvě branky a ve druhé minutě prodloužení padli definitivně. Podaří se jim odčinit porážku v pátek na ledě Energie?

3. kolo: KVA – VSE 4:2
Branky: 3. Pech (Zaťovič), 8. Skuhravý (Skladaný), 27. Kumstát (Ustrnul), 44. Košťál (Milan Procházka) - 2. Sakrajda (Dubec), 47. Grill (Hrabal).

16.kolo: VSE – KVA 2:3
Branky a nahrávky: 6. Berzinš (Rob), 28. Stantien (Dubec) - 55. Košťál (Kumstát), 59. Řezníček (Skladaný), 62. Košťál (Procházka).

Pravděpodobné sestavy:

Vsetín: Vehviläinen - Šmach, Kučný, Všetečka, Horák, Galvinš, Balčík - D. Květoň, Stantien, Demel - Dubec, Sabol, Rob - Grill, Berzinš, L. Duba.

Karlovy Vary: Sáblík - Dobroň, Duben, Němec, Řezníček, Mudroch, Jiří Hanzlík, Brňák, Kloz - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Dvořák, Kraft, Skladaný - Zucker, Chrenko, Vondrka - Tvrdek, Pech, Zaťovič.