Dorostenci skolili pražskou Hvězdu a slaví tříbodový zisk

Jan Tajzler • 30.11.2019

Dorostenci v sobotním dopoledni pokračovali v rozehrané skupině O záchranu. Po pražské Kobře přivítali další celek z hlavního města, tentokrát Hvězdu Praha. Valachům se podařilo od úvodních minut nastavit aktivní tempo, ovšem po první siréně bylo skóre ještě 1:1. Vsetín k vítězství nakročil ve druhém dějství, kdy soupeři odskočil na rozdíl dvou branek. Pražané se sice ve třetí třetině dostali na kontakt, ale Valaši dalšími dvěma trefami stvrdili tříbodový zisk do tabulky. Program dorostenců pokračuje příští týden venkovními zápasy v Třemošné a v Kladně.

ELIOD Extraliga dorostu - 2. kolo - 2. část so 30.11.
HC Hvězda Praha
5:2(1:1, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 1. Krajčík (Kočí), 22. Bednařík (Hrnčíř, Turek), 40. Rybár (Kunst), 50. Kuchařík (Dědek), 57. Turek (Hrnčíř) – 18. Helikar (Potůček), 45. Srb (Černý). Rozhodčí: Goňa – Poláček, Pospíšil. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 123. Střely na branku: 48:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2.

VHK ROBE Vsetín: Nešpůrek (Janura) – Velikovský, Kočí, Mikula, Krajčík, Kunst – Bednařík, Rybár, Kopřiva, Babeliak, Tobola, Juráň, Adámek, Kuchařík, Hrnčíř, Dědek, Turek, Čajanová, Jurek.
HC Hvězda Praha: Sluka (Grmela) – Šercl, Procházka, Adam, Vojta, Kubas L., Hron, Kubas M. – Helikar, Potůček, Zajíc, Pírs, Jurak, Borodenko, Srb, Černý, Jelínek, Náhončík, Štefko.

Valaši vstoupili do utkání aktivně a odměnou jim byla rychlá branky, kterou v čase 1:00 vsítil od modré čáry Filip Krajčík. Vsetín byl i nadále lepším celkem, domácí zdobil především výborný pohyb, se kterým měli hosté z hlavního města problémy. Vedení domácího celku mohl navýšit již ve 3. minutě Hrnčíř, ale povedenou přihrávku od Turka zužitkovat nedokázal, neboť Sluka v brance Hvězdy se stačil pohotově přemístit. Vsetín následně ustál první přesilovou hru hostů a krátce na to se do početní výhody dostali také Valaši. V početní výhodě měli zelenožlutí několik slibných příležitostí, ovšem pozorný Sluka svůj tým podržel. Pražanům se pak podařilo vyrovnat z ojedinělé akce, když potrestali hrubou chybu ve vsetínské defenzívě, vykonavatelem trestu se stal Jan Helikar, jenž si s ktotoučem najel před Nešpůrka a bekhendem mu poslal kotouč do branky mezi betony. Po první třetině tak Na Lapači platil stav 1:1.

Vsetínu se znovu povedl nástup do třetiny, když se v čase 21:33 opět radoval z vedoucí branky. Zasloužili se o ni Hrnčíř s Turkem, jenž způsobili závar před brankou pražské Hvězdy a zmatku náramně využil David Bednařík, jenž přispěchal s pohotovou dorážkou. Zelenožlutí nadále ohrožovali pražskou branku, ale domácí střelce dokázal povedenými zákroky frustrovat brankář Sluka. Až v závěru druhé periody se Valachům podařilo odskočit do dvoubrankového vedení. Hosté se prezentovali nedisciplinovaností a umožnili domácím zahrávat přesilovku v pěti proti třem. Dvojnásobnou početní výhodu pak zužitkoval přesnou střelou z pravého kruhu Boris Babeliak. Po dvou třetinách měl Vsetín nakročeno k vítězství, když vedl nad soupeřem z hlavního města 3:1.

Vsetín podobě jako ve dvou předcházejících případech vstoupil aktivně i do třetí třetiny. Jenže namísto uklidňující čtvrté branky se dostavilo snížení z hole hostů. Do vsetínského obranného pásma se po pravém křídle rozjel Černý, obkroužil branku Valachů a naservíroval kotouč Vojtěchu Srbovi, jenž trefil odkrytý prostor. Kontaktní branka však neměla vliv na vsetínské útočné choutky a brzy se Vsacané vrátili do dvoubrankového vedení. Střelu z mezikruží v podání Dědka ještě Sluka dokázal zastavit, ale s dorážkou Dominika Kuchaříka už nic nezmohl. Vsetín si tvořil další slibné šance, ovšem brankář Sluka byl dlouho proti navýšení náskoku pro domácí celek. Poslední slovo v utkání měl vsetínský útočník Adam Turek, jenž v samostatném úniku zlomil své střelecké trápení v zápase a pečetil vítězství Vsetína 5:2.

Dorostenci tak po dvou odehraných zápasech ve skupině O záchranu čítají 5 bodů. Příští dvoukolo je čeká v Čechách, kdy se postupně střetnou s celky Třemošné a PZ Kladno.

Jan Dědek (VHK ROBE Vsetín): Měli jsme výborný úvod do utkání, pomohla nám rychlá branka. Nadále jsme byli aktivnější a dostávali soupeře pod tlak. Bohužel po hrubé chybě jsme inkasovali a náš tlak se zmenšil. Od druhé třetiny jsme však převzali iniciativu, dostávali jsme soupeře znovu pod tlak a vytvářeli si řadu šancí. Celkově si myslím, že hráče musíme za předvedený výkon pochválit.

Radek Plechatý (HC Hvězda Praha): Pro nás to byl druhý zápas venku. Začátek nebyl úplně špatný. Ve druhé třetině rozhodla naše vyloučení a přesilovka soupeře v pěti proti třem, kdy nám odskočili na dvě branky. Ve třetí třetině jsme se ještě snažili vložit energii do zápasu, ale bohužel soupeř ztrestal naše chyby. Myslím, že soupeř vyhrál zaslouženě za větší hokejovost.